Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Silivri Açık Cezaevi Girdi-Çıktı (9 Ağustos 2021)

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
interceptor22
Site Üyesi

Silivri Açık Cezaevi Girdi-Çıktı (9 Ağustos 2021)

Mesaj gönderen interceptor22 »

Merhaba,

https://www.kararara.com/forum/viewtopic.php?p=728727 şu başlıkta bahsettiğim gibi 1 ay 25 gün ceza aldım. Umarım benim durumuma düşen birilerine bu başlık yardım eder.

20 nisan 2021'de tarihinde davası görülen mahkemenin infaz çağrı kağıdı covid şartları nedeniyle 2 Ağustos 2021 P.tesi günü geldi. (UYAP'a infaza gönderme üst yazısı bile çok geç düştü.) Bugün (4 ağustos 2021 Çar.) Bakırköy adliyesine giderek Cumhuriyet Başsavcılığı asliye ceza ilamat masasından infaz kurumunlarına gönderme tutanağını imzalarayak aldım. Orada webcam ile fotoğrafımı çekip belgeye eklediler. Görevli arkadaşlar bugün dahil teslim olmak için 10 günün var dediler.

Adliyeden çıktıktan sonra Silivri Açık ceza İnfaz kurumuna telefonla ulaşarak "gelirken getirmem gereken ekstra belge var mıdır? covid izini nedeniyle geldiğim gün çıkma gibi bir durum olabilir mi? gibi sorular yönelttim. Kimliğiniz ve gönderme tutanağınız ile gelmeniz yeterli, sabah erkenden gelirseniz gün içerisinde çıkmış olursunuz dediler telefonda.

Yarın sabah 9 gibi teslim olacağım. Gelişmeleri ve içeri de ki durumları yarın kısmetse çıktıktan sonra yazacağım arkadaşlar.

Beylerbeyi34
Yeni Üye

Re: Silivri Açık Cezaevi Girdi-Çıktı (5 Ağustos 2021)

Mesaj gönderen Beylerbeyi34 »

interceptor22 yazdı: 04 Ağu 2021 11:40 Merhaba,

https://www.kararara.com/forum/viewtopic.php?p=728727 şu başlıkta bahsettiğim gibi 1 ay 25 gün ceza aldım. Umarım benim durumuma düşen birilerine bu başlık yardım eder.

20 nisan 2021'de tarihinde davası görülen mahkemenin infaz çağrı kağıdı covid şartları nedeniyle 2 Ağustos 2021 P.tesi günü geldi. (UYAP'a infaza gönderme üst yazısı bile çok geç düştü.) Bugün (4 ağustos 2021 Çar.) Bakırköy adliyesine giderek Cumhuriyet Başsavcılığı asliye ceza ilamat masasından infaz kurumunlarına gönderme tutanağını imzalarayak aldım. Orada webcam ile fotoğrafımı çekip belgeye eklediler. Görevli arkadaşlar bugün dahil teslim olmak için 10 günün var dediler.

Adliyeden çıktıktan sonra Silivri Açık ceza İnfaz kurumuna telefonla ulaşarak "gelirken getirmem gereken ekstra belge var mıdır? covid izini nedeniyle geldiğim gün çıkma gibi bir durum olabilir mi? gibi sorular yönelttim. Kimliğiniz ve gönderme tutanağınız ile gelmeniz yeterli, sabah erkenden gelirseniz gün içerisinde çıkmış olursunuz dediler telefonda.

Yarın sabah 9 gibi teslim olacağım. Gelişmeleri ve içeri de ki durumları yarın kısmetse çıktıktan sonra yazacağım arkadaşlar.
Bekliyoruz👍
interceptor22
Site Üyesi

Re: Silivri Açık Cezaevi Girdi-Çıktı (5 Ağustos 2021)

Tekrardan merhaba.

Öncelikle bahsettiğim gibi 5 Ağustos tarihinde özel sebeplerden dolayı gidemedim. 9 Ağustos (bugün) 2021 P.tesi günü saat 09:00'da Silivri açık cezaevine gidip teslim oldum. 15:30 gibi serbest bırakıldım.

Girişte HES kodu sorgulanıyor. Üst araması vs. birşey yapılmadı. Nizamiyeye belgelerimi gösterdim. Bekleyin. Araç gelip sizi alacak denildi. 5dk geçmeden geldi ve açık cezaevinin önüne bıraktı. Kimliği ve gönderme tutanağını istediler. Cep telefonunu kapatıp emanet'e aldılar. Çıkışta telefonunuzu almak için a4 kağıt parçasına yazılmış bir numara veriyorlar elinize. Kaybederseniz gardiyanlara dil dökmek zorunda kalabilirsiniz. Ben sabah gittiğimde 2 kişi vardı bekleme alanında. Öğleden sonra bekleyen sayısı 25-30'ları buldu.

Ağaçların altında masa ve sandalye olan çevresi barikatlarla çevrilmiş alana alıyorlar. Bir tane bekçi kulübesi içerisine pisuvar koymuşlar. Sadece küçük ihtiyacınızı orada giderebiliyorsunuz. Maalesef ki ortamın iyi olduğunu söyleyemeceğim. İdrar kokusunu orada olduğunuz tüm sürede hissettik. Sabah saatlerinde bir gardiyan gelip su, fanta, tost ve sigara (tek sigara çeşidi var.) almak isteyen varsa parasını versin, ismini söylesin dedi. Sabah saatlerinde 5-6 kişi civarında olduğumuzdan herkes 4'er tane 0.5ml su istedi. Para verdik. Lakin para üstü gelmedi. Onun yerine para üstünü de bol bol su olarak göndermişler :) Yaklaşık 4 koli su geldi. Neyse ki gelmiş. Sonradan gelen tüm arkadaşlar bu sudan faydalandı. Yoksa bütün günü ne yazık ki susuz geçireceklerdi.

Sonuç olarak 6 küsür saatte çıkabildik. Bunun sebebi de gün içerisinde gelen tüm girdi-çıktıları tek seferde toplayıp savcının önüne tek seferde sunmak.. Savcı 14:00 gibi geldi. 15:30'da elime izin kağıdı verip gönderildim. Yoksa yapılan iş maksimum yarım saati geçmez. Gardiyanlar cezanızın süresini pek takmıyorlar. Genelde tavırları herkese karşı aynı. Bir soru sorduğunuz da ne yazık ki başından savmak için çıkışıyorlar.

Orada olduğunuz sürece gelen diğer insanlarla sohbet ederek zaman geçiriyorsunuz. Şahsen benim denk geldiğim grupta benim gibi 1-2 ay cezası olanlarda vardı. 2 yıl gibi cezası olanlarda...
Beylerbeyi34
Yeni Üye

Re: Silivri Açık Cezaevi Girdi-Çıktı (9 Ağustos 2021)

Mesaj gönderen Beylerbeyi34 »

Orada Cezası 3 yıl üzeri olan var mıydı yatarı yarı yarıya oluyor tabi
interceptor22
Site Üyesi

Beylerbeyi34 yazdı: 09 Ağu 2021 21:49 Orada Cezası 3 yıl üzeri olan var mıydı yatarı yarı yarıya oluyor tabi
3 yıl üzeri olan kimse yoktu.
Suskun1si
Yeni Üye

Mesaj gönderen Suskun1si »

2 yil 6 ay cezasi yatari 3 ay olanda hemen aynı gün girip çıkıyor mu acaba
interceptor22
Site Üyesi

Sonrasında yaşadıklarımı da aktarmak isterim.

Ceza evinden çıktıktan sonra belli aralıklarla denetimli serbestlik şubesini aradım. Dosyamın gelmesi yaklaşık bir buçuk ayı buldu. Dosyamın geldiğini öğrendikten sonra Mecidiyeköy de ki denetimli serbestlik şubesine gittim. Girişte ilk gelişiniz mi diye soruldu. İlk kez geldiğimi öğrendikten sonra giriş katta ki büroya yönlendirdiler. Burada birkaç imza attım. Sonrasında 5'inci kata çıktım. Burada da denetimimin bitmesine 5 gün kaldığı söylendi ve dosyamın kapatılması için 8. kata gönderildim. Burada da bir imza attım ve dosyam kapandı.

Herkese şimdiden geçmiş olsun.