Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

2. defa uyuşturucu yakalattım cezaevine girer miyim?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Re: 2. defa uyuşturucu yakalattım cezaevine girer miyim?

Mesaj gönderen Birbilen »

Denetimin bozulur ve hakkında ceza davası açılır, forumdan araştırırsan ne olacağını az çok anlarsın, çok konu açıldı bu konuda

Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Korona çok fena bir hastalık, sakın hafife almayın, aşınızı olup kurallara uyun!
Merci
Site Üyesi

Mesaj gönderen Merci »

Ne gibi ceza alirim yardimci olabilirmisiniz . Para cezasi felan diyorlar ama o sicile isler mi yardimci olurmusun
Denetimli
Site Üyesi

Mesaj gönderen Denetimli »

Merci yazdı: 06 Ağu 2020 16:58 Ne gibi ceza alirim yardimci olabilirmisiniz . Para cezasi felan diyorlar ama o sicile isler mi yardimci olurmusun
Çok büyük ihtimalle HAGB alacaksın ve denetim yeniden başlayacak ama bundan sonra çok dikkatli olman tavsiyedi. Yoksa hapis cezası olabilir 1yıl 8ay gibi
Merci
Site Üyesi

Mesaj gönderen Merci »

Icimi bi nebze olsun rahatlattiniz tesekkur ederim . Yani bir mahkemeye cikacagim . Avukat tutmamda fayda varmi .
Denetimli
Site Üyesi

Mesaj gönderen Denetimli »

Merci yazdı: 06 Ağu 2020 20:50 Icimi bi nebze olsun rahatlattiniz tesekkur ederim . Yani bir mahkemeye cikacagim . Avukat tutmamda fayda varmi .
Evet bir mahkeme olacak. İmkanınız varsa avukat tutmak rahatlatıcı olabilir ama HAGB hükmünün değişeceğini düşünmüyorum.
Merci
Site Üyesi

Mesaj gönderen Merci »

Tesekkur ederim Ilginiz icin sagolun
Nolenma1955
Site Üyesi

Mesaj gönderen Nolenma1955 »

Arkadaşlar uyuşturucu içerkene 2017 yılında yakalandım 1 yıl sonra kağıdınm geldi denetimli serbestlik aldım mahkemeye gitmeden idrar tahlillerimi seminerlerimi bitirdim ve güngören denetimlige gittiğimde dosyan kapandı daha gelme dediler 2020 yılbaşına 1 ay kala elimde kubar sarılı sıgarayla yakaladım ve sadece 1 duman aldım ve sonrasında polisler gördü benden istediler zorluk çıkartmadan direk verdim ve mahkeme kağıdı geldi 09/11/2020 mahkemem var ceza alırmıyım çok pişmanım anam ve babam öldü o güne kadar hiç içmemiştim bunalıma girdim intihar etmek için iñsata çıkıp kendimi atacaktım polisler beni yakalamasaydı şuan ölmüştüm ceza alırmıyım nedir akibetim
Nolenma1955
Site Üyesi

Mesaj gönderen Nolenma1955 »

Yardım edecek birileri varmı
Hasanferdi11
Site Üyesi

Mesaj gönderen Hasanferdi11 »

Merhabalar size bir sorum olacaktı ben 2018 yılında uyuşturucu içmek sucundan 1 yıl denetimli serbestlik cezası aldım cezamı sorunsuz bir şekilde bitirdim fakat geçtiğimiz günlerde başıma bir olay geldi oturduğum bir parkta bekçiler geldi kaydım olduğu için biraz daha fazla üst araması taraması yapıldı fakat etrafta bulunan bir sigara paketinin içinde uyuşturucu madde buldular benim olmadığını anlatmaya çalıştım lakin yine de ifade için karakola götürüldüm okadar insanın olduğu yerde suç benim üstüme kaldı kan testi yapmalarını idrar testi yapmalarını suçsuz olduğumu benim olmadığını anlatmaya çalıştım fakat olmadi bekçilerinde ifadesinde üzerimde veya içerken yada oraya o maddeyi atarken bir kayıt bir delil olmadığı yönündeydi aysel benim ifademde de benim olmadığını bekçilerin benden uzakta bir mesafe de bulduklarını üzermde bulunmadığına dair ifademi verdim sizce ceza alır mıyım alırsam önceki kapanan dosyam tekrar açılır mı veyahut denetimli serbestlik cezası mı alırım şimdiden teşekkür ederim beni aydinlatirsaniz çok sevinirim günlerdir kendimi mahvettim bunun icin
burak1234
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen burak1234 »

Teoman bey merhaba iu soruma bi cevap verin lütfen

Merhaba 2019 da 191 den 1 sene 8 ay ceza aldım cezam 2 sene yükümsüz denetim serbestliğe tabi tutularak madde 51 le ertelendi
Şimdi 2020 eylül ayında denetim süresi bitmeden tekrar yakalandım bu son yakalanmam ihlal nedeni sayılıp ertelenmiş cezamı tekmi yatarım yoksa, yeni bir kamu davası daha açılırmı ? bu soruya bitürlü cevap bulamadım şimdiden teşekürler
@teoman
@birbilen