Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Denetimde imza atarken kamuya çalışma 50/1-f hk.

Denetimde imza atarken kamuya çalışma 50/1-f hk.

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

adnanali3737 Site Üyesi

Oncelikle iyi günler sizlerden onemli bir sorum olacak isin icinden cikilmaz bir Hale dondugu için cevabinizi bekliyorum saygilarimla saolun.
2016 temmuzdan islenen islenen kasten bir suctan dolayi 1 yil 15 Gün hapis cezasi aldim ve bu ceza 2017 martta tarafima teblig oldu acikcezaevnde 1 hafta kaldiktan sonra denetimli serbestlik kapsaminda tahliye oldum ve denetime muracaat edip sigortali bir iş beyan edip karakola haftada 2 imza atiyordum 3 ay kaldi tek imzaya dustum ardindan yine 2016 temmuzdan once uyusturucu kullanmak ve bulundurmak sucundan dosyam acildi ve 2018 haziranda karar kesinlesti 7 günluk itiraz suresini kacirdigim için istinafa gonderemedim ve cezam sudur ;takdiren 6 Ay 20 Gün hapis cezasi ve 1 yil kisa sureli hapis cezasi oldugundan 5237sayili kanunda 50/1f maddesi geregi kamuya yararli bir iste calistirilma verildi suanda imza atmaktayim duzenli bir isim var ve vardiya sistemi olarak calisiyorum bu konuyu 2 3 gundur denetimli serbestlik mudurlugu ile gorusmekteyim nasil olacak diye kesin birsey diyen yok denile gore bu imzam bitmeden kamu hizmeti cezasinin gelmeyecegini soyluyorlar bazi memur gorevliler gelebilecegini de soyluyor Ben vardiyali sistemde calistigim icin bu yaptirim benim icin bir magduriyet ve telafisi olmayan bir kayip cunki isimden olacagim sizlerden ricam bana nasil bir yol izlemem gerektigi soyler misiniz sorum da sizlere Ben bu karari uymadigimda veya infaz savciligina tarafima muracaatta bulun dediklerinde bir dilekceyle durumu bildirip takdiren 6 Ay 20 Gün hapis cezasini kabul etsem acik cezaevne girecegim soylendi siz nedersiniz acaba bilmiyorum çok kotu durumdayim acikcezaevne girdigim zaman yine onceki cezam da oldugu gibi 1hafta girdi cikti yapip denetimli serbestlikten yararlanabilir miyim sizlerden sorum cevap verirseniz beni bir sikintidan kurtarmis olursunuz cunki kimseden net bir bilgi alamiyorum durumum olmadigi icin avukatina gidemiyorum ayrica sunuda belirteyim 2 dosyam da sucun islendiginde yasim 18yas altiydi simdiden tesekkur ederim ...

sonerizmir35 Site Üyesi

İlk suçun neydi hapis cezasına erteleme veya hagb uygulanmadımı sonraki dosyan nasıl açıldı denetim süresinde suç işlediğin içinmi?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

adnanali3737 yazdı:
Oncelikle iyi günler sizlerden onemli bir sorum olacak isin icinden cikilmaz bir Hale dondugu için cevabinizi bekliyorum saygilarimla saolun.
2016 temmuzdan islenen islenen kasten bir suctan dolayi 1 yil 15 Gün hapis cezasi aldim ve bu ceza 2017 martta tarafima teblig oldu acikcezaevnde 1 hafta kaldiktan sonra denetimli serbestlik kapsaminda tahliye oldum ve denetime muracaat edip sigortali bir iş beyan edip karakola haftada 2 imza atiyordum 3 ay kaldi tek imzaya dustum --ardindan yine 2016 temmuzdan once uyusturucu kullanmak ve bulundurmak sucundan dosyam acildi ve 2018 haziranda karar kesinlesti 7 günluk itiraz suresini kacirdigim için istinafa gonderemedim ve cezam sudur ;takdiren 6 Ay 20 Gün hapis cezasi ve 1 yil kisa sureli hapis cezasi oldugundan 5237sayili kanunda 50/1f maddesi geregi kamuya yararli bir iste calistirilma verildi suanda imza atmaktayim duzenli bir isim var ve vardiya sistemi olarak calisiyorum bu konuyu 2 3 gundur denetimli serbestlik mudurlugu ile gorusmekteyim nasil olacak diye kesin birsey diyen yok denile gore bu imzam bitmeden kamu hizmeti cezasinin gelmeyecegini soyluyorlar bazi memur gorevliler gelebilecegini de soyluyor Ben vardiyali sistemde calistigim icin bu yaptirim benim icin bir magduriyet ve telafisi olmayan bir kayip cunki isimden olacagim sizlerden ricam bana nasil bir yol izlemem gerektigi soyler misiniz sorum da sizlere Ben bu karari uymadigimda veya infaz savciligina tarafima muracaatta bulun dediklerinde bir dilekceyle durumu bildirip takdiren 6 Ay 20 Gün hapis cezasini kabul etsem acik cezaevne girecegim soylendi siz nedersiniz acaba bilmiyorum çok kotu durumdayim acikcezaevne girdigim zaman yine onceki cezam da oldugu gibi 1hafta girdi cikti yapip denetimli serbestlikten yararlanabilir miyim sizlerden sorum cevap verirseniz beni bir sikintidan kurtarmis olursunuz cunki kimseden net bir bilgi alamiyorum durumum olmadigi icin avukatina gidemiyorum ayrica sunuda belirteyim 2 dosyam da sucun islendiginde yasim 18yas altiydi simdiden tesekkur ederim ...

Bu konuda tam net bilgiye sahip değilim, bunun uygulamasını nasıl yapacaklar bu konuda yeterli bilgim bulunmamaktadır. Kanaatim uygulamada bir değişiklilikle bununda imza yükümlülüğü altına alınması gerekir diye düşünüyorum, bu konuda denetim bürolarınında net bilgisi yoktur.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

adnanali3737 Site Üyesi

Soyle izah edeyim ilk suç 2013 tarihli bu suanda almis oldugum uyusturucu madde bulundurmak vekullanmak aynı sene 2013 de basit hirsizlik bir dondurma yuzune bu iki suctan hagb vardi yasim o tarihte 15 di tekrar 2015 yilinda arkadslarla beraber alkolluyken bim magazindan iki 3 tane antep fistigi caldik aklim basimda degildi 've gece vakti oldugu için nitelikli hirsizluk sifatiyla dosyam acildi ve 2017 martta kesinlesti ve 1 yil 15 Gün ceza aldim efendim 2015 yilindan beri duzenli olarak güzel bir işte ve massta calisiyorum bu olaylardan dolayi ne kadar pisman ve uzuntulu oldugumu anlatamam yani efendim kisacasi 2015 isledigim bu suctan dolayi 2 hagb acildi ve basit hirsizlik sucundan uzlasturma verdi hakim ve dosya kapandi ama uyusturucu kullanmak ve bulundurmak sucundan kamuya yararli bir iste calistirma verdiler 6Ay 20gun efendim biz ailemle beraber yine bir hapis cezasi gelir ardindan isyeronden izin alip 1hafta girdi cikti yapar sigorta li iş beyan edip karakola imzami atip isyerinde calisabilirim diye dusunuyordum ama simdi kamu hizmeti oldugu icin herhalde direk 6 Ay 20 Gün kamu hizmeti cezasinda bir iste calistiracaklar istinaf suresini de gecirdik hocam bu arada efendim Ben vardiya sistemi ile calismasam bu ceza da sorun yok ama Ben bu ceza da Calismaya verseler isimden olacagim ayrica suanda karakola imza atiyorum 3ayim kaldi imzam bittikten sonra gelir dediler ama yine öyle bile olsa bu cezayi yerine getirmeye bir kamu hizmetinde 4 saat işe basladigimda iş yerinden cikmak zorunda kalacagim Ben bu karara uymayip infaz savciligina bir dilekceyle basvursam girdi cikti olur mu çok dusunmekteyim Ben ne yapmaliyim hocam bana yardimci olur musunuz ?

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

adnanali3737 yazdı:
Soyle izah edeyim ilk suç 2013 tarihli bu suanda almis oldugum uyusturucu madde bulundurmak vekullanmak aynı sene 2013 de basit hirsizlik bir dondurma yuzune bu iki suctan hagb vardi yasim o tarihte 15 di tekrar 2015 yilinda arkadslarla beraber alkolluyken bim magazindan iki 3 tane antep fistigi caldik aklim basimda degildi 've gece vakti oldugu için nitelikli hirsizluk sifatiyla dosyam acildi ve 2017 martta kesinlesti ve 1 yil 15 Gün ceza aldim efendim 2015 yilindan beri duzenli olarak güzel bir işte ve massta calisiyorum bu olaylardan dolayi ne kadar pisman ve uzuntulu oldugumu anlatamam yani efendim kisacasi 2015 isledigim bu suctan dolayi 2 hagb acildi ve basit hirsizlik sucundan uzlasturma verdi hakim ve dosya kapandi ama uyusturucu kullanmak ve bulundurmak sucundan kamuya yararli bir iste calistirma verdiler 6Ay 20gun efendim biz ailemle beraber yine bir hapis cezasi gelir ardindan isyeronden izin alip 1hafta girdi cikti yapar sigorta li iş beyan edip karakola imzami atip isyerinde calisabilirim diye dusunuyordum ama simdi kamu hizmeti oldugu icin herhalde direk 6 Ay 20 Gün kamu hizmeti cezasinda bir iste calistiracaklar istinaf suresini de gecirdik hocam bu arada efendim Ben vardiya sistemi ile calismasam bu ceza da sorun yok ama Ben bu ceza da Calismaya verseler isimden olacagim ayrica suanda karakola imza atiyorum 3ayim kaldi imzam bittikten sonra gelir dediler ama yine öyle bile olsa bu cezayi yerine getirmeye bir kamu hizmetinde 4 saat işe basladigimda iş yerinden cikmak zorunda kalacagim Ben bu karara uymayip infaz savciligina bir dilekceyle basvursam girdi cikti olur mu çok dusunmekteyim Ben ne yapmaliyim hocam bana yardimci olur musunuz ?

Durumunuzu anlatan bir dilekçeyle çalıştığınız işyerinden alacağınız çalıştığınaza dair belge, sigorta kayıtlarınız vs. ilgili belgeleri de ekleyerek infaz savcılığına müracaat edebilirsiniz. Savcılık durumunuzu değerlendirecek ve bir karar verecektir.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku