Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku İşlenen cezaların içtiması ve infazı

İşlenen cezaların içtiması ve infazı

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

holdasszonya15 Site Üyesi

Geçtiğimiz şubatta 1 dosyam patladı 1 yil 1 ay teslim oldum denetimden faydalandım ardın 1 dosyam daha batladı 1 yıl 8 ay denetimdeki dosyamla iştima yaptılar denetimr devam ettirdiler 5 gün önce 3. Dosyamda patladı ondanda 1 yil 1 ay geldi pazartesi teslim olacağım sonuç ne olur denetime devam ettirirlermi

hukukcu23 Kullanıcı avatarı
Editör

holdasszonya15 yazdı:
Geçtiğimiz şubatta 1 dosyam patladı 1 yil 1 ay teslim oldum denetimden faydalandım ardın 1 dosyam daha batladı 1 yıl 8 ay denetimdeki dosyamla iştima yaptılar denetimr devam ettirdiler 5 gün önce 3. Dosyamda patladı ondanda 1 yil 1 ay geldi pazartesi teslim olacağım sonuç ne olur denetime devam ettirirlermi

Daha sağlıklı cevap verebilmemiz için;

Suç tarihi, suç türü, yaşınız, toplam ceza miktarı.... gibi bilgilerin açıkca bildirilmesi gerekmektedir.

söylediğiniz cezaların eski tarihli olduğunu varsayarsak, ve basit suçlar olarak varsayarsak ( terör, cinsel, uyuşturucu tic. olmayacak )
söylediğiniz cezalar için denetime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Denetim hakkınız 2 yıl ise bir problem yok ancak denetim hakkınızı 1 yıla düşürecek bir durum söz konusu olursa yatar kısmınız olacaktır.

Dediğim gibi tüm suçların ayrıntılı bir şekilde söylenmesi gerekir, çünkü infaz çok ayrıntılı bir hukuk dalıdır.
Hayat = Adalet

Furkan23 Site Üyesi

Merhabalar kolay gelsin benim 2005ten dolayı bırcezam vardı 4 yıl4 ay 15gun bu cezamı cıkan khk ile denetımde bugun bitiyordu ancak dosyamı savcılık ıstemıs 1yıl 13 ay cezam gelmiş diye ilk cezam khk dan once suc tarıhı ikinci cezam suc tarıhı khk dan sonra bunların toplanması nasıl olur ne kadar yatarım veya infaz yakarlarmı

hukukcu23 Kullanıcı avatarı
Editör

Furkan23 yazdı:
Merhabalar kolay gelsin benim 2005ten dolayı bırcezam vardı 4 yıl4 ay 15gun bu cezamı cıkan khk ile denetımde bugun bitiyordu ancak dosyamı savcılık ıstemıs 1yıl 13 ay cezam gelmiş diye ilk cezam khk dan once suc tarıhı ikinci cezam suc tarıhı khk dan sonra bunların toplanması nasıl olur ne kadar yatarım veya infaz yakarlarmı

öncelikle geçmiş olsun.

infazın yanması diye bir durum söz konusu değildir.
yeniden içtima edilip yeniden hesap yapılacaktır.
burada üzücü durum khk dan sonra işlenen suçlarda denetim 1 yıl olarak hesaplanır. yani yeni müddetname denetim süreniz 1 yıl olarak hesaplanacaktır. dolayısıyla yatar süreniz bulunmaktadır. yatar sürenizi de sitemizde bulunan hesaplama programından yapabilirsiniz. anlamadığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırız..

iyi günler
Hayat = Adalet

Furkan23 Site Üyesi

Benım ogrenmek ıstedıgım soyle denetımdekı suc ısledım kesınlestı ajan denetımlıgı bıtırdım ama 2 sene 2 ay ınfazım var yeni ceza 1 yıl 13 ay tekerurlu bunun yararı farklı oncekının yatar bıttı bırleştıgınde nasıl bır sonu cıkacak onu cozemedim bundan dolayı kafam karısı yatacağım cezayı bılsem gıdıp tealım olacak yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku