Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

SİGORTALI ÇALIŞIRKEN DENETİMLİ SERBESTLİK

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Cevapla
aydinx
Yeni Üye
Mesajlar: 6
Kayıt: 04 Eki 2021 14:09

SİGORTALI ÇALIŞIRKEN DENETİMLİ SERBESTLİK

Mesaj gönderen aydinx »

Merhaba,
Maalesef ki bir dosyadan dolayı 1 yıl 5 ay 10 günlük denetimli serbestlik durumum var. Bu durumda biraz araştırma yaptım ama kanun maddeleri genele hitap etmiş, o yüzden bir sonuç alamadım, bu nedenle sizlere sormak istedim.
Dosya Yargıtay'dayken sigortalı bir işe girip çalışıyordum, işyerimin haberi yok tabi bu dosyadan, sonra onaylandı ve girdi-çıktı yaparak denetimliye ayrıldım. Gerçi D.S. müdürlüğüne gittim, izin verip gönderdiler, şimdi de Eylül 30 itibariyle 2 ay daha uzattılar, aradım vaka sorumlusunu, evet uzatıldı, 22 aralıkta geleceksin dediler, sms atacağım dedi görüştüğüm kişi. Yani infaz devam ediyor ama henüz denetim türüne karar verilmedi. (Büyük ihtimal sigortalı çalıştığım için imza atma tipi seçilecektir diye düşünüyorum.)

Yaptığım araştırmalarda kendileri bir sigortalı işe başlatma girişimi yaparlarsa (sigortalı çalışılmıyorsa) D.S memuru ve işyeri ile protokol gibi bir evrak yapıyorlarmış, kısacası işyerinin bilgisi dahilinde denetimli olarak çalışılıyor.
Ancak benim merak ettiğim, zaten sigortalı çalışıyorum, Covid izni bitip de müdürlüğe tekrar gittiğimde benden ne tür evrak isteyecekler, (örneğin işyerinden kredi için bankaya vermek üzere orada çalıştığıma dair bir belge alabilirim), işyerinin haberi olacak mı ? (İmza olayı başladıktan sonra işyerine denetime geldiklerini biliyorum, orayı bir şekilde atlatırım, bankadan kredi çekmiştim, o yüzden sık sık denetliyorlar gibi bir şey söyleyebilirim. Gerçi evden çalışıyorum, denetimi nasıl yaparlar merak ediyorum.)

Yani buradaki en can alıcı nokta, işyerimin bu konuyu öğrenmemesi, öğrenirse çünkü işten kovarlar, 5 yıllık emek boşa gider ve yeni iş ararken de sicile takılıp hele de bu pandemi döneminde bütün hayatımı altüst ederler. Zaten hayat mücadelesi devam ediyor, bir darbe de devlet elinden olmasa iyi olur.

Buna benzer bir durumla karşılaşan, haberi olan, bilgisi olan birileri varsa fikirlerini paylaşırsa sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim. Umarım sorunsuz bitiririm bu hayat dersini.


Yokum
Site Üyesi
Mesajlar: 16
Kayıt: 27 Eyl 2021 21:40

Re: SİGORTALI ÇALIŞIRKEN DENETİMLİ SERBESTLİK

Mesaj gönderen Yokum »

Benzer bir durumu bende yaşıyorum konu takibimde başına gelen varsa bilgi verirse sevinirim. Hatta uygulamada sadece imza atıldığını duydum.
Ernealizm
Kıdemli * Üye
Mesajlar: 51
Kayıt: 24 Ara 2019 19:40

Re: SİGORTALI ÇALIŞIRKEN DENETİMLİ SERBESTLİK

Mesaj gönderen Ernealizm »

Bende aynı durumdayım bu yaştan sonra örgün üniversiteye başladım üniversite okuyunca kamu hizmetinde çalışma işinden muaf olunuyormuş. ama temennim inşallah pandemi izinleri böyle uzamaya devam eder de kurtuluruz
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj