Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku 60 karton kaçak sigara nedeniyle 2 Yıl 6 Ay ceza aldım

60 karton kaçak sigara nedeniyle 2 Yıl 6 Ay ceza aldım

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Ahmet41 yazdı:
1965 doğumlu Babam 2013 yilinda kaçak sigara yakalatti. 2 yil 6 ay ceza verildi bu hafta içinde teslim olacak ne kadar yatar. Ve biz yatmasini istemiyoruz en kisa sürede çıkmasını istiyoruz girdi cıktı islemleri icin bizim mi basvurmamiz lazim otomatik mi yapılıyor nasil bir yol izlemeliyiz

Siz girdi çıktıya baş vurmayacaksınız, yarı açığa teslim olsun 3 veya 5 gün içersin de girdi çıktıdan denetimli serbestlikten serbest kalır.

Sanığa verilen ceza 2 yıl 6 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 3 AY 0 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Ahmet41 Site Üyesi

Teşekküler admin bey. Zaten tebligatta açık ceza evi yazıyor ama yari açık daha da özgür olanimi yoksa

Ahmet41 Site Üyesi

Kocaeli içinde yari açık ceza evi var mi bilmiyorum. Bize açık ceza evi denildiği halde yari açık ceza evine gitsek sorun olur mu

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Yarı açık ceza evi ile açık ceza evi aynı olup, yarı açık ceza evi de deniyor açık ceza evi de deniyor, koca elinde de var merak etmeyin.
www.kararara.com

Ahmet41 Site Üyesi

Dün üzüntüden ağlıyordum şuan sevinçten ağlıyorum sayenizde çok çok teşekkür ederim sizlere minnettarim

Önceki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku