2016 KHK 2 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK HK.

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Serkannn
Site Üyesi

Re: 2016 KHK 2 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK HK.

Mesaj gönderen Serkannn » 28 Kas 2019 10:40

mektepli1967 yazdı:
27 Kas 2019 23:49
Birbilen yazdı:
27 Kas 2019 22:45
Tck 7/3 gereği denetim süresiyle ilgili bir değişiklik olursa eğer, suç tarihi esas alınır ve lehe olan yani 2 yıl olarak uygulanır.
Merhaba,
Yukarıda Sayın Birbilen daha da açıklayıcı cevap eklemiş.Endişe etmeyin yararlanırsınız.Verilen hak geri alınmaz.
Öncelikle çok teşekkür ederim, normal mantık ve adalet çerçevesinde kesinlikle bu şekilde çıkan haktan herkes yararlanmalı umarım kimseyi mağdur etmezler.

Kararara forum ailesi muazzam bir platform binlerce kişiye yardımcı oluyorsunuz. İnsanlar hiçbiryerde ulaşamadığı bilgilere burada ulaşabiliyor hemde ücretsiz bir şekilde. Eminim ki forumdaki herkes bu durumun bilincindedir. Ancak bir konuda fikrimi belirtmek isterim; hukukçu arkadaşlar sorulara cevap verirken biraz daha ayrıntılı açıklamalı cevap verebilse çok daha sağlıklı sonuçlar alabiliriz. Biliyorum çok yogunsunuz haklısınız kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem. Sorduğum soru henüz belli olmayan birşey buna net cevap vermek doğru değil bununda farkındaym ama en azından 2 yıl denetim hakkıni kaybedersin çünkü şu şu sebebten diye bir cevap olsa herkesin aklındaki soru işareti kalkmış olur.

TCK 7. maddesine bakarsak bu haktan yararlanabiliyorum. Herkese tekrar teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Esray
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esray » 28 Kas 2019 16:30

Suçun işlendiği tarih 2014 Mayıs, yargıtayda sonuçlanıp kesinleşmesi yaklaşık 5.5 sene sürdü, 5 ay önce kesinleşen dosyanın çağrı kağıdı bugün elimize ulaştı. 2016 Khk'dan yararlandığım için 3 gün içinde çıkarsın dedi infaz kalemi. Hatta sağolsunlar öneride bulundular şurası 1 hafta tutar, burası 2-3 içinde bırakır diye.

Süreler bakımından bilginiz olsun diye yazıyorum.

Esray
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esray » 28 Kas 2019 16:37

sauron1552 yazdı:
28 Kas 2019 09:01
Bencede saçmalık, infaz yasası ne olursa olsun 2016 temmuz öncesi 2 yıl denetımlı serbestlik neyse o uygulanır. Aksi konuşulamaz bile o zaman yararlanan yüzbinlerce insanada aynısı uygulanması gerekir ne yani adamın dosyası geç yargıtaydan geldi diye faydalanamayacakmı öyle şeymi olur canım. yanlış bilgi vermeyin ..
Her ağızdan bir laf çıkıyor bu konuda ancak 2016 yılı öncesi işlenen suçlar bakımından konuşulduğu gibi aleyhe olan bir etki olmayacağını düşünüyorum. Lehe ne ise o uygulanmalıdır. Aksi halde haksızlık ve adaletsizlik ortaya çıkar.

Benim de korkularım vardı, neyseki bugün çağrı kağıdı elimize ulaştı ve birkaç gün içinde teslim olacağım nasipse. 2-3 gün kalıp yani girdi çıktı yaparak denetimden yararlanacağımı söyledi infaz kalemi.

Serkannn
Site Üyesi

Mesaj gönderen Serkannn » 29 Kas 2019 08:08

Esray yazdı:
28 Kas 2019 16:37
sauron1552 yazdı:
Bencede saçmalık, infaz yasası ne olursa olsun 2016 temmuz öncesi 2 yıl denetımlı serbestlik neyse o uygulanır. Aksi konuşulamaz bile o zaman yararlanan yüzbinlerce insanada aynısı uygulanması gerekir ne yani adamın dosyası geç yargıtaydan geldi diye faydalanamayacakmı öyle şeymi olur canım. yanlış bilgi vermeyin ..
Her ağızdan bir laf çıkıyor bu konuda ancak 2016 yılı öncesi işlenen suçlar bakımından konuşulduğu gibi aleyhe olan bir etki olmayacağını düşünüyorum. Lehe ne ise o uygulanmalıdır. Aksi halde haksızlık ve adaletsizlik ortaya çıkar.

Benim de korkularım vardı, neyseki bugün çağrı kağıdı elimize ulaştı ve birkaç gün içinde teslim olacağım nasipse. 2-3 gün kalıp yani girdi çıktı yaparak denetimden yararlanacağımı söyledi infaz kalemi.
Hangi il ve hangi cezaevi için öneride bulundular, girdi çıktı başlığı altından sürecide paylaşırsanız belki yeni bir bilgiye ulaşırız geçmiş olsun.

Esray
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esray » 30 Kas 2019 01:04

Serkannn yazdı:
29 Kas 2019 08:08
Esray yazdı:
sauron1552 yazdı:

Hangi il ve hangi cezaevi için öneride bulundular, girdi çıktı başlığı altından sürecide paylaşırsanız belki yeni bir bilgiye ulaşırız geçmiş olsun.
Manisa/Alaşehir'de ikamet ediyorum, dosya İzmir'de, daha önce İzmir'de ikamet ediyordum ondan dava orda görüldü. Denizli/Sarayköy Açık cezaevini önerdi infaz memuru, bize de çok yakın orası. Manisa için çok sıkı 1 haftadan önce çıkarmazlar ancak Sarayköy'e giderse en çok 3 günde çıkar dedi.

Ceza alan kişi eşim, ayın 9'unda teslim olacak nasipse, çünkü yıllık izin o tarihe alabildi, ek 10 gün daha süre verildi teslimi için. Girip çıktıktan sonra da süreci tek tek yazacağım: çünkü ben bu forumdan çok bilgi öğrendim.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 30 Kas 2019 06:59

Lehte olan yasa hangisi ise o uygulanır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Hulul
Site Üyesi

Mesaj gönderen Hulul » 01 Ara 2019 00:16

Ceza kanununda lehe uygulama var ama infaz kanununda da varmi acaba boyle bi durum.eger lehe uygulama varsa bende 3 ay erteleme yaptırmak istiyorum bu konu kafamı karıştırıyor

Hulul
Site Üyesi

Mesaj gönderen Hulul » 01 Ara 2019 20:35

Esray yazdı:
30 Kas 2019 01:04
Serkannn yazdı:
Esray yazdı:

Manisa/Alaşehir'de ikamet ediyorum, dosya İzmir'de, daha önce İzmir'de ikamet ediyordum ondan dava orda görüldü. Denizli/Sarayköy Açık cezaevini önerdi infaz memuru, bize de çok yakın orası. Manisa için çok sıkı 1 haftadan önce çıkarmazlar ancak Sarayköy'e giderse en çok 3 günde çıkar dedi.

Ceza alan kişi eşim, ayın 9'unda teslim olacak nasipse, çünkü yıllık izin o tarihe alabildi, ek 10 gün daha süre verildi teslimi için. Girip çıktıktan sonra da süreci tek tek yazacağım: çünkü ben bu forumdan çok bilgi öğrendim.
Merhaba esiniz isyerinin durumdan haberi varmi acaba bende isyerinden izin alip cezaevine girdi cikti yapicam ama sonra denetimdeyken denetimli serbestliklen isyerini kontrole geliyolarmis benimde sorunum bu merak ediyorum cok

Esray
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esray » 04 Ara 2019 00:14

Hulul yazdı:
01 Ara 2019 20:35
Esray yazdı:
Serkannn yazdı:

Merhaba esiniz isyerinin durumdan haberi varmi acaba bende isyerinden izin alip cezaevine girdi cikti yapicam ama sonra denetimdeyken denetimli serbestliklen isyerini kontrole geliyolarmis benimde sorunum bu merak ediyorum cok
Merhaba:

Hayır işyerinin haberi yok, dürüst olalım söyleyelim desek yine sıkıntı olacak. Bulunduğum yerdeki ds memurları işe giriş evrakı ve son işyerinde ne zamandan beri çalışıyorsan onun SSK dökümünü istediler. Bize söylenen, biz aktif çalıştığınızı görürüz belki denetime gelmezler bile dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum.

Hulul
Site Üyesi

Mesaj gönderen Hulul » 04 Ara 2019 15:30

Esray yazdı:
04 Ara 2019 00:14
Hulul yazdı:
01 Ara 2019 20:35
Esray yazdı:

Merhaba:

Hayır işyerinin haberi yok, dürüst olalım söyleyelim desek yine sıkıntı olacak. Bulunduğum yerdeki ds memurları işe giriş evrakı ve son işyerinde ne zamandan beri çalışıyorsan onun SSK dökümünü istediler. Bize söylenen, biz aktif çalıştığınızı görürüz belki denetime gelmezler bile dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum.
Bizde manisa akhisardayiz bende aradim denetimli serbestlik mudurlugunu iki uc ayda bir denetlemeye geldiklerini soylediler.