Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku İlk defa uyuşturucudan yakalanma suçu adli sicile işler mi.?

İlk defa uyuşturucudan yakalanma suçu adli sicile işler mi.?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Barasaa22 Site Üyesi

İlk defa kullanırken yakalandım alacağım "Denetimli Serbestlik Adli Sicilime İşler mi.?"

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

allalone Site Üyesi

eylül ayından beri denetimli serbestlik görüyorum benim sicilimde görünmüyor kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararları ayrı bir arşivde toplandığını söyledi bana denetimli serbestlikteki çalışanlar ki hala işlenmediyse işleniceğinide düşünmüyorum

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

allalone yazdı:
eylül ayından beri denetimli serbestlik görüyorum benim sicilimde görünmüyor kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararları ayrı bir arşivde toplandığını söyledi bana denetimli serbestlikteki çalışanlar ki hala işlenmediyse işleniceğinide düşünmüyorum

HAGB kararları da ayrı bir yerde tutulduğu gibi bu kayıtlarda ayrı tutula bilir kanaatindeyim.
www.kararara.com

allalone Site Üyesi

Güntülü yazdı:
allalone yazdı:

HAGB kararları da ayrı bir yerde tutulduğu gibi bu kayıtlarda ayrı tutula bilir kanaatindeyim.

Kamu davasının açılmasının ertelenmesine ilişkin kararlar, adli sicil kaydında bunlara mahsus bir sisteme kaydedilir. Bu kayıtlar, ancak bir soruşturma veya kovuşturmayla bağlantılı olarak Cumhuriyet savcısı, hâkim veya mahkeme tarafından istenmesi halinde, sadece bu maddede belirtilen amaç için kullanılabilir (CMK md. 171/5).

İş başvurusu veya başka başvurular için verilen adli sicil/sabıka kaydında kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı bilgileri yer almaz.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku