Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

2 Yıl 1 Ay Ceza

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Yokum
Site Üyesi

2 Yıl 1 Ay Ceza

Mesaj gönderen Yokum »

Merhaba, bir talihsizlik yüzünden 2 yıl 1ay ceza aldım. Suç tarihi 31.03.2020 öncesi. Geçen hafta adliyeye teslim olmaya gittim 10 gün izin kağıdı verdiler ve sürenin sonunda Sincan Açık Cezaevine teslim olmamı söylediler. Aktif olarak çalıştığım için 30.09.2021 günü iş yerinden izin alıp gideceğim.
1) Ankara Sincan Açık Cezaevinde gittiğimde aynı gün işlemler bitip çıkabilir miyim?
2) Sizce avukatımla beraber mi gitmeliyim teslim olmaya?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

elifem
Yeni Üye

Re: 2 Yıl 1 Ay Ceza

Mesaj gönderen elifem »

Merhaba,
Konunun uzmanı değilim ama gördüklerime dayanarak cevap verebilirim.
Öncelikle içiniz rahat olsun. Ceza 3 yıl altı olduğu için zaten size de belirtmişler açık cezaevine gideceksiniz. Sabah saatlerinde giderseniz birkaç saat içinde izin kağıdı verip gönderirler diye düşünüyorum.
Avukat ile gitmek biraz daha söz sahibi yapar, orasını siz bilirsiniz.
Allah yardımcınız olsun.
Yokum
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yokum »

Çok teşekkür ederim
Ali72
Site Üyesi

Mesaj gönderen Ali72 »

Öncelikle geçmiş olsun Benimde 2 Yıl 1 Ay cezam vardı Bana cağrı kağıdı geldi Yaşadığım ildeki Adliyeye gittim O günde Kurban bayramına 1 hafta kadar vardı. bana denilen Bayramdan sonra gel denildi bayram biter bitmez ben Adliyeye tekrar gittim İnfaz mumurluğuna. ordan bir kağıt verdiler bunu denetim müdürlüğüne götür 10 gün içinde denildi bende Gün içinde zaman Geçirmeyip Adliyeden çıkar çıkmaz denetime götürdüm. Orda bana denilen 1 yıl denetimin var 12'ci Ayın 29'na Randevu verdi denetim Müdürlüğü 12'nci Ayı bekliyorum şuan. O zamana kadar gecen zaman süresi cezadan düşmekteymiş kalıyor 7 ay Sanırım sizinkide buna benzer olacak.
Yokum
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yokum »

@Ali72 size de çok geçmiş olsun. Ancak bana adliyedeki memurun verdiği 10 gün sonra git dediği kağıtta "Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Gönderme Tutanağı" yazmakta?
Ali72
Site Üyesi

Mesaj gönderen Ali72 »

Yokum yazdı: 28 Eyl 2021 20:34 @Ali72 size de çok geçmiş olsun. Ancak bana adliyedeki memurun verdiği 10 gün sonra git dediği kağıtta "Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Gönderme Tutanağı" yazmakta?
İlden ile değişmekte Cezaevinden girdi çıktı yaparlar sanırım
Yokum
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yokum »

@Ali72 inşallah çünkü işten izin alıp gideceğim
Ernealizm
Site Üyesi

Mesaj gönderen Ernealizm »

Yokum yazdı: 29 Eyl 2021 00:42 @Ali72 inşallah çünkü işten izin alıp gideceğim
bende 2 yıl 6 ay ceza aldım işten 2 gün izin aldım birinci gün covid testi deniz polisinden ülkeye girdi çıktı evrakı isteidler ikinci gün saat 9 da açığa teslim oldum 2 gibi geri çıktım, geçen gün denetimliye ayrıldım kasım 18 e kadar denetimden izin verdiler muhtemelen sizi de hemen girdi çıktı yaparlar
Yokum
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yokum »

@Ernealizm çok geçmiş olsun inşallah aynı gün biter
Yokum
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yokum »

Şimdi Sincan Açıkcezaevi infaz bölümüyle konuştum yarın itibariyle teslim olacağımı söyledim ilgili memur her şekilde 1 gece kalacağımı o yüzden sabah erken gelmemi söyledi. Ertesi gün de saat akşam 4-5 gibi çıkarsın dedi.
Uygulamalarda bu kadar fark olmasına anlam veremedim?