Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

2. Kez Alkollü Araç Kullanma ve HAGB Hk.

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
interceptor22
Site Üyesi

2. Kez Alkollü Araç Kullanma ve HAGB Hk.

Mesaj gönderen interceptor22 »

Merhaba,

Alkollü araç kullanmaktan 2016 yılında trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan hakkımda kamu davası açıldı. Mahkeme sonucunda 2 ay 15 hapis cezası verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Aynı hatayı maalesef ki bir kez daha ocak 2020 ayında tekrar ettim. Seri mahkeme usülü yargılanarak hapis cezası para cezasına çevrildi. Para cezasını ödedim.

Yarın hükmün bırakılması geri bırakılan davada ki 2 ay 15 gün yüzüme okunacak.

Sormak istediklerim şudur.

- Yarın ki dava da hakim bana soru sorar mı? Yoksa direkt kararı okuyup davayı bitirir mi?
- Bu forumlarından okuduğum ve anladığım kadarıyla ceza infazdan bana posta yoluyla ulaşıp 10 gün içerisinde ceza infaz kurumuna gelmem istenecek. Doğru anlamış mıyım?
- Ceza infaz kurumuna gittikten sonra 1 günde serbest bırakılır mıyım? (istanbulda yaşıyorum.)

Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Re: 2. Kez Alkollü Araç Kullanma ve HAGB Hk.

Mesaj gönderen Birbilen »

interceptor22 yazdı: 19 Nis 2021 17:23 Merhaba,

Alkollü araç kullanmaktan 2016 yılında trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan hakkımda kamu davası açıldı. Mahkeme sonucunda 2 ay 15 hapis cezası verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Aynı hatayı maalesef ki bir kez daha ocak 2020 ayında tekrar ettim. Seri mahkeme usülü yargılanarak hapis cezası para cezasına çevrildi. Para cezasını ödedim.

Yarın hükmün bırakılması geri bırakılan davada ki 2 ay 15 gün yüzüme okunacak.

Sormak istediklerim şudur.

- Yarın ki dava da hakim bana soru sorar mı? Yoksa direkt kararı okuyup davayı bitirir mi?
- Bu forumlarından okuduğum ve anladığım kadarıyla ceza infazdan bana posta yoluyla ulaşıp 10 gün içerisinde ceza infaz kurumuna gelmem istenecek. Doğru anlamış mıyım?
- Ceza infaz kurumuna gittikten sonra 1 günde serbest bırakılır mıyım? (istanbulda yaşıyorum.)
Muhtemelen sormaz önceki savunmalarımı tekrar ediyorum diye yazdırır hükmü açıklar geçer.
Karara karşı istinaf yoluna başvurma hakkın var ama covid izni varken tavsiyem biran önce girdi çıktını yap.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Korona çok fena bir hastalık, sakın hafife almayın, aşınızı olup kurallara uyun!
interceptor22
Site Üyesi

tekrardan merhaba.

mahkeme görüldü. hakim cezayı 1 ay 25 güne düşürdü. 7 gün itiraz süresi verdi. itiraz etmedim. itiraz süresi bugün itibariyle doldu.

bundan sonra yapmam gereken nedir? çağrı kağıdını mı bekleyeceğim?

bilgisi olan var mıdır?

cevabınız için şimdiden teşekkürler.
interceptor22
Site Üyesi

bilgisi olan var mıdır?
HassasTerazi
Site Üyesi

Mesaj gönderen HassasTerazi »

Son durum nedir? Süreci nasıl geçirdiniz anlatabilir misiniz?