Kapanmayan dosyaya binaen yeni icra takibi

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
ersinsin
Site Üyesi

Kapanmayan dosyaya binaen yeni icra takibi

Mesaj gönderen ersinsin »

Merhabalar.
2005 yılında kayınpederim eniştesinden aldığı 3000 doları ödeyemeyince eniştesi icraya veriyor, sonra aracı bağlanınca icrayı açan avukat ile iletişime geçiyor. Avukat 5500 türk lirası getirin bu dosyayı kapatalım diyor, bunun üzerine kayınpeder farklı günlerde 4000 lira 1000 lira ve 500 lira halinde 3 ödeme yapıyor. Buraya kadar herşey normal, arabasını geri alıyor vs.
2016 yılında enişte bu borcu ben almadım diyerek tekrar icra başlatıyor, ödemiştim ödememiştin, uzayıp gidiyor. İcra başlatan avukat başka bir ile yerleşiyor, daha sonra avukata ulaşıyorum olayı anlatınca avukat notlarının içerisinden ödemelere ulaşıyor ve 5500 lira ödendiğini , müvekkiline ptt havalesi ile parayı gönderdiğini söylüyor bizde bu ödemelerden sadece 500 liralık olan makbuzunu bulabildik. Avukat müvekkilim bana ulaşsın ben ona anlatayım diyor.
Benim anlamadığım avukat ben anlatayım niye diyor, ödenen 5500 lira resmi olarak dosyaya geçmediğinden diye düşünüyorum. Dolayısıyla da dosya kapanmadığı için enişte bu yarayı kaşıyor.
Elimizde avukatın imzaladığı 500 liralık bir kağıt var birde avukatın kendi beyanı var toplamda 5500 lira diye. Bu aşamada hukuksal olarak nasıl bir girişimde bulunabiliriz ve kendimizi bu durumda nasıl savunabiliriz yardımlarınızı bekliyorum...