2. kez mükerrir ve devam eden mahkeme

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
feriburg44
Site Üyesi

2. kez mükerrir ve devam eden mahkeme

Mesaj gönderen feriburg44 »

iyi gunler. boşanma surecinden dolayi eski esim ve ailesi ile ilgili 4 adet mahkemem var. Hepsi asliye cezada. hepsi basit tehdit hakaret. ve hepside 2015-2016 tarihli. suç tarihi itibariyle. simdi sorum şu: dosyanin 1 tanesi yargitayda...2.si istinafta. 3.sü ceza kesinlesti 9 ay küsur. en sonuncusu ise devam ediyor. simdi ben teslim olsam kesinlesmis cezadan girdi cikti mi yapicam bu birinci sorum. ikinci sorum devam eden dosyam da olurda ceza alirsam 2. kez mukerrer mi yazacak. digerlerinde mukerrerlere ozgu infaz rejimi diyordu. ve 2. kez mukerrer yazarsa kapaliya mi gidicem. 3. sorum denetim devam ederken diger bir ceza gelirse ictima olup denetim devam mi ediyor yoksa yine bir girdi cikti mi olacak. cezalarin toplami 30-32 ay yani 2.5 sene. 9 ay biri 5 ay biri. 6 ay biri muhtemelen devam eden de 10 ay olsa. 30 ay. mahsup yok.

feriburg44
Site Üyesi

Re: 2. kez mükerrir ve devam eden mahkeme

Mesaj gönderen feriburg44 »

cevap verecek kimse yokmu lutfen...

dexser
Kıdemli * Üye

Re: 2. kez mükerrir ve devam eden mahkeme

Mesaj gönderen dexser »

2. kez mükerririn oluşma şartları çok zor ve teferruatlı bir konu. Hakim savcı bile zor anlıyor. Anlatsam da anlayamazsın. Yapacağın şey çok basit. Gerekçeli kararı al oku, orada ikinci kez mükerrir yazmıyorsa zaten sorun yok. Yatarın yok. Cezan geldiyse teslim ol, hazır covid izni var, teslim olmak için en iyi zaman.
Fransızca yazmıyorum. Anlamadıysan tekrar oku, aynı şeyleri bir daha sorma.