2. defa uyuşturucu yakalattım cezaevine girer miyim?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: 2. defa uyuşturucu yakalattım cezaevine girer miyim?

Mesaj gönderen teoman » 29 Ağu 2019 07:55

Grkm35 yazdı:
29 Ağu 2019 03:19
Öncelikle selamlar benim sorum şu 2016 yılında idrar verdim kullandığım çıktı yaşım tutmuyordu o zaman 2018 Aralık ve 2019 şubat ayında 2 defa üst üste yakalandım ve üzerinden 3 4 ay geçene kadar hiçbir kağıt gelmedi elime bu süre geçtikten sonra gelen kağıtta 5 yıl kamu davasının açılmasının ertelenmesine diğer kağıtta ise dosyalar birleştirilip 3 yıl erteleme ve 1 yıl denetimli serbestlik yazıyordu denetime başladım bana le he ile yargılanacağımı söylediler işlenen her üç suçun tek suç olarak kabul edilmesi yazıyordu kağıtta denetimi ihlal etmeden bitiricem sonrasında önüme birşey çıkar mı teşekkürler
Siz denetim ve erteleme süresini vukuatsız ve ihlal etmeden bitirmeye bakın sonrasında önünüze bir şey çıkmaz, size gelen kağıtta doğru belirtilmiştir. İşlediğiniz suçlar denetim ve erteleme süresinden önce olduğu için o ayrı ayrı olan suçlar bir suç sayılıyor. "lehe" demesi de bunu izah ediyor.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Bycin
Yeni Üye

Mesaj gönderen Bycin » 08 Eyl 2019 22:36

Merhabalar benimde sormak istediğim bir konu var bilgilerinize ihtiyacım var askerden önce madde kullanmaktan yakalandım askerde silah altında olduğumdan denetimim askerden sonra başladı denetimliğime zamanında eksiksiz gittim ancak olumlu sonuçlanmadı ileri ds verdiler onuda bitirdim daha sonra bir arkadaşımın ısrarı üzerine tekrardan maalesef kullandım şimdi mahkeme kağıdı geldi kamu davası açılacağını kamu hürriyetinden yoksun bırakılacağıma dair bir kağıt geldi durumum ne olacak şuan çalışıyorum işimde tam başarılı bir seviyeye gelmişken bu pislik yüzüne işimden olmak istemiyorum cezam ne olur hapis cezası alır mıyım. bilgi verirseniz çok sevinirim iyi akşamlar.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 08 Eyl 2019 23:06

Bycin yazdı:
08 Eyl 2019 22:36
Merhabalar benimde sormak istediğim bir konu var bilgilerinize ihtiyacım var askerden önce madde kullanmaktan yakalandım askerde silah altında olduğumdan denetimim askerden sonra başladı denetimliğime zamanında eksiksiz gittim ancak olumlu sonuçlanmadı ileri DS verdiler onuda bitirdim daha sonra bir arkadaşımın ısrarı üzerine tekrardan maalesef kullandım şimdi mahkeme kağıdı geldi kamu davası açılacağını kamu hürriyetinden yoksun bırakılacağıma dair bir kağıt geldi durumum ne olacak şuan çalışıyorum işimde tam başarılı bir seviyeye gelmişken bu pislik yüzüne işimden olmak istemiyorum cezam ne olur hapis cezası alır mıyım. bilgi verirseniz çok sevinirim iyi akşamlar.
5 Yıllık erteleme süresi içerisinde tekrar madde kullandığından dolayı hakkında kamu davası açılacak ve yapılan yargılama neticesinde tahmini kanaatim 1 Yıl 8 Ay gibi bir ceza gele bilir, bu ceza şartlar var ise HAGB kararı ile 5 yıl ertelenir, eğer şartlar yok ise ceza verilir ve infaz için yarı açık ceza evine girdi çıktı yapa bilirsiniz.

WWW.KARARARA.COM

Baycin
Yeni Üye

Mesaj gönderen Baycin » 09 Eyl 2019 12:59

Hocam bilgi için teşekkür ederim son bir sorum daha olacak bu olaylar 2 yıl geçti aradan 2 yıldır kullanmıyorum çok şükür kurtuldum işime sarıldım daha önce bir adli sicil kaydim yok bunları göz önünde bulundururlarmı ceza evi işimden olmama sebep olur tam düzeötmişken kendimi derken böyle bişey işimi kaybetmek ağır gelecek erteleme şartları neler hangi durumda erteleyebilirler

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 09 Eyl 2019 23:33

Baycin yazdı:
09 Eyl 2019 12:59
Hocam bilgi için teşekkür ederim son bir sorum daha olacak bu olaylar 2 yıl geçti aradan 2 yıldır kullanmıyorum çok şükür kurtuldum işime sarıldım daha önce bir adli sicil kaydim yok bunları göz önünde bulundururlarmı ceza evi işimden olmama sebep olur tam düzeötmişken kendimi derken böyle bişey işimi kaybetmek ağır gelecek erteleme şartları neler hangi durumda erteleyebilirler

HAGB kararı verileceğini düşünüyorum, bu karar verilir ise ceza evi olmaz, büyük ihtimalle verileceği kanaatindeyim.

WWW.KARARARA.COM