Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Yarın Açık Cezaevine teslim oluyorum detayları çıktığımda paylaşacam

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Re: Yarın Açık Cezaevine teslim oluyorum detayları çıktığımda paylaşacam

Mesaj gönderen Birbilen »

Suç kapsamdışı suçlardan değilse yatarı yok girdi çıktı olur.

Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Korona çok fena bir hastalık, sakın hafife almayın, aşınızı olup kurallara uyun!
Dilong
Yeni Üye

Mesaj gönderen Dilong »

Ya arkadaşlar 8 aylık hapis cezası geldi .kağıt falan gelmedi işyerinden alındı .sonra adliyeye götürüldü covidcovid izni eve gönderildi çarşamba bitiyor. Denetime git bitince dediler .hapise girecekmi şimdi yoksa direk denetim e mi çıkacak.
sauron1552
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen sauron1552 »

Denetimli serbestlik bürosuna haftada 1 kere git sor dosyan geldimi dosyan geldiği zaman büyük ihtimalle denetimde geçer süren. G.olsun
sezerh
Yeni Üye

Mesaj gönderen sezerh »

Arkadaşlar merhaba aynı dosyadan iki farklı ceza aldım biri 1 sene 8 ay diğeri ise 10 ay ve 80 tl para cezası geldi. Topla 2 sene 6 ay ceza aldım. Daha önce dosyamı istinafa gönderdim ama reddetti. 10 gün içinde teslim ol tebligatı aldım ve bugün öğlenleyin teslim oldum. Sadece form doldurup imza istediler ve mayısın sonuna kadar izinli olduğumu söylediler. İşlemler sadece 3 saat sürdü. Acaba izinler bittiği zaman denetim bürosu imzaya çağırıp imza cezası mı verir yoksa kamu da çalıştırma cezası mı verir. İzine ayırdıklarına göre tutuklama her hangi bir yatarı olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden denetim bürosunun arayacağını düşünüyorum. Biraz da olsa benzer suç dosyası olanlara anlatmak ve bilgi edinmek için yazdım. Sizde bildiklerinizi paylaşırsanız mutlu olurum arkadaşlar. Hepimize geçmiş olsun.
Marish
Site Üyesi

Mesaj gönderen Marish »

canparesi yazdı: 06 Ara 2020 19:04 Yarın açıkcezaevine yani pazartesi sabah kendim teslim olacağım detayları çıktığım zaman sizlerle paylaşacağım herkese kolay gelsin
Kocaeli cezaevi mi? Eşim 15 gün oldu kapalı da. Çıkar demişti danistigimiz avukat ama. Muddetname gelmediği için çıkarmadılar daha.
Mayis
Site Üyesi

Mesaj gönderen Mayis »

Nolur cevap verin. Eşim dün anadolu adliyesine teslim oldu. 2014 yılında işlediği bi suçtan 2 sene 6 ay cezası gelmişti. Yakalama kararı çıkmış. Adliyeye gidip gbt baktırarak teslim oldu. Ama girdi çıktı yapacak dediler. Dün akşam 19.30 civarında cezaevine giriş yaptı. Telefonu teslim etmeden aradı çünkü ordan biliyorum. Hala haber alamıyorum. Üstelik 3 senenin altında olmasına rağmen cezası ümraniye e tipi kapalıya götürmüşler. Cezaevi bilgi vermiyor. Ne zaman çıkarırlar eşimi?
HayaLeT
Site Üyesi

Mesaj gönderen HayaLeT »

Mayis yazdı: 13 Nis 2021 17:31 Nolur cevap verin. Eşim dün anadolu adliyesine teslim oldu. 2014 yılında işlediği bi suçtan 2 sene 6 ay cezası gelmişti. Yakalama kararı çıkmış. Adliyeye gidip gbt baktırarak teslim oldu. Ama girdi çıktı yapacak dediler. Dün akşam 19.30 civarında cezaevine giriş yaptı. Telefonu teslim etmeden aradı çünkü ordan biliyorum. Hala haber alamıyorum. Üstelik 3 senenin altında olmasına rağmen cezası ümraniye e tipi kapalıya götürmüşler. Cezaevi bilgi vermiyor. Ne zaman çıkarırlar eşimi?
Şu ablamıza bilgili birisi cevap veremezmi, belliki dert etmiş kadıncağız. Suç nedir ablacım bu arada?

Bende 4 yıl yedim kesinleşti, yakalama çıkınca bende teslim olucam girdi çıktı olucak diyor heryer herkes, 2018 suçu adi suç olduğu için, bakalım nasip.
xGaripx58
Yeni Üye

Mesaj gönderen xGaripx58 »

Mayis yazdı: 13 Nis 2021 17:31 Nolur cevap verin. Eşim dün anadolu adliyesine teslim oldu. 2014 yılında işlediği bi suçtan 2 sene 6 ay cezası gelmişti. Yakalama kararı çıkmış. Adliyeye gidip gbt baktırarak teslim oldu. Ama girdi çıktı yapacak dediler. Dün akşam 19.30 civarında cezaevine giriş yaptı. Telefonu teslim etmeden aradı çünkü ordan biliyorum. Hala haber alamıyorum. Üstelik 3 senenin altında olmasına rağmen cezası ümraniye e tipi kapalıya götürmüşler. Cezaevi bilgi vermiyor. Ne zaman çıkarırlar eşimi?
Suç türü nedir ve farklı bir kesinleşen dosyası varmıydı? Girmeden önce denetimde miydi? Ceza miktarına göre Anadolu adliyesinden maltepe açıga gitmesi gerekiyorsu
HayaLeT
Site Üyesi

Mesaj gönderen HayaLeT »

xGaripx58 yazdı: 13 Nis 2021 19:02
Suç türü nedir ve farklı bir kesinleşen dosyası varmıydı? Girmeden önce denetimde miydi? Ceza miktarına göre Anadolu adliyesinden maltepe açıga gitmesi gerekiyorsu
Hocam peki ben ne olurum? 4 yıl ceza aldım istinaftan döndü. 2018 dolandırıcılık suçu, + 5500 para cezası, 2 yılamı düşecek? bu 2 yıla cezaevindemi düşürüyorlar? nasıl olacak girdi çıktımı nedir sizce?
xGaripx58
Yeni Üye

Mesaj gönderen xGaripx58 »

HayaLeT yazdı: 13 Nis 2021 19:06
xGaripx58 yazdı: 13 Nis 2021 19:02
Hocam peki ben ne olurum? 4 yıl ceza aldım istinaftan döndü. 2018 dolandırıcılık suçu, + 5500 para cezası, 2 yılamı düşecek? bu 2 yıla cezaevindemi düşürüyorlar? nasıl olacak girdi çıktımı nedir sizce?
Cezanız 3 sene üstü olduğu için kapalı ceza infaz kurumuna girebilirsiniz 4 yıl tck 158 maddesinin yatarı yoktur