Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İcra ve İflas Hukuku THH kararının ilamlı icraya konusu

THH kararının ilamlı icraya konusu

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...

GÖKTÜRK Site Üyesi

Mesajlar: 1


merhaba iyi akşamlar. tüketici hakem heyetine internet üzerinden satış yapan bir firmayı şikayet ettim etme sebebim. parasını ödediğim bir ürünün stoklarımızda yok deyip iptal etmesi ancak ertesi gün ve sonraki günlerde fiyatını artırarak satışına devam etmesi. thh kararını verdi ve kararında parasını ödediğim şekilde ürünün tüketiciye tesim edilmesine yazıyordu. firmayı aradığımda thh yanlış karar vermiş thh kararını tanımıyoruz size hiçbirşey göndermiyoruz işinize bakın diye artistce posta koydular. ilamlı icra dilekcesi vermek istiyorum ancak dilekçemde ne yazacağımı nasıl yazacağımı bilmiyorum. internette parası alınan ancak geri para iadesi yapılmayan durumlar hakkında ilamlı icra dilekçe örnekleri mevcut ancak gönderilmeyen ürünün thh kararında belirtilen ücret karşılında tesliminin ne şekilde olacağı konusunda bir dilekçe yok. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.


MUSTAFA ERDOĞAN Kullanıcı avatarı
Kıdemli (**) Üye

Mesajlar: 188
Konum: Türkiye


MERHABA,

2004/m.30 uyarınca bir işin yapılmasına mütedair ilam icra dairesine verilince icra memuru 24 üncü maddede yazılı şekilde bir icra emri tebliği suretiyle borçluya (ilama dayalı bir yükümlülük altında bulunan karşı tarafa) ilamda gösterilen müddet içinde ve eğer müddet tayin edilmemişse işin mahiyetine göre başlama ve bitirme zamanlarını tayin ederek işi yapmayı tebliğ yoluyla emreder. Bu emirde ilam hükmüne muhalefetin 343 üncü maddedeki cezayı müstelzim olduğu yazılır.

2004/m.343 uyarınca yalnız kendisi tarafından yapılacak olan bir işin yapılması veya bir işin yapılmaması yahut bir irtifak hakkının tesisi veya kaldırılması hakkındaki ilam hükümlerine makbul mazerete müstenit olmayarak muhalefet eden borçluların, lehine hüküm verilmiş kimsenin şikayeti üzerine, üç aya kadar tazyik hapsine karar verilir. Hapsin tatbikine başlandıktan sonra ilamın gereği yerine getirilirse, borçlu tahliye edilir.

NOT: "İcra Takip Formu" yerine "Tüketici Hakem Heyeti İlamlı İcra Takibi Dilekçe Örnekleri" şeklinde arama yapmayı deneyebilirsiniz.

SAYGILAR..
Ben sizin işlerinize ve başlarınıza gelecek zararlara karşı avukatınız değilim.
Görevim sizleri zorla savunmak ve inanmanızı zorla sağlamak değildir.
Benim üzerimdeki vazife sizlere görüş bildirmekten ibarettir.  • POPULER KONULAR

Dön İcra ve İflas Hukuku