Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Fetö 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası

Fetö 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

aydogdu_115 Site Üyesi

Merhabalar. Benim sorum şu ben Fetö'den Etkin pişmanlık kapsamında 2 yıl 1 ay hapis cezası aldım ve gerekçeli kararda suç tarihi 27.09.2018 olarak yazıyor. benim ceza evi yatarım nedir. denetimli serbestlikten 1 yıl yararlanabiliyor muyum ? ( fetö olduğu için ) . ve son olarak bu hapis cezasının açık infaz kurumunda mı kapalı damı ? geçireceğim. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. Hiç biryerden sağlıklı cevap alamadım.

NOT: Şartlı salıverilme kimi yerde mesela sizin sisteminizde 4/3 olarak hesaplanıyor kimi yerde ise 3/2 hangisini baz almalıyız. Önemli

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Sanığa verilen ceza 2 yıl 1 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 6 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 6 AY 25 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

NOT: Terör ve örgütlü suçlardan hükümlü olup, mensup oldukları örgütten ayrıldıkları idare ve gözlem kurulu kararıyla tespit edilenler, koşullu salıverilme tarihine bir yıldan az süre kalması halinde açık ceza infaz kurumuna geçebilirler.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

aydogdu_115 Site Üyesi

bu standart bir cevap olmuş mümkünse daha detaylı açıklayabilir misiniz? özellikle şu koşullu salıverilme olayı 4/3 mü 3/2 mi alınıyor birde ne kadar açık cezaevinde geçiririm

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku