Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku 11 ay hapis, denetim süresi, adli sicil kaydı

11 ay hapis, denetim süresi, adli sicil kaydı

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

kadri Site Üyesi

hocam benim iki sorum olacak müsaadenizle. e devlette dosyam gözükmüyor büyük ihtimal yakın zamanda tebliğ olunacak bana.

benim 11 ay hapis cezam var. denetim süresi kesinleşen hapis cezası kadar mıdır yoksa standart 1 yıl mdır ya da daha az bir zaman mı oluyor nasıl belirleniyor?

ikincisi girdi-çıktı işlemi sonrası denetimim devam ederken adli sicil kaydımda bu durum gözükecek mi yoksa denetim bittikten sonra mı adli sicil kaydıma işlenecek.

çünkü işsiz kalma riskim var eğer denetim süresinde adli sicilde gözüküyorsa. 6 ayda bir evrak veriyoruz çünkü.

yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar.

Down93 Site Üyesi

2 yıl altı cezalar denetimli serbestliğe çevriliyor diye biliyorum ya da sizin başvurmanız gerekiyor olabilir.
2 3 gun gırdı cıktı yapabılırsınız.
kac sene denetımlı versıyde bıtene kadar adlı sıcıl kaydında gorunur. bıttıkten sonra basvurarak sabıkadan sıldırıyorsunuz, arşiv kaydına geçiyor. 6 ay da bır belge verıyoruz demıssın, evet sabıkada gorunur. denetımlı dolup sabıkayı sıldırdıgıne kadar. Memursan adlı sıcıl kaydı denetımden sonra gozukmez ama arsıvde gozukur haberın olsun.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

kadri yazdı:
hocam benim iki sorum olacak müsaadenizle. e devlette dosyam gözükmüyor büyük ihtimal yakın zamanda tebliğ olunacak bana.

benim 11 ay hapis cezam var. denetim süresi kesinleşen hapis cezası kadar mıdır yoksa standart 1 yıl mdır ya da daha az bir zaman mı oluyor nasıl belirleniyor?

ikincisi girdi-çıktı işlemi sonrası denetimim devam ederken adli sicil kaydımda bu durum gözükecek mi yoksa denetim bittikten sonra mı adli sicil kaydıma işlenecek.

çünkü işsiz kalma riskim var eğer denetim süresinde adli sicilde gözüküyorsa. 6 ayda bir evrak veriyoruz çünkü.

Kararda ne yazıyor.?
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

kadri Site Üyesi

teoman yazdı:
kadri yazdı:

Kararda ne yazıyor.?

hocam henüz karar elime ulaşmadı. e devlet üzerinden bam'daki dosyayı göremiyorum. dolayısı ile yerel mahkemeye gönderildi sanırım. aradım kimseye ulaşamadım. tahminimce sonuçlandı.

kadri Site Üyesi

Down93 yazdı:
2 yıl altı cezalar denetimli serbestliğe çevriliyor diye biliyorum ya da sizin başvurmanız gerekiyor olabilir.
2 3 gun gırdı cıktı yapabılırsınız.
kac sene denetımlı versıyde bıtene kadar adlı sıcıl kaydında gorunur. bıttıkten sonra basvurarak sabıkadan sıldırıyorsunuz, arşiv kaydına geçiyor. 6 ay da bır belge verıyoruz demıssın, evet sabıkada gorunur. denetımlı dolup sabıkayı sıldırdıgıne kadar. Memursan adlı sıcıl kaydı denetımden sonra gozukmez ama arsıvde gozukur haberın olsun.

yok hocam memur değilim. bizim şirketin saçma sapan bir uygulaması. her 6 ayda bir tüm evrakları yeniletiyorlar.

işte ben de denetimde geçirilmesi gereken sürenin mantığını anlamaya çalışıyorum. 11 ay hapis cezasına tutup da 2 sene denetim verecekse ben bilfiil 11 ay içeride yatayım daha iyi. hiç anlamı yok denetimli serbestliğin.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku