Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Tekerrür hakkında bilgi

Tekerrür hakkında bilgi

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Mesaj 14 Tem 2018 11:08
Motha Site Üyesi

Selamlar iyi calismalar,
6 senelik bi cezam var 2016 oncesi yatari 11 aydir ( + olarak HAGB var dosyada) , 2. bi dosyam daha geliyor tekurrur uygulanicak buyuk ihtimal, infaz hesaplanirken butun cezalar icin mi tekerrur hesaplanip infaz ediliyor yoksa sadece 2. gelen dosyanin cezasinin 4/3 u infaz edilecek sekilde hesaplaniyor? ilk dosyanin HAGB leri aciklaninca tekerrure sayiliyor mu ?

arastirdim sitede ama denk gelemedim bilgilendirebilir misiniz tesekkurler saygilar.

Mesaj 14 Tem 2018 11:48
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Motha yazdı:
Selamlar iyi calismalar,
6 senelik bi cezam var 2016 oncesi yatari 11 aydir ( + olarak HAGB var dosyada) , 2. bi dosyam daha geliyor tekurrur uygulanicak buyuk ihtimal, infaz hesaplanirken butun cezalar icin mi tekerrur hesaplanip infaz ediliyor yoksa sadece 2. gelen dosyanin cezasinin 4/3 u infaz edilecek sekilde hesaplaniyor? ilk dosyanin HAGB leri aciklaninca tekerrure sayiliyor mu ?

arastirdim sitede ama denk gelemedim bilgilendirebilir misiniz tesekkurler saygilar.

HAGB kararları tekerrür oluşturmuyor. Diğer cezanın oluştura bilir ikisi birleştirilerek infaz edilir diye düşünüyorum.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 14 Tem 2018 12:57
Motha Site Üyesi

tekerrure konu cezanin infaz rejimi sadece tekerrure konu olan ceza icin uygulanabilirligi vardir degil mi ? ben dogru mu anliyorum burdaki TCK maddesini okudugumda yani onu sormak istedim. tekerrure konu olan cezanin infazi hesaplanirken 4/3 olarak ayrica hesaplanir. yoksa bi onceki ceza ile toplanip hepsi 3/4 mu cektirilir yoksa sadece tekerrurde kalan ceza mi
yazim hatalari icin kusura bakmayin.

TCK madde 58/6
(6) Tekerrür halinde hükmolunan ceza, mükerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirilir. Ayrıca, mükerrir hakkında cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbiri uygulanır.

Mesaj 22 Tem 2018 22:36
admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Motha yazdı:
tekerrure konu cezanin infaz rejimi sadece tekerrure konu olan ceza icin uygulanabilirligi vardir degil mi ? ben dogru mu anliyorum burdaki TCK maddesini okudugumda yani onu sormak istedim. tekerrure konu olan cezanin infazi hesaplanirken 4/3 olarak ayrica hesaplanir. yoksa bi onceki ceza ile toplanip hepsi 3/4 mu cektirilir yoksa sadece tekerrurde kalan ceza mi
yazim hatalari icin kusura bakmayin.

TCK madde 58/6
(6) Tekerrür halinde hükmolunan ceza, mükerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirilir. Ayrıca, mükerrir hakkında cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbiri uygulanır.

Tekerrüre esas bir mahkumiyet hükmü ile birlikte tekerrür uygulanmayan bir cezanın birlikte infazında hesaplama ayrı ayrı yapılır. Çünkü her iki infaz rejiminde farklı indirim oranları mevcuttur.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Mesaj 02 Ağu 2018 16:01
Motha Site Üyesi

cevabiniz icin cok tesekkur ederim efendim iyi calismalar , iyi gunler dilerim.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku