Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku İstinaf mahkemesi kararı gelirse denetimli serbestlik olur mu?

İstinaf mahkemesi kararı gelirse denetimli serbestlik olur mu?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

fbalis46 Site Üyesi

merhabalar daha önce konu açmıştım fakat sorum farklı olacak hakkımda 1 sene 8 ay ve 10 ay hagb kararı vardı başka bir suçtan denetim görmekteyim yaklaşık 85 gün kaldı denetim bitmesine fakat hahn kararı bozulduğu için cezam geldi istinaf yaptık istinaf duruşma verdi duruşmada 10 ay hapis cezasını paraya çevirdi fakat 1 sene 8 ayı onadı şimdi bugün aradım istinafi aynısını söyledi gerekçeli karar yazıldı dendi sorum şu karar elime ne zaman ulaşır denetim 85 gün kaldı arkasına 1 sene 8 ay gelirse nasıl olur girdi cıktı mi yoksa üzerine eklenip denetim devammı edecek lütfen sayın adminler onaylayıp bir cevap verirmisunuz

hukukcu23 Kullanıcı avatarı
Editör

fbalis46 yazdı:
merhabalar daha önce konu açmıştım fakat sorum farklı olacak hakkımda 1 sene 8 ay ve 10 ay hagb kararı vardı başka bir suçtan denetim görmekteyim yaklaşık 85 gün kaldı denetim bitmesine fakat hahn kararı bozulduğu için cezam geldi istinaf yaptık istinaf duruşma verdi duruşmada 10 ay hapis cezasını paraya çevirdi fakat 1 sene 8 ayı onadı şimdi bugün aradım istinafi aynısını söyledi gerekçeli karar yazıldı dendi sorum şu karar elime ne zaman ulaşır denetim 85 gün kaldı arkasına 1 sene 8 ay gelirse nasıl olur girdi cıktı mi yoksa üzerine eklenip denetim devammı edecek lütfen sayın adminler onaylayıp bir cevap verirmisunuz

Kararın ne zaman geleceğini kimse söyleyemez fakat şunu söyleyebilirim; denetim bittikten sonra yani Koşullu Salıverilme kararı verildikten sonra gelen yeni ilam için yeniden (sıfırdan) işlem yapılır. Yani 3-5 günlük bir girdi-çıktı yaparsınız ve geri kalan kısmı denetimde infaz edersiniz. Koşullu salıverilme kararından önce hapis cezası gelirse ilamlar içtima edilir (toplanır) tekrardan hesaplama yapılır. yatar süresi yoksa denetime kaldığınız yerden devam edersiniz. yatar süreniz varsa o süreyi yatıp tekrar denetime ayrılırsınız.

iyi günler
Hayat = Adalet

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku