Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Hayrettin19 Site Üyesi

[/quote]Cezanız için yarı açık ceza evine girdi çıktı yapacaksınız bu arada görmekte olduğunuz denetimli serbestliğiniz geçici durdurulur, çıkınca devam edersiniz, içeri gireceğiniz zaman muhakkak denetimli serbestlik bürosuna bu cezanız la ilgili bir dilekçe ile yazılı bilgi verin ki denetime mazeret nedeni ile katılmadığınız belli olsun, ilerde karışıklığa neden olmasın.[/quote]

Allah razı olsun sizlerden ilgilenip fikirlerinizi belirttiğiniz için ,
Cahillik işte ne yaptıysam hep karşılığını misli olarak ödüyorum , kendime yeni temiz sayfa açmak istiyorum .Ne zaman bu sayfayı tam açacakken hep bir pürüzlük çıkıyor ve ben işte böyle yine dönüp dönüp başa sarıyorum ..
Uyku uyuyamadım gece , bu süreç beni çok yıpratıyor .
Yani bu ceza için girdi çıktı olur ve bunun için şu an denetim görüyorum ikinci bir denetim daha mı olacak yada oluyor mu o şekilde .
Yoksa bu adam zaten denetimdeymiş , bu cezasını yatsın mı diyecekler .
Sizlere çok teşekkür ederim , inanın iyi insan olma yolunda elimden ne geliyorsa yapıyorum ama işte bir türlü geçmişin izleri silinmiyor .

nedesem Site Üyesi

Tekrar selam :)
5 Mayıs akşam 17:00 gibi Silivri açık cezaevine teslim oldum 7 Mayıs Salı akşam 19:00 gibi çıktım. 2 gün sadece ve sadece çok sabırlı olmam gerektiğini gördüm. Giriş esnasında bağırıp çağırıp fırçalayan gardiyanlardan yardımcı olmaya çalışan karşısındakinin bir insan olduğunun farkında olan gardiyanlara kadar ne ararsan var. Koğuşlar genelde kalabalık çünkü her gün birileri geliyor ama aynı sayıda kişi çıkmıyor. Bahsedildiği gibi 10-15 dk lık işler veriliyor mutfak işleri hariç. O işler biraz uzun çünkü. Ben şansıma 5-10 dk mıntıka tabir edilen temizlik yaptım. Ve çok şükür 2 günde çıktım. Herkese geçmiş olsun ve Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın kimseyi hapse düşürmesin.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Hayrettin19 yazdı:
Cezanız için yarı açık ceza evine girdi çıktı yapacaksınız bu arada görmekte olduğunuz denetimli serbestliğiniz geçici durdurulur, çıkınca devam edersiniz, içeri gireceğiniz zaman muhakkak denetimli serbestlik bürosuna bu cezanız la ilgili bir dilekçe ile yazılı bilgi verin ki denetime mazeret nedeni ile katılmadığınız belli olsun, ilerde karışıklığa neden olmasın.[/quote]

Allah razı olsun sizlerden ilgilenip fikirlerinizi belirttiğiniz için ,
Cahillik işte ne yaptıysam hep karşılığını misli olarak ödüyorum , kendime yeni temiz sayfa açmak istiyorum .Ne zaman bu sayfayı tam açacakken hep bir pürüzlük çıkıyor ve ben işte böyle yine dönüp dönüp başa sarıyorum ..
Uyku uyuyamadım gece , bu süreç beni çok yıpratıyor .
Yani bu ceza için girdi çıktı olur ve bunun için şu an denetim görüyorum ikinci bir denetim daha mı olacak yada oluyor mu o şekilde .
Yoksa bu adam zaten denetimdeymiş , bu cezasını yatsın mı diyecekler .
Sizlere çok teşekkür ederim , inanın iyi insan olma yolunda elimden ne geliyorsa yapıyorum ama işte bir türlü geçmişin izleri silinmiyor .[/quote]

Bu denetimin duruyor diğer ceza ile birleşip kalan denetime devam ediliyor.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Janskanskam Site Üyesi

Merhaba arkadaşlar lütfen soruma geri dönün kafam çok karıştı.
2018 de erkek arkadaşım kullanmadığı halde satıcılarla otururken operasyon sonucu yakalanmış. Karakola götürülmüş ve mahkemeye çıkarılmış. Kullanmadığı halde satıcı olmamak için kullanıyorum demiş. Denetimli serbestlik vermişler 1 sene ama zamanını geçirmiş. 03.05.2019 tarihinde eve kağıt geldi 10 gün içinde teslim olması gerektiği yazıyodu bizde hemen 06.05.2019 tarihinde teslim ettik. Açık maltepe ceza evine. İçeride birsürü şey söylemişler başka yere gönderirler 8 ay yatarsın 4 ay yatarsın vb gibi. Avukat tuttum ve dosyasını incelettim cezası kesinleşmiş 2 yıl ama avukat girdi çıktı yapar dedi ama ne cezasından ne girdi çıktı olayından haberi yok söylememişler yani. Hukukla ilgili hiç bir bilgim yok araştırırken bu site dikkatimi çekti lütfen banada cevap verin nasıl bir yol izlemeliyiz bugün 9. Gün korkmaya başladım. Ve 10. Günde 1 hafta izin veriyolar dediler böyle şeyler olabilirmi

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Janskanskam yazdı:
Merhaba arkadaşlar lütfen soruma geri dönün kafam çok karıştı.
2018 de erkek arkadaşım kullanmadığı halde satıcılarla otururken operasyon sonucu yakalanmış. Karakola götürülmüş ve mahkemeye çıkarılmış. Kullanmadığı halde satıcı olmamak için kullanıyorum demiş. Denetimli serbestlik vermişler 1 sene ama zamanını geçirmiş. 03.05.2019 tarihinde eve kağıt geldi 10 gün içinde teslim olması gerektiği yazıyodu bizde hemen 06.05.2019 tarihinde teslim ettik. Açık maltepe ceza evine. İçeride birsürü şey söylemişler başka yere gönderirler 8 ay yatarsın 4 ay yatarsın vb gibi. Avukat tuttum ve dosyasını incelettim cezası kesinleşmiş 2 yıl ama avukat girdi çıktı yapar dedi ama ne cezasından ne girdi çıktı olayından haberi yok söylememişler yani. Hukukla ilgili hiç bir bilgim yok araştırırken bu site dikkatimi çekti lütfen banada cevap verin nasıl bir yol izlemeliyiz bugün 9. Gün korkmaya başladım. Ve 10. Günde 1 hafta izin veriyolar dediler böyle şeyler olabilirmi

Avukat dosyasını incelemiş ve size girdi çıktı işlemi sonucunda denetimli serbestlik ile çıkar demiş, neticeyi beklemekten başkada çareniz yok, 2 yıl cezada girdi çıktı yapar bu süre 10 günde ola bilir 10 günüde gece belir endişe etmenize de gerek yoktur.
www.kararara.com

Janskanskam Site Üyesi

2?yıllık kesin cezalarda girdi çıktı oluyor dimi birde haberi yok ordan ne kağıt gelmiş ne bişey acaba banamı öyle dediler diye korkuyorum

Janskanskam Site Üyesi

Yani denildiği gibi 2 yıl kesinleşmiş suça girdi çıktı yapıyor dimi? Birde denetimli serbestliği yaktığı için bidaha verirlermi? Eğer olurda çıkarmazlarsa yatarı ne kadar

Janskanskam Site Üyesi

Bilgisi olan lütfen cevap verebilirmi 2 yıl kesinleşmiş cezaya girdi çıktı oluyor mu bugün 9.gün

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Janskanskam yazdı:
Bilgisi olan lütfen cevap verebilirmi 2 yıl kesinleşmiş cezaya girdi çıktı oluyor mu bugün 9.gün

Evet oluyor.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Janskanskam Site Üyesi

Girdi çıktı olucak dedi avukat ama girdi çıktı olmadı. Bugün amasyaya sevk etmişler nasıl bi yol izlemeliyiz 2 yıllık kesinleşmiş cezası var uyuşturucu içicilikten dosyası vardı denetimli serbestlik vermişler ve denetimli serbestliğe uymadığı için mahkeme açıldı avukatımız girdi çıktı olur dedi ama olmadı bugün 10. Gün kaç gün yatar yada amasyadan çıkarırlarmı lütfen yardımcı olun

ÖncekiSonraki

Dön İnfaz Hukuku