Sigara Kaçakcılığı ve Etkin Pişmanlık 2020 İnfaz Yasası

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
estel_han
Site Üyesi

Re: Sigara Kaçakcılığı ve Etkin Pişmanlık 2020 İnfaz Yasası

Mesaj gönderen estel_han »

Peki yatirmasak ceza ne olacak yatari ne olacak yeni yasadan yaralanacakmı

Serkannn
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Serkannn »

estel_han yazdı:
26 Nis 2020 01:49
Peki yatirmasak ceza ne olacak yatari ne olacak yeni yasadan yaralanacakmı
Sizde herkes gibi 2 yıl 6 ay ceza aldıysanız yatırmazsanız cezaevine girdi çıktı yaparak denetimli serbestlikten yararlanacaksınız. Benim amacım tutarı yatırıp cezamı 2 yılın altına düşürerek HAGB almayı planlıyorum. Sicilime işlemesine engel olmak istiyorum amacım bu. Geçmişte sabıkanız var ise bu parayı yatırmanın size pek faydası olmayacaktır.

estel_han
Site Üyesi

Sabıkam yok ama yaş kırk memuriyet yok küçük esnafım işyeri işletiyorum dez avantajı neler üstat bu sabıkanın

Serkannn
Kıdemli * Üye

estel_han yazdı:
28 Nis 2020 02:54
Sabıkam yok ama yaş kırk memuriyet yok küçük esnafım işyeri işletiyorum dez avantajı neler üstat bu sabıkanın
Ben özel sektörde çalışıyorum işsiz kalsam heryerde karşıma çıkacak iş bulamayacağım, hem yaşınız hemde mesleğiniz icabı sizin için bir engel teşkil edeceğini düşünmüyorum, tabi ki olaya sadece iş anlamında bakıyorsanız. 2-3 gün cezaevine girdi çıktı yaparsınız denetimli serbestlikten yararlanırsınız, eğer vergi levhanız var ise denetim görürken kamu hizmetindende muaf olursunuz sadece imza atarsınız.

estel_han
Site Üyesi

Peki hocam diğer maddelerden yararlanabilirmiyiz parayı ödemeden örnek veriyorum değeri az ve çok az olan madde ya da suç işlenmesine rağmen ben kendim Teslim ettiğim için 1/3 oranında düşürdüğü olan madde Umarım parayı yatırmadan yararlanabilir miyiz Yoksa sadece parayı yatırdıktan sonra mı Bu maddeleri devreye girer teşekkür ederim

Serkannn
Kıdemli * Üye

estel_han yazdı:
03 May 2020 05:45
Peki hocam diğer maddelerden yararlanabilirmiyiz parayı ödemeden örnek veriyorum değeri az ve çok az olan madde ya da suç işlenmesine rağmen ben kendim Teslim ettiğim için 1/3 oranında düşürdüğü olan madde Umarım parayı yatırmadan yararlanabilir miyiz Yoksa sadece parayı yatırdıktan sonra mı Bu maddeleri devreye girer teşekkür ederim
Böyle bir madde yok, yani hafif veya pek hafif ibaresi var ama kaç kartona kadar sınır var bilemiyorum. Ancak çok olmaz 10-15 karton maksimum bunlar hafif sayılır diye düşünüyorum.

Serkannn
Kıdemli * Üye

HATIRLATMA

Merhaba arkadaşlar, bu konuda güncel bir işlem yapan var mı ? Yasa uygulamasına ne zaman geçilecek bu konuyla alakalı işlem yapan son yasa çerçevesinde etkin pişmanlıktan yararlanan var mı ?

Serkannn
Kıdemli * Üye

GÜNCEL

Merhaba arkadaşlar, sigara kaçakcılığında etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyenler bu başlık altında toplanalım bilgi aktarımı yapalım, infazı kesinleşmiş bazı kişilerin evine gümrüklenmiş değerin 2 katını yatırın diye bir tebligat gönderilmiş, benim dosyam 19. ceza dairesinde arşivde, henüz benim elime bu tarz bir tebligat ulaşmadı. 2020 yasasından sonra evine tebligat gönderilen veya etkin pişmanlıktan yararlanan veya bu konuda detaylı bilgiye sahip olan var ise bilgi paylaşmasını isteriz. Herkesin eline sağlık.

Serkannn
Kıdemli * Üye

Merhaba konuyla alakalı etkin pişmanlıktan yararlanmak için eline tebligat ulaşan oldu mu ? İnfaz aşamasında olan dosyalara ödeme ile alakalı tebligat iletilmiş ancak benim elime herhangibir tebligat ulaşmadı. Dosyam şuan yargıtayda ceza dairesinde konu hakkında güncel bilgi sahibi olan cevaplayabilir mi ?

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra Memuru

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Yargıtay henüz çalışmaya tam performans başlamadı. Ondan kaynaklanabilir. Bir de Yargıtay'daki dosyalarda tebligat Yargıtay'dan gelmeyecek. Yargıtay dosyayı ilk derece mahkemesine iade edecek. Tebligatı ilk derece mahkemesi gönderecek.
Resim