Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku İnfaz erteleme sonrası denetimli serbestlik

İnfaz erteleme sonrası denetimli serbestlik

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

kaledos09 Site Üyesi

merhaba
hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezası aldım suç tarihi 17.02.2016 dir. dosya istinaftanda onaylandı suç kesinleşti
sorum şu çağrı kağıdını aldığımda infazın ertelenmesi için dilekçe verdiğimde erteleme kararı verilirse ve bu erteleme cezası sonunda cezaevine girdiğimde denetimli serbestlikten yararlanabilirmiyim

yani şu şekilde şu an da cezam 2 yılın altında olduğu için denetimli serbestlikten doğrudan yararlanabiliyorum 1 yıl erteleme alsam 1 yıl sonrada denetimli serbeslikten doğrudan mı yararlanacağım yoksa cezamı yatacakmıyım ne kadar yatacağım
sizce denetimli serbeslikten mi yararlanağım infaz erteleme mi talep edeyim

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

kaledos09 yazdı:
merhaba
hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezası aldım suç tarihi 17.02.2016 dir. dosya istinaftanda onaylandı suç kesinleşti
sorum şu çağrı kağıdını aldığımda infazın ertelenmesi için dilekçe verdiğimde erteleme kararı verilirse ve bu erteleme cezası sonunda cezaevine girdiğimde denetimli serbestlikten yararlanabilirmiyim

yani şu şekilde şu an da cezam 2 yılın altında olduğu için denetimli serbestlikten doğrudan yararlanabiliyorum 1 yıl erteleme alsam 1 yıl sonrada denetimli serbeslikten doğrudan mı yararlanacağım yoksa cezamı yatacakmıyım ne kadar yatacağım
sizce denetimli serbeslikten mi yararlanağım infaz erteleme mi talep edeyim

İnfazın ertelenmesi denetimli serbestlikten yararlanmaya engel değildir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

kaledos09 Site Üyesi

teşekür ederim şu an yapmam gereken hakkında da yardımcı olabilirmisiniz gidip teslim olup cezaevine girdi çıktı mı yapayım yoksa infaz erteleme alıp ertelemeden sonramı mı girdi çıktı yapayım erteleme sonrasında böyle bir hakkım var sanırım değilmi

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

kaledos09 yazdı:
teşekür ederim şu an yapmam gereken hakkında da yardımcı olabilirmisiniz gidip teslim olup cezaevine girdi çıktı mı yapayım yoksa infaz erteleme alıp ertelemeden sonramı mı girdi çıktı yapayım erteleme sonrasında böyle bir hakkım var sanırım değilmi

Şimdi teslim ol girdi çıktını 3 veya 5 gün içerisinde yap ve dışarı çıkarak işine gücüne bak.
www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku