Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

POLİS MEMURUNUN SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN VALİYİ ELEŞTİRMESİ VE VERİLEN DİSİPLİN CEZASININ İPTALİ?

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Cevapla
HardernTim
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: 12 Ağu 2021 07:38

POLİS MEMURUNUN SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN VALİYİ ELEŞTİRMESİ VE VERİLEN DİSİPLİN CEZASININ İPTALİ?

Mesaj gönderen HardernTim »

Polis memuru hakkında, facebook üzerinden Valiyi eleştiren açıklamalar yaptığı gerekçesiyle soruşturma yapılmıştır. Yapılan soruşturma sonrasında, polis memurunun "görev içinde ya da dışında amir ya da üstlerinin eylem ya da işlemlerini eleştirici nitelikte söz söylemek ya da yazı yazmak" fiili işlediği gerekçesiyle, İl Disiplin Kurulunca 10 ay kısa süreli durdurma cezası verilmiştir.

İdare mahkemesinde açılan davada, mahkeme heyeti, polis memurunun söz konusu yazıları yazdığını kabul etmediğini, facebook'ta yazılan yorumların hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde davacı tarafından yazıldığının ispat edilemediği gerekçesiyle disiplin cezasının iptaline karar verilmiştir.

Valilik, idare mahkemesi kararını temyiz etmiştir.

Valilik ise, davacının popüler birisi olmadığını, bu nedenle kendi resmi kullanılarak bir facebook hesabı açılmış olma ihtimalinin bulunmadığını belirtmiştir.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj