Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Yök 35. madde sebebiyle ve 50/D kadro iptali

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
kastek
Site Üyesi

Yök 35. madde sebebiyle ve 50/D kadro iptali

Mesaj gönderen kastek »

Merhaba ;

Kardeşim x üniversitesinde 50/d kadrosunda.
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 35. maddesi ve bu madde ile ilgili 24/10/2019 tarihli 82444403-299-E.80474 sayılı ve 21/11/2019 tarihli 82444403-299-E.88595 sayılı Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığı tarafından yazılmış yazılara istinaden ;

Alanı dışında doktora eğitimi alıyorken, başka bir ildeki üniversitede bulunan alanında doktora eğitimi programına yatay geçiş yapıyor, ve kabul ediliyor.

Sonrasında yine yukarıda belirtilen madde uyarınca kadrosunun geçici olarak olarak aktarılması için dilekçe veriyor.

Kadrosunun bulunduğu üniversite dilekçesini yöke bildirmesi gerekirken kadrosunu iptal etmeye çalışıyor.

Konuyla ilgili sitede bir emsal karar veya benzer bir durum bulamadığım için buradan sormak istedim.