Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Denetimlideyken Bir Cezam Daha Kesinleşti

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
HayaLeT
Site Üyesi

Denetimlideyken Bir Cezam Daha Kesinleşti

Mesaj gönderen HayaLeT »

Arkadaşlar Merhaba,

Ben 4 yıl dolandırıcılıktan ceza almıştım ve kesinleşmişti. 3 gün girdi çıktı yaptım ve denetimliye tabi oldum. Cezam 2020 öncesi olduğu için yarı yarıya indirimden sanırım faydalandım. Neyse girdi çıktı yaptım ve denetimliye bağlandım.

3 4 aydır denetimlideyim ama izinli sayılıyoruz.

Şimdi Güveni Kötüye kullanmaktan bir davam vardı ev sahibi ile. Ondan 3 ay bir ceza kesinleşti..

SUÇ : Güveni Kötüye Kullanma
SUÇ TARİHİ : 27/08/2020
KARAR TARİHİ : 22/09/2021

Bu ceza diğer 4 yıllık cezam ile birleşecekmi? Tekrar girdi çıktımı olur? Denetimlim bozulurmu? vs kafam çok karışık

Sizce bunu istinafa taşıyayımmı? sırf Denetimin süresini doldurmak amacıyla.

Yoksa bırakayımmı? Birbirini bağlarlarmı? veya bu cezamı kesinleştirsem yatarım olurmu?

Gelen cezayı erteletebilirmiyim? Ve Kaç sefer?

ACİL YARDIMCI OLURSANI ÇOK MEMNUN OLURUM

HayaLeT
Site Üyesi

Re: Denetimlideyken Bir Cezam Daha Kesinleşti

Mesaj gönderen HayaLeT »

Rica edicem bilgisi olanlar yardımcı olsun.
mehmetpower
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen mehmetpower »

Merhaba hocam ertelemeyin derim direk girdi çıktı yaparsınız aynu gün salarlar 1 2 saat sürüyor islemler
mehmetpower
Kıdemli * Üye

Tam emin değilim ama son işlediğiniz suçtan dolayı tekerrure giriyor ve ve suç yenu işlendiği için 3 yıllık denetim 1 yıla düşme ihtimalin var cerrahi içtima olacağı için 22/09/2024 tarihine kadar tekrar suç işlerseniz alacağın cezanın tamamını içerde yatarsınız dikkat edin...
HayaLeT
Site Üyesi

Mesaj gönderen HayaLeT »

mehmetpower yazdı: 28 Eyl 2021 22:33 Tam emin değilim ama son işlediğiniz suçtan dolayı tekerrure giriyor ve ve suç yenu işlendiği için 3 yıllık denetim 1 yıla düşme ihtimalin var cerrahi içtima olacağı için 22/09/2024 tarihine kadar tekrar suç işlerseniz alacağın cezanın tamamını içerde yatarsınız dikkat edin...
Hocam ilk yediğim 4 yıl 2020 mart öncesi işlenen af yasasına giren suçlardan ve onun için girdi çıktı yaptım. Sanırım 2 yıl onun için denetim görücem ve 4 aylık denetim bitmek üzere, diyorumki bu denetim bitene kadar bu suçu erteletsem veya istinafa versem, bi 1 2 yıl sürüyor zaten istinaflar.

O sırada denetimde geçen süreden dolayı cezam hafifler, ve birleşşeler dahi yatarım olmaz. Veya belki denetim biter ondan sonuç gelene kadar.

Şimdi benim anlamadığım olay bu suç 2020 8.ay diğeri 2019 birleşşeler bile 4 yıl 3 ay falan yapıyor, yatarı olmazki?

Ve denetim baştan başlayacak, çünkü ondan öncesi olan bir mahkemem daha var. bu denetimi bitirmem lazım ceza yememek için.

Çünkü denetimdeyken o suçu işlemedim ben. denetime zaten 3 4 ay oldu cıkalı
HayaLeT
Site Üyesi

Mesaj gönderen HayaLeT »

Yokmu net bilgisi olan arkadaşlar?
mehmetpower
Kıdemli * Üye

Son işlediğin cezada dosyada tekerrür yazmıyorsa 3 ay olan erteleyin derim, içtima olursa denetimin 1 yıla düşer yatarin cikar
HayaLeT
Site Üyesi

Mesaj gönderen HayaLeT »

mehmetpower yazdı: 29 Eyl 2021 02:17 Son işlediğin cezada dosyada tekerrür yazmıyorsa 3 ay olan erteleyin derim, içtima olursa denetimin 1 yıla düşer yatarin cikar
3 aylık cezada mükerrir mi tekerrürmü ondan yazıyor. diğerinde 4 yılda yok tekerrür.

O zaman ben bunun denetimi bitene kadar bunu istinafa vereceğim bozdurmaya falan çalışıp yeniden yargılama vs vermeye çalışacağım ne kadar uzarsa o kadar iyi benim için en azından denetim sürem bitince birleşme falan olmaz değil mi?

Ayrıca o sırada en azından denetim sürem düşmüş olur biraz, cezadan indirilir.
mehmetpower
Kıdemli * Üye

Evet 4 yıl cezanın infazı tamamen bitince da sıfırlanıyor yani geçmiş cezanın indirim süresi dahi bitmesi gerek
Mehmet03
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Mehmet03 »

mehmetpower yazdı: 29 Eyl 2021 02:17 Son işlediğin cezada dosyada tekerrür yazmıyorsa 3 ay olan erteleyin derim, içtima olursa denetimin 1 yıla düşer yatarin cikar
nasil 1 yila dusuyor dostum aciklar misin?