Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Denetimli serbestlik süresi bittikten sonra 2. bir ceza gelirse

Denetimli serbestlik süresi bittikten sonra 2. bir ceza gelirse

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

odbeya Site Üyesi

kolay gelsin.

benim abim 2016 yılından önce mazot kaçakçılığından 20 ay hüküm giydi. denetimli serbestlikte cezası infaz ediliyor. denetim süresi 6 kasım 2018 tarihinde sona eriyor. bu arada yargıtayda bekleyen bir dosyası daha var. (2016 dan önce işlenmiş bir suç. sigara kaçakçılığı) ordanda 3 yıl ceza geleceği kesin gibi. sorum şu: yargıtayda onanacak olan ceza denetim süresi bittikten sonra gelirse yatarı ne kadar olur. yani denetim süresi bittikten sonra başka dosya gelirse içtima yapılırmı. birde denetim süresinin bitmesine az bir süre kala ikinci dosyanın gelmesi durumunda (denetimin bitmesine 2 ay kala) ikinci dosya için infaz erteleme talebinde bulunabilir miyiz sonuç tahmini ne olur.

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

odbeya yazdı:
kolay gelsin.

benim abim 2016 yılından önce mazot kaçakçılığından 20 ay hüküm giydi. denetimli serbestlikte cezası infaz ediliyor. denetim süresi 6 kasım 2018 tarihinde sona eriyor. bu arada yargıtayda bekleyen bir dosyası daha var. (2016 dan önce işlenmiş bir suç. sigara kaçakçılığı) ordanda 3 yıl ceza geleceği kesin gibi. sorum şu: yargıtayda onanacak olan ceza denetim süresi bittikten sonra gelirse yatarı ne kadar olur. yani denetim süresi bittikten sonra başka dosya gelirse içtima yapılırmı. birde denetim süresinin bitmesine az bir süre kala ikinci dosyanın gelmesi durumunda (denetimin bitmesine 2 ay kala) ikinci dosya için infaz erteleme talebinde bulunabilir miyiz sonuç tahmini ne olur.

Denetim süresi bittikten sonra gelen cezalar içtima olmaz, ayrı olarak infaz edilir. İnfaz erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda yine ayrı infaz edilir.

Sanığa verilen ceza 3 yıl 0 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 6 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku