İşlenen cezaların içtiması ve infazı

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
holdasszonya15
Site Üyesi

İşlenen cezaların içtiması ve infazı

Mesaj gönderen holdasszonya15 » 29 Haz 2018 01:44

Geçtiğimiz şubatta 1 dosyam patladı 1 yil 1 ay teslim oldum denetimden faydalandım ardın 1 dosyam daha batladı 1 yıl 8 ay denetimdeki dosyamla iştima yaptılar denetimr devam ettirdiler 5 gün önce 3. Dosyamda patladı ondanda 1 yil 1 ay geldi pazartesi teslim olacağım sonuç ne olur denetime devam ettirirlermi

Kullanıcı avatarı
hukukcu23
Onaylı Üye
Meslek: Gerçek bir hukukçu

Re: İşlenen cezaların içtiması ve infazı

Mesaj gönderen hukukcu23 » 29 Haz 2018 10:42

holdasszonya15 yazdı:Geçtiğimiz şubatta 1 dosyam patladı 1 yil 1 ay teslim oldum denetimden faydalandım ardın 1 dosyam daha batladı 1 yıl 8 ay denetimdeki dosyamla iştima yaptılar denetimr devam ettirdiler 5 gün önce 3. Dosyamda patladı ondanda 1 yil 1 ay geldi pazartesi teslim olacağım sonuç ne olur denetime devam ettirirlermi

Daha sağlıklı cevap verebilmemiz için;

Suç tarihi, suç türü, yaşınız, toplam ceza miktarı.... gibi bilgilerin açıkca bildirilmesi gerekmektedir.

söylediğiniz cezaların eski tarihli olduğunu varsayarsak, ve basit suçlar olarak varsayarsak ( terör, cinsel, uyuşturucu tic. olmayacak )
söylediğiniz cezalar için denetime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Denetim hakkınız 2 yıl ise bir problem yok ancak denetim hakkınızı 1 yıla düşürecek bir durum söz konusu olursa yatar kısmınız olacaktır.

Dediğim gibi tüm suçların ayrıntılı bir şekilde söylenmesi gerekir, çünkü infaz çok ayrıntılı bir hukuk dalıdır.
Hayat = Adalet

Furkan23
Site Üyesi

Mesaj gönderen Furkan23 » 29 Haz 2018 11:57

Merhabalar kolay gelsin benim 2005ten dolayı bırcezam vardı 4 yıl4 ay 15gun bu cezamı cıkan khk ile denetımde bugun bitiyordu ancak dosyamı savcılık ıstemıs 1yıl 13 ay cezam gelmiş diye ilk cezam khk dan once suc tarıhı ikinci cezam suc tarıhı khk dan sonra bunların toplanması nasıl olur ne kadar yatarım veya infaz yakarlarmı

Kullanıcı avatarı
hukukcu23
Onaylı Üye
Meslek: Gerçek bir hukukçu

Mesaj gönderen hukukcu23 » 30 Haz 2018 17:06

Furkan23 yazdı:Merhabalar kolay gelsin benim 2005ten dolayı bırcezam vardı 4 yıl4 ay 15gun bu cezamı cıkan khk ile denetımde bugun bitiyordu ancak dosyamı savcılık ıstemıs 1yıl 13 ay cezam gelmiş diye ilk cezam khk dan once suc tarıhı ikinci cezam suc tarıhı khk dan sonra bunların toplanması nasıl olur ne kadar yatarım veya infaz yakarlarmı

öncelikle geçmiş olsun.

infazın yanması diye bir durum söz konusu değildir.
yeniden içtima edilip yeniden hesap yapılacaktır.
burada üzücü durum khk dan sonra işlenen suçlarda denetim 1 yıl olarak hesaplanır. yani yeni müddetname denetim süreniz 1 yıl olarak hesaplanacaktır. dolayısıyla yatar süreniz bulunmaktadır. yatar sürenizi de sitemizde bulunan hesaplama programından yapabilirsiniz. anlamadığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırız..

iyi günler
Hayat = Adalet

Furkan23
Site Üyesi

Mesaj gönderen Furkan23 » 30 Haz 2018 19:03

Benım ogrenmek ıstedıgım soyle denetımdekı suc ısledım kesınlestı ajan denetımlıgı bıtırdım ama 2 sene 2 ay ınfazım var yeni ceza 1 yıl 13 ay tekerurlu bunun yararı farklı oncekının yatar bıttı bırleştıgınde nasıl bır sonu cıkacak onu cozemedim bundan dolayı kafam karısı yatacağım cezayı bılsem gıdıp tealım olacak yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım

Furkan23
Site Üyesi

Mesaj gönderen Furkan23 » 30 Haz 2018 19:17

hukukcu23 yazdı:
Furkan23 yazdı:Merhabalar kolay gelsin benim 2005ten dolayı bırcezam vardı 4 yıl4 ay 15gun bu cezamı cıkan khk ile denetımde bugun bitiyordu ancak dosyamı savcılık ıstemıs 1yıl 13 ay cezam gelmiş diye ilk cezam khk dan once suc tarıhı ikinci cezam suc tarıhı khk dan sonra bunların toplanması nasıl olur ne kadar yatarım veya infaz yakarlarmı

öncelikle geçmiş olsun.

burada üzücü durum khk dan sonra işlenen suçlarda denetim 1 yıl olarak hesaplanır. yani yeni müddetname denetim süreniz 1 yıl olarak hesaplanacaktır. dolayısıyla yatar süreniz bulunmaktadır. yatar sürenizi de sitemizde bulunan hesaplama programından yapabilirsiniz. anlamadığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırız..

iyi günler
Oncelıkle sagolun dosyalar birleştirildiginde yuksek cezanın mı maddeleri uygulanır yoksa yatarlar ayrı ayrı hesaplanır kosullu salıverme tarıhımı cıkar İlk cezada denetımlı bitti sadece ınfaz kaldı eger oyleyse yenı cezanın yatar kalıyor bununla ılgılı bır hesaplama yaparsanız cok sevınırım Allah sızden razı olsun cok cok tesekkur ederm sımdıden

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 16 Ağu 2018 15:31

Furkan23 yazdı:
hukukcu23 yazdı:

öncelikle geçmiş olsun.

iyi günler
Oncelıkle sagolun dosyalar birleştirildiginde yuksek cezanın mı maddeleri uygulanır yoksa yatarlar ayrı ayrı hesaplanır kosullu salıverme tarıhımı cıkar İlk cezada denetımlı bitti sadece ınfaz kaldı eger oyleyse yenı cezanın yatar kalıyor bununla ılgılı bır hesaplama yaparsanız cok sevınırım Allah sızden razı olsun cok cok tesekkur ederm sımdıden
Yatar hesabı her iki ceza toplanarak yapılacaktır. Hesaplamanız tekrarladığınız diğer başlıkta yapılmıştır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

byd_ark63
Site Üyesi

Mesaj gönderen byd_ark63 » 20 Ağu 2018 19:02

Merhaba benim nişanlım bakaya olduğu için geçen yıl 12 gün yattı kalanı denetimli olarak devam etti denetimlisinin bitmesine yakın uyusturucu madde kullanmaktan bir dosyası geldi askerlikle bu dosya birleşti 19 ay ceza aldı 2 aydir acikcezaevinde bedelli askerlik işlemlerini bitirdik.Askerlik dosyası düşer dediler dosya düşüp tek dosya kaldığında yattığı günler ikinci dosyaya mi sayılır yada ne zaman cikabilir. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 20 Ağu 2018 19:10

byd_ark63 yazdı:Merhaba benim nişanlım bakaya olduğu için geçen yıl 12 gün yattı kalanı denetimli olarak devam etti denetimlisinin bitmesine yakın uyusturucu madde kullanmaktan bir dosyası geldi askerlikle bu dosya birleşti 19 ay ceza aldı 2 aydir acikcezaevinde bedelli askerlik işlemlerini bitirdik.Askerlik dosyası düşer dediler dosya düşüp tek dosya kaldığında yattığı günler ikinci dosyaya mi sayılır yada ne zaman cikabilir. Yardımlarınızı rica ediyorum.
Bu konuda net bir cevap vermemiz mümkün değildir, bu cezaların toplamı yatılan sürenin mahsubu yapılır buda infaz savcılığının işidir şuan bu cezaları bizim toplamamız mahsubu hesaplamamız mümkün olmamaktadır.
www.kararara.com

byd_ark63
Site Üyesi

Mesaj gönderen byd_ark63 » 20 Ağu 2018 19:20

Anlıyorum yinede teşekkür ederim