Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku 3 yıl hapis yatarı nedir?

3 yıl hapis yatarı nedir?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Mesaj 06 Haz 2018 21:58
Bursa16 Site Üyesi

Merhaba 3 yıl hapis cezası aldım ve nekadr ceza yatarım acil cevap bekliıyorum sizlerden

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Bursa16 yazdı:
Merhaba 3 yıl hapis cezası aldım ve nekadr ceza yatarım acil cevap bekliıyorum sizlerden

Öncelikle geçmiş olsun, suç türü ve suç tarihi bilgisini eksik verdiğinizden genel hesaplama yaptım. Buna göre;

Sanığa verilen ceza 3 yıl 0 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 6 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Bursa16 Site Üyesi

Suc nitelikli dolandırıcılık diye geciyor dava acılış tarihi 2014 diye hatırlıyorum

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Bursa16 yazdı:
Suc nitelikli dolandırıcılık diye geçiyor dava açılış tarihi 2014 diye hatırlıyorum

Tamam Sayın Admin'in gönderdiği hesaplama doğrudur.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Bursa16 Site Üyesi

Benm öğrenmek istediğim ceza evinde ne kadar yatarım

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku