Yakalanma ve teslim olma

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Bd773
Kıdemli * Üye

Yakalanma ve teslim olma

Mesaj gönderen Bd773 »

Iyi aksamlar 2 soru soracağım. Birincisi 3 yil 6 ay cezanın yatari acik cezaevi mi olur kapali cezaevi mi ? İkincisi de ayni ceza icin yakalama mi cikartilir , yoksa infaz cagri kagidi mi ?

Murat74
Kıdemli ** Üye

Re: Yakalanma ve teslim olma

Mesaj gönderen Murat74 »

Suç tarihi belirtmemişsin suçu da belirtmemişsin ?
::9

Bd773
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Bd773 »

Evrakta sahtecilik . 2019

Murat74
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen Murat74 »

Sanığa verilen ceza 3 yıl 6 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 9 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 3 yıl veya daha az süreli olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.

NOT 1: 5275 Sayılı Kanunun Geçici 9. maddesi gereğince toplam hapis cezası on yıldan az olup bir ayını kapalı ceza infaz kurumunda geçiren ve iyi hâlli olan hükümlüler, açık ceza infaz kurumuna ayrılmalarına bir yıl veya daha az süre kalması hâlinde açık ceza infaz kurumlarına gönderilebilirler. Bu fıkra hükmü 31/12/2020 tarihine kadar geçerlidir.

Mahir798
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Mahir798 »

Dogrudan yakalama karari cikartilir kapali cezaevinde 3 ila 7 gun arasinda kaldiktan sonra denetimliye ayrilirsin hangi adliyede davan gorulduyse oranin adli polisine git teslim ol evraklarini hazirlayip seni cezaevine teslim edecekler eger muddetnamen o gun yetisirse o aksamda izin kagidi verip gonderebilirler seni

Mahir798
Kıdemli * Üye

Dogrudan yakalama karari cikartilir kapali cezaevinde 3 ila 7 gun arasinda kaldiktan sonra denetimliye ayrilirsin hangi adliyede davan gorulduyse oranin adli polisine git teslim ol evraklarini hazirlayip seni cezaevine teslim edecekler eger muddetnamen o gun yetisirse o aksamda izin kagidi verip gonderebilirler seni

Bd773
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Bd773 »

Hocam 5 yil alti zaten direk acik cezaevinde yatmiyor mu ikincisi de 5 yil altinda ceza infaz kagidi yani 10 gun icindde teslim olma diye gelmiyor mu ? Ben burada hep boyle okudum

Mahir798
Kıdemli * Üye

3 yil alti ceza kesilenler dogrudan acik cezaevine gidiyor ve cagri kagidi gonderiliyor yanlis okumussundur kesilen ceza 3 yil ustundeyse kapali cezaevine gidiyorsun 3 gun kapalida kaldiktan sonra acik cezaevine sevkin yapiliyor ve denetimliye cikiyorsun yatarina gore degil kesilen cezaya gore acik yada kapaliya gidiyorsun

Murat74
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen Murat74 »

Mahir798 yazdı:
30 Tem 2020 04:01
3 yil alti ceza kesilenler dogrudan acik cezaevine gidiyor ve cagri kagidi gonderiliyor yanlis okumussundur kesilen ceza 3 yil ustundeyse kapali cezaevine gidiyorsun 3 gun kapalida kaldiktan sonra acik cezaevine sevkin yapiliyor ve denetimliye cikiyorsun yatarina gore degil kesilen cezaya gore acik yada kapaliya gidiyorsun
Mahir arkadaşın dedikleri doğrudur

Bd773
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Bd773 »

Peki hocam ceza aciklaninca hemen cezaevine mi gidilir yoksa belli bir sure tanınır mi ? 2019 islenen bu suctan da indirim alma sansim olur mu ? Sabika kaydim yok . 2 tane universite yi yarim bıraktım. Cok pismanim ve kandirildim . hic bir imza da bana ait degil . verilen cezasi 3 yil 1 ay 15 gün imiş. Bunlar göz onunde bulunarak indirim yapilir mi ?

Bir de sadece okulu dondurdum icin 1 senedir yoklama kacagi görünüyorum. Bu bir sorun teskil eder mi