Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Denetimli serbestlik devam ederken gelen ceza

Denetimli serbestlik devam ederken gelen ceza

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Sakarya 5419 yazdı:
Merhabalar müddetname ek de mevcut. Lakin 2016 ve 2017 yıllarında denetimli serbestlikden yararlanmıştım. Bu süreler 2 yıl denetim hakkımdan düşülmüş bu şekilde sekiz bucuk ay gbi bir ceza ile karşılaştık dogrumudur bi itirazı olabilir mi

Merhaba,

Denetimli serbestlik devam ederken birden fazla ceza gelirse, tüm cezalar toplanır, denetimli serbestlikte geçirdiğiniz süreler mahsup edilir ve yeni bir hesaplama yapılır. Bu hesaplamada 2 yıllık denetim süresinden kalan denetim süresi esas alınır. Yani müddetnamedeki hesaplama doğrudur.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Svdyildiz Site Üyesi

Merhabalar, eşim 03.11.16 suç tarihli 15 ay hapis cezalı karardan geçen sene denetimden faydalandı ve denetim bitmesine 3,5 ay kala 15.12.15 suç tarihli dosyasından tekrar 15 ay ceza aldı. Müddetnamesi ektedir. Bu durumda 1 veya 2 sene tekrar denetimden faydalanabiliyormu. Bu hesaba göre ne zaman çıkması gerekir. Acil yardımcı olursanız çok sevinirim.
Eklentiler
20190218_205150.jpg
20190218_205150.jpg (2.63 MiB) 88 kere görüntülendi

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Toplam cezanın 30 ay hapis olduğunu anlıyorum. İnfaz edilen kısımlar ve diğer hususlar mahsup edildikten ve kalan süre suç niteliklerine göre de hesaplandıktan sonra denetimli serbestlik sınırında kalırsa yeniden yararlanabilir.
above us only sky...

Önceki

Dön İnfaz Hukuku