Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Denetimli serbestlik devam ederken gelen ceza

Denetimli serbestlik devam ederken gelen ceza

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

bozkurt381 Site Üyesi

Suan denetimden faydalanmaktayım ama 2 sene bir ay cezam geldi ve denetimimim bitmesine 14 gün var Dosyam nasıl değerlendirilir Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

bozkurt381 yazdı:
Suan denetimden faydalanmaktayım ama 2 sene bir ay cezam geldi ve denetimimim bitmesine 14 gün var Dosyam nasıl değerlendirilir Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

Öncelikle geçmiş olsun, denetim süresi sona ermeden bir diğer ceza infaza verilmişse her iki ceza toplanır ve yeniden denetimli serbestlik süreci başlatılır.

Konuyla ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

viewtopic.php?f=21&t=25904

viewtopic.php?f=21&t=13366&p=46348
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

bozkurt381 Site Üyesi

1yil 6ay
6ay
5ay bu cezalari istima yapmisti
144 gun yattim
25.05.2014 tarihinde denetime ciktim
25.07.2015 tarihinde denetimim bitiyordu yani 12 gun var bana halen teplikat gelmedi ama savcilik denetimden dosyayi istemis
2yil 1ay da yeni gelen cezM bu durumd nasil bir tablo ortaya cikar peki ?

gygul1 Site Üyesi

Merhaba esimin 54 ay cezasi geldi yatari 36 ay daha once bu olaydan dolayi 3 ay yatmisti suan ceza evine gireli 3 ay oldu ocakta acik cezaevine cikcak yani ocak ayinda bi sene denetimliden dusunce 1 sene cezasi kalio daha erken cikabilmesi icin yapabilcegimiz birsey varmi son bir sene kalincami cikar cezaevinden

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

bozkurt381 yazdı:
1yil 6ay
6ay
5ay bu cezalari istima yapmisti
144 gun yattim
25.05.2014 tarihinde denetime ciktim
25.07.2015 tarihinde denetimim bitiyordu yani 12 gun var bana halen teplikat gelmedi ama savcilik denetimden dosyayi istemis
2yil 1ay da yeni gelen cezM bu durumd nasil bir tablo ortaya cikar peki ?

İlk içtimanız olan 1 yıl 6 ay, 6 ay ve 5 ay hapis cezalarının hesaplaması aşağıdadır:

Sanığa verilen toplam içtimalı ceza 1 yıl 17 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 7 AY 8 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 7 AY 8 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sonradan gelen 2 yıl 1 ay hapis cezası da ilk cezalarla içtima ettirilir ve bu durumda hesaplama sonucunuz:

Sanığa verilen toplam ceza 3 yıl 18 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 12 AY 0 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 144 gün sonuç cezadan düşüldüğünde YATARI: 2 YIL 7 AY 6 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın denetimli serbestlikte geçirdiği toplam 1 yıl 1 ay sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 1 YIL 6 AY 6 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 6 AY 6 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

NOT: Hesaplama sonucunun infaz dosyası içeriğine göre değişkenlik gösterebileceğini, en doğru hesaplamanın infaz savcılığınca yapılacağını lütfen unutmayınız...
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Sonraki

Dön İnfaz Hukuku