Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Tutukluluk

Tutukluluk

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Mesaj 16 Ağu 2018 23:12
Sebylulu Site Üyesi

Mrh, eşim suç tarihi 2016 öncesi olan sigara kaçakçılığından cezaevine ziyarete gittiğinde kimlik sorgusunda yakalanıp tutuklandı 3 yıl 1 ay 15 gün ceza alarak. Eve teslim ol çağrısı geldi dendi Ama biz almadık !! 4 gün kapalıda kaldıktan sonra açığa sevkedildi suçta tekerrür olduğundan kapalı cezaevindeki görevliler 4 ay kalırsın demiş yalnız açığa geçtiğindede görevli 1 yıl demiş lütfen beni aydınlatın 4 gündür açıkta ve fazlasıyla sarsıldık denetimliden faydalanamıyormu ? 4 ay mı 1 yıl mı ? Yatarı nedir

Mesaj 17 Ağu 2018 08:44
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Sebylulu yazdı:
Mrh, eşim suç tarihi 2016 öncesi olan sigara kaçakçılığından cezaevine ziyarete gittiğinde kimlik sorgusunda yakalanıp tutuklandı 3 yıl 1 ay 15 gün ceza alarak. Eve teslim ol çağrısı geldi dendi Ama biz almadık !! 4 gün kapalıda kaldıktan sonra açığa sevkedildi suçta tekerrür olduğundan kapalı cezaevindeki görevliler 4 ay kalırsın demiş yalnız açığa geçtiğindede görevli 1 yıl demiş lütfen beni aydınlatın 4 gündür açıkta ve fazlasıyla sarsıldık denetimliden faydalanamıyormu ? 4 ay mı 1 yıl mı ? Yatarı nedir

Yapılan hesaplamada. 4 Ay 5 Gün ceza evinde kalacağı görülmektedir.

Sanığa verilen ceza 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 4 AY 5 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 4 AY 5 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 17 Ağu 2018 10:12
Sebylulu Site Üyesi

Çok teşekkür ederim. Son bir sorum daha var. Bunun haricinde hapis cezasıyla onanmış 3 dosyası daha var. Bunlar şuan yattığı ceza sırasında gelirse. Denetimi yanarmı ? Yoksa her dosya ayrı denetim indirimini sağlarmı ? Bütün dosyaları aynı suçtan.

Mesaj 17 Ağu 2018 10:22
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Sebylulu yazdı:
Çok teşekkür ederim. Son bir sorum daha var. Bunun haricinde hapis cezasıyla onanmış 3 dosyası daha var. Bunlar şuan yattığı ceza sırasında gelirse. Denetimi yanarmı ? Yoksa her dosya ayrı denetim indirimini sağlarmı ? Bütün dosyaları aynı suçtan.

Denetimi yanmaz diğer hükümlerle birlikte ceza toplanır ona göre infaz edilerek denetim tekrardan hesaplanır
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku