Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku İlk defa uyuşturucudan yakalanma suçu adli sicile işler mi.?

İlk defa uyuşturucudan yakalanma suçu adli sicile işler mi.?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Barasaa22 Site Üyesi

İlk defa kullanırken yakalandım alacağım "Denetimli Serbestlik Adli Sicilime İşler mi.?"

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

allalone Site Üyesi

eylül ayından beri denetimli serbestlik görüyorum benim sicilimde görünmüyor kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararları ayrı bir arşivde toplandığını söyledi bana denetimli serbestlikteki çalışanlar ki hala işlenmediyse işleniceğinide düşünmüyorum

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

allalone yazdı:
eylül ayından beri denetimli serbestlik görüyorum benim sicilimde görünmüyor kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararları ayrı bir arşivde toplandığını söyledi bana denetimli serbestlikteki çalışanlar ki hala işlenmediyse işleniceğinide düşünmüyorum

HAGB kararları da ayrı bir yerde tutulduğu gibi bu kayıtlarda ayrı tutula bilir kanaatindeyim.
www.kararara.com

allalone Site Üyesi

Güntülü yazdı:
allalone yazdı:

HAGB kararları da ayrı bir yerde tutulduğu gibi bu kayıtlarda ayrı tutula bilir kanaatindeyim.

Kamu davasının açılmasının ertelenmesine ilişkin kararlar, adli sicil kaydında bunlara mahsus bir sisteme kaydedilir. Bu kayıtlar, ancak bir soruşturma veya kovuşturmayla bağlantılı olarak Cumhuriyet savcısı, hâkim veya mahkeme tarafından istenmesi halinde, sadece bu maddede belirtilen amaç için kullanılabilir (CMK md. 171/5).

İş başvurusu veya başka başvurular için verilen adli sicil/sabıka kaydında kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı bilgileri yer almaz.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Denetimli serbestliğin tamamlanması sonucu kararı veren mahkemece ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilir ve kesinleşirse, Adli sicil kanunu'nun 12/3. maddesi gereğince silinir.

WWW.KARARARA.COM

Barasaa22 Site Üyesi

allalone yazdı:

Saolun gerçekten bide size ds nasıl işliyor onu anlatırmısınız ilk defa başıma böyle bişey gelicek fabrikada 3 vardiya çalışsam aynı zamanda ds yi idare edebilirmiyim

Barasaa22 Site Üyesi

Birde şöyle bir şey sormak istiyorum hepinize ben dün karakola gittim ifadem alınan yere daha dosyam savcılığa gönderilmemiş pek bir uraş yok o konuda kimse pek ilgilenmiyor orda bi memur ben senin dosyanı hızlandırıcam biran önce git bitir gelicek ds yi dedi acaba tekrar gidip desem ben astsubay yada polis ve bekçi olmayı düşünüyorum böyle bir ds alırsam engel olucak göndermeyin desem kaldırsalar benim kağıtları savcılığa hiç birşekilde bilgi gitmese yaparlarmı ki acaba ilgilenirlermi benimle bu şekilde acaba çünki eminimki içerdeki komiserlerden birini tanısam böyle bişey mümkün ama ben tanımıyorum kimseyi böyle bi iyilik yaparlarmı bana sizce

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Barasaa22 yazdı:
Birde şöyle bir şey sormak istiyorum hepinize ben dün karakola gittim ifadem alınan yere daha dosyam savcılığa gönderilmemiş pek bir uraş yok o konuda kimse pek ilgilenmiyor orada bir memur ben senin dosyanı hızlandırıcam biran önce git bitir gelicek ds yi dedi acaba tekrar gidip desem ben astsubay yada polis ve bekçi olmayı düşünüyorum böyle bir ds alırsam engel olucak göndermeyin desem kaldırsalar benim kağıtları savcılığa hiç bir şekilde bilgi gitmese yaparlar mı ki acaba ilgilenirlermi benimle bu şekilde acaba çünki eminimki içerdeki komiserlerden birini tanısam böyle bişey mümkün ama ben tanımıyorum kimseyi böyle bi iyilik yaparlarmı bana sizce

Böyle bir hukuk dışı işlemi kimse yapmaz ve yapmaması gerekir çünkü sonuçları onun için çok ağır olacağından sakın bu gibi bir teklifte de bulunma. Bu işlem kesinlikle adli makamlara görevlilerce intikal ettirilecek olup, savcılıktan bu konuda tarafınıza tebligat gelecektir.

WWW.KARARARA.COM

Barasaa22 Site Üyesi

Birde şunu merak ettim ben mesala 191 den aldığınız ds ye uymadınız mahkemeye çıkıyonuz alt sınır 2 yıldan ceza alıyoruz o da ds sınırı içinde 2. Bir ds verilmez diyor ama ds olması zorunlu yani bu nasıl oluyor yani hagb veya erteleme vermezse mecbur ds veriyor yoksa isterse alınan alt sınır 2 yıl cezanın hepsini atırabilirmi nasıl oluyor bu iş

Sonraki

Dön İnfaz Hukuku