Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku İnfaz nerde yapılır?

İnfaz nerde yapılır?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Mesaj 09 Haz 2018 22:06
ihsan17 Site Üyesi

ceza onandıktan sonra savcılıktan gelen çağrı kağıdı üzerine nereye teslim olunu ve nerde infaz yapılır?. mahkemece şurda infaz yapacaksınız gibi bir açıklama yapılır mı? nüfusunumuza göre mi yapılır?
benim fetöden 8 ay cezam var , açık cezaevine çıkma şartlarına göre ne kadar süre kapaılıda kalır ve açığa çıkarım. cezaevinde girince ne yapmama gerekir?

Mesaj 10 Haz 2018 01:25
admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

ihsan17 yazdı:
ceza onandıktan sonra savcılıktan gelen çağrı kağıdı üzerine nereye teslim olunu ve nerde infaz yapılır?. mahkemece şurda infaz yapacaksınız gibi bir açıklama yapılır mı? nüfusunumuza göre mi yapılır?
benim fetöden 8 ay cezam var , açık cezaevine çıkma şartlarına göre ne kadar süre kapaılıda kalır ve açığa çıkarım. cezaevinde girince ne yapmama gerekir?

Merhaba,

Çağrı kağıdını çıkaran savcılığa teslim olunur ve infaz o savcılığa bağlı ceza infaz kurumunda gerçekleşir. Aldığınız ceza miktarı tam olarak nedir?

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Mesaj 10 Haz 2018 03:27
ihsan17 Site Üyesi

2.5 yıl aldım. 1 yıl denetimli verilmiş. 17 gün gözaltı ve 50 gün tutukluluk var. ben istanbulda çalışıyordum. maltepe de yattım. istanbul 24. ağır ceza mah. yargılandım. orasının infazı mı gönderir çağrı kağıdını yoksa çanakkale de oturuyorum buraya mı gelir.

Mesaj 10 Haz 2018 04:04
ihsan17 Site Üyesi

bir sorum daha olucak benim kararda normalde verilen 1 yıl denetimli dışında etkin pişmanlıktan 221/5 e göre 1 yıl denetimli yazıyor. bu durumda benim infazım nasıl olur. direkt denetimli mi yoksa 8 ay dan sonra mı denetimli olucak. ne kadar sürede açığa çıkarım. sağolun. ceza evinde girince hemen açık cezaevi dilekçesi yazmam mı gerekli?

Mesaj 10 Haz 2018 10:45
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ihsan17 yazdı:
2.5 yıl aldım. 1 yıl denetimli verilmiş. 17 gün gözaltı ve 50 gün tutukluluk var. ben istanbulda çalışıyordum. maltepe de yattım. istanbul 24. ağır ceza mah. yargılandım. orasının infazı mı gönderir çağrı kağıdını yoksa çanakkale de oturuyorum buraya mı gelir.

İkamet adresin neresi gözüküyor ise oraya gönderilir ve bulunduğun yerde hüküm infaz edilir.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku