Köy - İhalenin Feshi

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
Cevapla
ufukbey55
Kıdemli (**) Üye
Mesajlar: 226
Kayıt: 04 Mar 2012 16:45

Köy - İhalenin Feshi

Mesaj gönderen ufukbey55 » 14 Mar 2019 12:38

Merhabalar ;

Köy Sınırları içersinde bulunan bir tazşınmazın ihalesi gerçekleştirildi.

İhalenin Feshi Davası açıldı. İhalenin feshi davasını açan tarafın iddiası şu ; Taşınmaz köy sınırları içerisinde bulunduğu için köy sınırlarında bulunan taşınmaz için köyde taşınmaz satış ilanı yapılması zorunludur. Köyde taşınmaz satış ilanı yapılmadığı için anılan ihalenin feshi gerekir diye ihalenin feshi istemli dava açmıştır.

Taşınmaz ilanının köyde yapılması zorunlu mudur ? Bunun için icra müdürlüğünün karar alması gerekmez mi ? Yani İcra Müdürlüğü taşınmaz köy sınırları içerisinde bulunduğu için köyde de taşınmaz satış ilanına karar verilmelidir diye icra müdürlüğü karar almamıştır. İcra Müdürlüğü böyle bir karar vermediği için köyde taşınmaz satış ilanı yapılmamıştır. Bunun için ihale fesih edilir mi ?

İcra ile konuştum . Biz köyde satış ilanı yapılması için karar almadıysak köyde satış ilanı yapılmasına gerek yok dedi. Bu düşünce doğru mudur ?Yoksa köyde satış ilanı yapılması yasal bir zorunluluk mudur ?

Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Mesajlar: 21764
Kayıt: 29 Tem 2012 17:08

Re: Köy - İhalenin Feshi

Mesaj gönderen teoman » 15 Mar 2019 07:29

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Cevapla