Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku İnfazdayken ceza gelmesi

İnfazdayken ceza gelmesi

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Mesaj 26 Kas 2018 00:17
devil_saral Site Üyesi

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Öğrenmek istediğim önceden 1yıl 7 ay 14 gün ceza almıştım bu sene 6. ayda denetimim bitti şu anda infazım daydım fakat 3 yıl cezam yargıtaydan onandı geldi. öncelikle geriye kalan 5 aylık infazımın durumu ne olacaktır ve ne kadar yatarım...

Mesaj 26 Kas 2018 09:44
devil_saral Site Üyesi

İnfazım 2019 martta bitiyor ve bu arada yargıtay tarafından onaylanan 3 yıllık cezaman 2012 yılında işlediğim bir suç sadece yeni onandı

Mesaj 26 Kas 2018 22:53
admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

devil_saral yazdı:
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Öğrenmek istediğim önceden 1yıl 7 ay 14 gün ceza almıştım bu sene 6. ayda denetimim bitti şu anda infazım daydım fakat 3 yıl cezam yargıtaydan onandı geldi. öncelikle geriye kalan 5 aylık infazımın durumu ne olacaktır ve ne kadar yatarım...

Sanığa verilen cezalar toplamı 4 yıl 7 ay 14 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 3 AY 22 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın denetimde geçirdiği 7 Ay sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 1 YIL 8 AY 27 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 5 aydan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanamaz.

Sanık 1 Yıl 3 Ay 27 Gün hapis cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Mesaj 27 Kas 2018 17:46
devil_saral Site Üyesi

1 yıl 7ay 14gün olan cezamda 1 hafta yattıp çıktım 9 ay denetime çıkmıştım (2010 yılında işlenen ama yargıtaydan 2017 de onana cezamn) 2018 6. Ayda denetimim bitti şimdiki 3 yıl olan cezam ise 2012 yılında gerçekleşen ve o zaman yargıtaya gönderdiğim ceza idi diğer ceza ile birleştirlecekmi şimdi denetimimi bitirmiştim aslında 1.yıl 7ay oln cezamda

Mesaj 28 Kas 2018 08:48
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

devil_saral yazdı:
1 yıl 7ay 14gün olan cezamda 1 hafta yattıp çıktım 9 ay denetime çıkmıştım (2010 yılında işlenen ama yargıtaydan 2017 de onana cezamn) 2018 6. Ayda denetimim bitti şimdiki 3 yıl olan cezam ise 2012 yılında gerçekleşen ve o zaman yargıtaya gönderdiğim ceza idi diğer ceza ile birleştirlecekmi şimdi denetimimi bitirmiştim aslında 1.yıl 7ay oln cezamda

search.php?author_id=18484&sr=posts
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku