Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

2. defa uyuşturucu yakalattım cezaevine girer miyim?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Yıldırım27
Site Üyesi

Re: 2. Kez madde kullanımından ne kadar yatarım

Mesaj gönderen Yıldırım27 »

Dalya yazdı: 23 Mar 2020 01:12 Hayırlı geceler 2018 de madde kullanimindan dolayı denetimli aldım. 2020 1. Ayında 2.Kez yakalandim ve tekrar kamu davası açıldı hakkımda. Internette yaptığım araştırmaya göre 2 ila 5 yıl arasında ceza alabileceğimi okudum alt sınırdan ceza aldığım taktirde verilen ceza 2 yıl bunun tam.olarak yararı kaç yıldır
Onu öğrenmek istiyorum.
Girdi çıktı ile 1 ayda ceza evinden çıkabilirmiyim cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında kamu davası açıldı mı e devletten görebiliyormusun bunu

murat1
Site Üyesi

Re: 2. defa madde yakalattım cezaevine girer miyim?

Mesaj gönderen murat1 »

1yıl 8 ay yatarı sabıkan varsa daha önceden 1 ay 8 gün yatarı
Yıldırım27
Site Üyesi

Murat 1 yani kesin mi bu benim daha önceden böyle bi sıkıntım yoktu adli sicilim de temiz 2017 deki denetimi de sorunsuz şekilde atlattım bunun bi faydası olmaz mi 2. İçin son bi şans olmaz mı
murat1
Site Üyesi

Mesaj gönderen murat1 »

Bende yaşadım aynı sıkıntıyı iki kez yakalandım 2014 ilkinde erteledi cezamı denetim gördüm sonra 5 sene dolmadan 2019 da bidaha yakalandım 1.8 ay aldım daha önceden sabıkam var diye hagb vermedi ceza aldım istinafa yolladım itiraz ettim sana sabıkan yoksa habg verebilir
Yıldırım27
Site Üyesi

Daha önce sabıka kaydım yok abi ikinci kez habg verebilirmi bana 2017 de vermişti senin istinafa yollaman da bişe çıktı mı cezan kesinleşti mi
Dalya
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dalya »

Murat1 sabikam var ama uyuşturucudan değil banada hagb verdi ikinci kez vermiyo 1.8 verildiğinde açık ceza evine girdi çıktı yaptırıyorlar diye okudum ama net bir bilgi yok acikcasi
Romeo
Yeni Üye

Mesaj gönderen Romeo »

Merhabalar 2.kez uyuşturucu madde yakalattım birincisinden denetim serbestliğim devam ediyordu 2 seminerim kalmışken tekrardan madde yakalattım şimdi ne olacak hapis cezası alır mıyım yoksa yine denetim serbestlik mi olur lütfen yardımcı olur musunuz çok üzgünüm
Dalya
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dalya »

Vallahi bende aynı dertten muzdaribim büyük ihtimal ceza alıcaz ama yatari çok az miş girdi ciktiyla siyiririz zaten af yasasida çıkıyor bisey olmaz allahın iziyle 😄
Yıldırım27
Site Üyesi

Ben de hiç şans yok bana ilkinde hem denetim artı tedavi hem de hagb verdi hagb bi daha veremiyormuş adli sicil kaydım yok inşallah hapse girmeyiz bi daha da tövbe bugün gittim tek başıma tedaviye başvurdum bıktım artık bunla yaşamaktan
Dalya
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dalya »

Panik yapma kardeş bunu icerken elbet bedeli olacağını biliyorduk madem göze alıp içtik cezasinida yapicaz önemli olan ders alıp uzak durmak hadi geçmiş olsun.