Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Denetimli serbestlik devam ederken gelen ceza

Denetimli serbestlik devam ederken gelen ceza

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

ali deniz Site Üyesi

Merhaba esimi biz o gün teslim ettik girdi cıktı yapacak dediler esim 1 yıl 9 ay denetim yemişti denetiminin 395 gününü tamamlamısti geriye 8 ay kalmıştı iste içeri girdi bugün de infaza gittik 1 sene yatacak diyorlar nasıl olacak yani

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ali deniz yazdı:
Merhaba esimi biz o gün teslim ettik girdi cıktı yapacak dediler esim 1 yıl 9 ay denetim yemişti denetiminin 395 gününü tamamlamısti geriye 8 ay kalmıştı iste içeri girdi bugün de infaza gittik 1 sene yatacak diyorlar nasıl olacak yani

içeride müddetnamesi hesaplandıktan sonra karar verilir şu an bir şey söylemek erken olur.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

sauron1552 Kıdemli (*) Üye

Bir mahkeme HAGB kararı verdikten sonra bu karar kesinleştikten sonraki 5 yıl içinde suç işlenmezse ortadan kaldırılıyordu? Kafama takılan farklı bir dosyadanda devam eden mahkemede bu HAGB kararından 1 hafta sonra kesinleşiyor. Ama suç HAGB kararı verilen dosyayla aynı yıl işlendi . Ama HAGB kararı kesinleştikten sonrada diğer mahkemede ceza verip kesinleşiyor. HABG KARARINDAN sonra suç işlenmedi acaba karardan sonra diğer mahkemenin sonuçlanması bunu etkiliyormu? Yoksa HAGB kararından sonra suç işlenirsemi HAGB gündeme geliyor? Umarım anlatabildim saygılar ..

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

sauron1552 yazdı:
Bir mahkeme HAGB kararı verdikten sonra bu karar kesinleştikten sonraki 5 yıl içinde suç işlenmezse ortadan kaldırılıyordu? Kafama takılan farklı bir dosyadanda devam eden mahkemede bu HAGB kararından 1 hafta sonra kesinleşiyor. Ama suç HAGB kararı verilen dosyayla aynı yıl işlendi . Ama HAGB kararı kesinleştikten sonrada diğer mahkemede ceza verip kesinleşiyor. HABG KARARINDAN sonra suç işlenmedi acaba karardan sonra diğer mahkemenin sonuçlanması bunu etkiliyormu? Yoksa HAGB kararından sonra suç işlenirsemi HAGB gündeme geliyor? Umarım anlatabildim saygılar ..

Sizin ikinci kesinleşen mahkeme kararı ilk suç nedeni ile verilen HAGB kararının denetim süresi içerisinde olmadığı için ilk suç ile ilgili HAGB kararı açıklanmayacaktır.
www.kararara.com

sauron1552 Kıdemli (*) Üye

Çok şükür teşekkür ederim sayın ilgili ..

ali deniz Site Üyesi

merhaba esim 2 yil 6 ay hapis cezasi yemisti girdi cikti yapti bu cezadan dolayi sonra 22ay dnetim verdiler denetim gordugu surecte trakte alkollu yakalndi ve mahkeme oldu 5ay hapis cezasi verdler tekerrur oluyorms diolar snra dger cezadan 395gun dnetimini tamamlamsti denetimin bitmesine 9ay vardi ceza kesjnlesti ve esim teslim oldu girdi cikti olcak dediler simdide muddetname gitms kosullu tahliye tarihi 28.04.2020 yaziyr hakederek tarih 28.12.2020 yaziyr esim 1sene 2 ay yatacakmis denetimden birdaha yararlanamiyrmus dogrumu acaba bunlrda muddetname ve son yedgi cezanin gerekcli karari
Eklentiler
IMG-20190306-WA0002.jpeg
IMG-20190306-WA0002.jpeg (1.32 MiB) 520 kere görüntülendi
IMG-20190306-WA0000.jpeg
IMG-20190306-WA0000.jpeg (985.2 KiB) 520 kere görüntülendi

Yelbuke Site Üyesi

Merhaba;
05.10.2017 tarihinde (1 temmuz 2016 dan önce) işlediğim bir suç dan dolayı 3 yıl ceza aldim. ceza evinde beş gün kalıp girdi çıktı ile 04.04.2019 tarihine kadar denetimli hakkı kazanmıştım ama denetimlide geçirdiğim ( denetimlimin bitişine 10-11 ay kala) 248 gün sonra 15.06.2018 tarihinde, 5 yıl önce aldığım ve yargıtaya yolladığım suç tarihi 2007 olan dosyadan onama bozma kararı çıktı.10 ay ve 10 ay olmak üzere 20 ay ceza aldım ( bu dosyada üç maddeden yargılandım iki maddeden 10 ay ve 10 ay aldım üçüncü 18 ay ceza verilen maddeyi yargıtaya geri yolladım) 15.06.2018 tarihinde ceza evine girip 111 gün yatıp 29.01.2020 tarihine kadar denetimli serbestlikten faydalanmak üzere çıktım. yaklaşık altı aydır denetimlime devam ediyorken yargıtaya yolladığım 18 ay ceza onaylanıp geldi. şuan ceza evine girdiğimde durum ne olur?

Admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Yelbuke yazdı:
Merhaba;
05.10.2017 tarihinde (1 temmuz 2016 dan önce) işlediğim bir suç dan dolayı 3 yıl ceza aldim. ceza evinde beş gün kalıp girdi çıktı ile 04.04.2019 tarihine kadar denetimli hakkı kazanmıştım ama denetimlide geçirdiğim ( denetimlimin bitişine 10-11 ay kala) 248 gün sonra 15.06.2018 tarihinde, 5 yıl önce aldığım ve yargıtaya yolladığım suç tarihi 2007 olan dosyadan onama bozma kararı çıktı.10 ay ve 10 ay olmak üzere 20 ay ceza aldım ( bu dosyada üç maddeden yargılandım iki maddeden 10 ay ve 10 ay aldım üçüncü 18 ay ceza verilen maddeyi yargıtaya geri yolladım) 15.06.2018 tarihinde ceza evine girip 111 gün yatıp 29.01.2020 tarihine kadar denetimli serbestlikten faydalanmak üzere çıktım. yaklaşık altı aydır denetimlime devam ediyorken yargıtaya yolladığım 18 ay ceza onaylanıp geldi. şuan ceza evine girdiğimde durum ne olur?

Hesaplamanız içtimalı, mahsuplu ve karışık olduğundan yanlış hesaplayıp sizi yanıltmak istemeyiz, en doğru hesaplamayı infaz bürosu yapacaktır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Yelbuke Site Üyesi

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.öğrenmek istediğim diğer bir konu ise; İlk aldığım ve denetimliye başladığım üç sene cezam diğer cezalar gelmeden Ve içtima yapılmadan önce 04.04.2019 da sona eriyordu tekrar içtima yaptıklarında bu üç sene ceza içtimanın içinde olur mu ? Yada üç sene cezamı bitirip 10 10 ve 18 ay üzerinden mi hesap yapılır ?

Admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Yelbuke yazdı:
Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.öğrenmek istediğim diğer bir konu ise; İlk aldığım ve denetimliye başladığım üç sene cezam diğer cezalar gelmeden Ve içtima yapılmadan önce 04.04.2019 da sona eriyordu tekrar içtima yaptıklarında bu üç sene ceza içtimanın içinde olur mu ? Yada üç sene cezamı bitirip 10 10 ve 18 ay üzerinden mi hesap yapılır ?

3 sene hapis cezasının bihakkın tahliye tarihi dolduktan sonra diğer cezalar gelmiş ise, hesaplamaya 3 sene hapis dahil edilmez.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

ÖncekiSonraki

Dön İnfaz Hukuku