Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İcra ve İflas Hukuku Ödemek istediğim ama ödeyemediğim icralık ama icrada gözükmeyen borcum

Ödemek istediğim ama ödeyemediğim icralık ama icrada gözükmeyen borcum

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...

RENAZ Site Üyesi

herkese merhabalar.
gitmiş olduğum bir dersaneye borcumu ödeyemedim
2018 yılı
ocak 150
şubat 150
mart 150
nisan 150
mayıs 150
toplam 750 tl

şekilinde senetlerim vardı dersanede. 2018 ekim ayında dersaneyi borcumu ödemek için aradığımda avukatlık olduğumu öğrendim.
aradan bir ay geçtikten sonra avukatla görüştüm . bana teblig yapıldıgını ama tebliğin iulaşmadığı için iade olduğunu söylediler.1360 tl borcum olduğunu söyledi. taksit yapmalarıı istedim. konuyu görüşüp dönüş yapacakalrını söylediler.
aradan bir ay daha geçti. ödeme yapmak istediğimi söyledim. aklıma gelmişken de tebliğ ne zaman yapıldı diye sordum.
işte karmaşıklık burda başlıyor.

önce avukat yaındaki çalışan bayan tebliğin ne zaman geldiğini göremiyorum dedi. öğrenip ararrım dedi. sonra arayıp 11. icradan tebliğ yapılmış ama tebliğ size ulaşmamış geri dönmüş dedi. ne zaman yapıdlıgını sordum. 11. icradan bu kadar bilgi verdiler dedi. sonra ben 11. icreyı aradım. btc ile baktılar bizde böyle bir dosya yok dediler.aradan 10 dakika geçti avukatlık bürosundan aradılar. sizin dosyanız 4. icradaymış. ödeme olmadığı için dosya infaza gönderilmiş kapanmış. şimdi biz 4. icradan senetlerinizi alıp 10. icradan tekrar takip açiçazdedi. neden 11. icradan açıyorsunuz diye sorduğumda bizim kotamız gereği 11. icrayla çalışmamız gerekiyor 2019 yılında dedi. 4. icradaki dosya numaramı istedim. onuda vermek zorunda değilim dedi. bugün 11. icraya dosya açıcaz.11. icradan size tebliğ yapıldıktan sonra ödeme yapın. tebliğ yapılmadan ödeme yapmayın dedi. hatta size yanlış bilgi verdiğim içinde sizden vekalat ücretinin 3/4 ünü alıcaz dedi. indirim yapıcaz dedi.bu konuşmadan sonra uyap vatandaş portalından hakkımdaki icraa dosyalarına baktım. açık yada kapalı olan 4. icrada bir dosyam yok. yani kapanan iki dosyam gözüküyor ama bu 4. icrtadaki açık yada kapalı gözükmüyor.

şimdi borcumu dersaneye ödemek istiyorum, dosyanız avukatta diye ödemeyi almıyorlar. icraya ödemek istiyorum, dosyamı bulamıyorum. avukata da güvenemedim.
nasıl bir yol izlemeliyim.
mümkünse avukat ücreti vs. ödemeden bu borcu nasıl kapatabilirim. 1 aydır param cebimde bekliyorum...

RENAZ Site Üyesi

Az önce 4.icrayi aradim. Ordada dosyamin olmadigini soylediler. Acilmis yada kapanmis bir dosyaniz yok dediler.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Öncelikle bir avukattan hukuki yardım almanızı ve ona göre hareket etmenizi özellikle öneririm, bizlerin vere bileceği bilgiler şu aşamada yetersiz gele bilir.

Benim şahsi düşüncem size dershane borcu ile ilgili icra takibi yapılmadığıdır, yapılmış olsa idi onlar icra dosya numarasını hiç saklama gereği duymadan ve dolambaçlı kelimeler kullanmadan size bildirirlerdi diye düşünüyorum, büyük ihtimalle hakkınızda yeni icra takibine başlanacağını düşünüyorum.

Dershanenin hesap numarası varsa oraya borcunuza istinaden paranın tamamını yatırın ve dershaneyi de telefonla bilgilendirin ses kaydı da yapa bilirsiniz, ayrıca bu bilgilendirmeyi yaptığınız tarih ve saati hangi telefon numarasını arayarak bildirdiyseniz not alın veya mesaj çekerek dershanenize olan borcumun tamamını şu hesap numaranıza yatırılmıştır diyede mesaj çekin. Hesap numarası yok ise PTT ile adreste ödemeli olarak gönderin. Yani bu parayı onların hesabına hakkınızda icra takibi yapılmadan yatırdığınızı ve zamanında gönderildiğini ispat etmeniz gerekeceği için bunları yapmanız gerekir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Dön İcra ve İflas Hukuku