Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Maltepe cezaevi girdi çıktı

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Coskun
Site Üyesi

Maltepe cezaevi girdi çıktı

Mesaj gönderen Coskun »

Merhaba arkadaşlar bugün saat 11.30 itibariyle açık cezaevine teslim oldum saat 2.30 gibi izinli olarak dışarı çıktım işlemler çok hızlı denetimli olup olmadığınız ile ilgili sizi arayacaklar dedi mayıs sonuna kadar izin var çünkü bunu paylaşmak istedim ayrıca 2014 yılında 1 yıl 8 ay ceza aldım bu girdi çıktıyı ondan yaptım denetimli serbestliğe giriyor değil mi bilenler cevaplayabilir mi şimdiden herkese geçmiş olsun

aslim07
Yeni Üye

Re: Maltepe cezaevi girdi çıktı

Mesaj gönderen aslim07 »

Hangi suctan
Coskun
Site Üyesi

Mesaj gönderen Coskun »

Özel evrakta sahtecilik
Fatih_2580
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen Fatih_2580 »

10 ay denetim goreceksin
Coskun
Site Üyesi

Mesaj gönderen Coskun »

Tşk ederim cevabınız için girdi çıktı yapacak arkadaşlar elini çabuk tutsun tam zamanı maltepe özelikle çok hızlı şimdiden herkese çok geçmiş olsun
elifem
Yeni Üye

Mesaj gönderen elifem »

Merhaba,

Öncelikle bu foruma kadar gelmiş olan herkese geçmiş olsun. İnsanın hayatta başına her şey gelebiliyor. O yüzden bu platform önyargısız kişilerden oluştuğu için çok daha güvenilir geldi bana.
Konuyla (Maltepe Cezaevi) ilgili "Coskun" Bey'in yazısından hareketle ekstra merak ettiklerim var. Bilgi ve/veya tecrübesi olanlar varsa ve paylaşırsa sevinirim.
Maalesef ki 2011 yılında resmi belgede sahtecilikten ceza aldım, Yargıtay'a gitti-geldi, yeniden görüldü, sonuçta 4 yıl 2 ay ceza verildi. Kapalıda 236 gün yattım maalesef, çok zor günler geçirdim. Sonrasında ise hayatıma devam ettim. Dosya şehir dışında memlekette, ben ise o yıllardan sonra İstanbul / Maltepe'de yaşıyorum. Davanın sürecini baştan sona kadar takip ediyordum. Uyap'ta Mart 2021 'den bu yana infaza verildi kaydı var ve ben çağrı kağıdının gelmesini bekledim ama gelmedi. Önceki akşam memleketteki evimize gelip sormuşlar. Evdekiler de hasbelkader refleks olarak tanımıyoruz demişler, geri gitmişler. Sanırım yakalama kararı çıkarılmış durumda. Bu durumda adliyeye gidip işlemleri yaptırırsam süreç başlayacak. Aşağıdaki maddeleri sormak istiyorum :

1-) Anadolu Adliyesi'nde hangi birime ilk önce gitmem gerekiyor ?
2-) Adliye işlemleri sonrası PCR testi için hastaneye götürdüler mi ?
3-) Maltepe Açık Cezaevi'ne mi genelde sevk ediyorlar, oradaki süreçte herhangi bir sıkıntı var mı ? Ekstra bir evrak, gereksinim olabilecek herhangi bir şey var mıdır ?
4-) Suç tarihi 2011 / dosya Yargıtay'a gidip geldikten sonra 14/10/2015 olarak yeniden açııldı. İnfaz hesaplama programında 1 yıl 5 ay 0 gün gibi bir sonuç çıkıyor, bu durumda herkesin de merak ettiği gibi Maltepe Cezaevi'ne giriş- çıkış (covid izni) olacak gibi mi görünüyor ?
5-) Cezaevine girişten itibaren personel aşağılayıcı ya da eziyet edici şekilde bir davranış tutum vs bulunuyor mu ?
6-) Denetimli serbestlik kapsamında olursam evde çalıştığımdan (şirket evde çalıştırıyor covid nedeniyle uzaktan çalışma esasına göre) Denetim süreci nasıl olabilir sizce ? Normalde işyerlerine belirli aralıklarla gidip kontrol ediyorlarmış.

Aklıma gelmeyen ve katmak istedikleriniz olursa memnun olurum.
Allah kimseyi düşürmesin.
Teşekkürler.
elifem
Yeni Üye

Mesaj gönderen elifem »

Merhaba,
Kimsenin cevap yazmasına gerek kalmadan başıma gelenleri yazayım. Benim gibi arayışta olanlara faydalı olur inşallah. Girdi-Çıktı yaparım derken süreç nasıl uzadı aşağıda paylaşıyorum.
Öncelikle cezanızın indirimsiz toplamı 3 yıldan fazla ise kapalı cezaevine gönderiyorlar. Benimki de 4 yıl 2 ay olduğu için Ümraniye Kapalı'ya götürdüler maalesef. TAbi öncesine adliyenin altında sabah 10:30'dan akşam 18:00 'e kadar nezarette beklettiler. Maalesef kötü bir durumdu. Oradaki polislere kendim geldim teslim oldum desem de alaycı bir söyleyişle herkes kendi geliyor zaten dedi densizin biri.
Neyse, akşam Ümraniye kapalıya götürdüler (öncesinde sağlık kontrolü ve PCR, akşam nezaretten çıkarken de sadece sağlık kontrolü yapıldı yandaki Lütfi Kırdar E.A.H.'de). Burada tek kişilik hücreye koydular, iğrenç bir yerdi. İçerdeyken ceza alanları koydukları tek kişilik hücre. Allah'tan pazartesi günü gitmiştim ki çok kalmadım, ertesi sabah 10.00 civarında PCR sonucu gelmiş olmalı ki karantina koğuşuna götürdüler. Tabi burası da ayrı bir durum, tanımadığın insanlar vs. İnsan garip oluyor.
Allah'tan orada karşılaştığım insanlar çok da sorun çıkarmadılar ve 1 hafta geçti gitti.
Karantina koğuşundayken dosyam şehir dışında olduğundan müddetname gelse bile şehir dışındaki İnfaz Hakimliği personeli ceza içtimasını yapmayı beceremediğinden 4 gün fazladan kalmış oldum. Allah'tan bir avukat yakınım cezaevine avukat görüşü ile gelip konuyu öğrendi ve dışarıdan bu infaz hakimliği ile iletişim kurup dosyayı hallettirdi. Pazartesi günü girdiğim Ümraniye'den perşembe çıkabilirdim ancak dediğim gibi infaz memurunun işbilmezliği 4 gün daha ekledi ve diğer pazartesini günü çıktım. Çıkmadan önce de denetimli serbestlik evrakları getirdiler ve onları doldurup teslim ettim. Öğleden sonra tekrar PCR testi yaptılar koğuşta. 2 saat sonrasında da çıktım.
ERtesi gün sabahtan İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik bürosuna gittim ve gerekli işlemleri yapıp 20/10/2021 tarihine kadar izinlisin deyip gönderdiler. COvid izni uzarsa bu tarih de ötenelecek.
Durum kısaca budur. AKlıma gelmeyen olursa sorana anlatırım.

Allah kimseyi düşürmesin oralara..
Ernealizm
Site Üyesi

Mesaj gönderen Ernealizm »

Denetimde sanırım herkeze farklı tarih veriyorlar bana 18.11.2021 tarihinde gel dediler
Destamore
Site Üyesi

Mesaj gönderen Destamore »

Denetimli izinleri 30.11.2021 tarihine dek ertelendi. Kasım sonunda ne karar verirler Allah bilir
listom42
Yeni Üye

Mesaj gönderen listom42 »

Merhabalar öncelikle ismim ibrahim şuan yurtdisinda yaşıyorum evliyim askerlik yaptığım sırada izin tecavüzü işlediğim için 2 defa ayrı ayrı 10 ay ceza aldım indirimli olarak ve şuan ben yurt disindayken cezalar infaz edildi benim şuan Türkiye ye dönmem gerekli Cenazem olduğum için dönüş yapmam gerekli. Gelirsem ne gibi bi süreçten geçerim girdi çıktı ne kadar sürer işim, eşim ve çocuklarım yurt dışında evimiz burada geri dönüş saglayabilirmiyim bilgisi olan detaylı şekilde yardımcı olur cevaplarsa sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim..