Yakalanma ve teslim olma

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Mahir798
Kıdemli * Üye

Re: Yakalanma ve teslim olma

Mesaj gönderen Mahir798 »

Senin kac tane dosyan var 2 dosyan mi var bu ayri bir ceza mi

Bd773
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Bd773 »

Hocam . benim hayatimda cok sukur avukat hakim ile isim olmadi . e devlet de ve uyap da suana kadsr hic dosyam yok . dedigim gibi okulu dondurdum ve yoklama kacagiyim . mahkemede yoklama yapıp askere gönderirler mi ? Bir de dosyam yok ancak maliye inceleme baslatti . 2019 yilindan dolayi evrak da sahtecilikten . buyuk ihtinal ile de dava acilacak ve bunun cezasi da 3 yil 1 ay 15 gun diyorlar kime sorsam . bu isten yargilanan . benim demek istedigim hani dava acilinca goturme olur mu ikincisi yoklama kacagi olmam eksi puan yazar mi bana . iyi hal alamaz miyim . sonucta 25 yasindayim hic bugune kadar bir cezam olmadi sadece bu is ve iki tane universite okuyorum . bu ise de arkadasim bulastirdi verdim vekaletname ile basima isler acti imzalar faturalar benim imzam yok ama vekaletnamem var iste . aydinlatirsaniz sevinirim

Mahir798
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Mahir798 »

Simdi oncelikle sucun cezasi illa 3 yil 1 ay 15 gun olacak diye bir kural yok delillerin varsa zaten ceza almazsin yoklama kacagi olmana gelince mahkemeyi etkilemez ama askere alinacaksin iyi hal alman ceza almaman gibi tum secenekler hakimin insiyatifinde olan bir durum