Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İcra ve İflas Hukuku İCRA SIRASI NASIL İŞLİYOR

İCRA SIRASI NASIL İŞLİYOR

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...

Mesaj 10 Eki 2018 10:15
murat5144 Kıdemli (*) Üye

Mesajlar: 76


Merhaba

İşlerimin kötü gitmesinden dolayı farklı bankalara 7 ayrı ihtiyaç kredisi borcum var hepside icralık oldu şuan ssklı bir işte çalışıyorum ve maaşımın 4/1 bir bankaya kesiliyor sorum şu diğer alacaklı bankalar icra takibini nasıl yaparlar onlarda eve gelebilir mi? yoksa sırasını beklerler mi?

Saygılarımla


teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21587


murat5144 yazdı:
Merhaba

İşlerimin kötü gitmesinden dolayı farklı bankalara 7 ayrı ihtiyaç kredisi borcum var hepside icralık oldu şuan SSK'lı bir işte çalışıyorum ve maaşımın 4/1 bir bankaya kesiliyor sorum şu diğer alacaklı bankalar icra takibini nasıl yaparlar onlarda eve gelebilir mi? yoksa sırasını beklerler mi?

SaygılarımlaDiğer bankalarda sıraya geçerek sırayla alacaklarını tahsil etmeye çalışırlar, iş yerinde icralık müzekkerelerin sıraya konulması sıra cetveli olarak adlandırılmaz, sıra cetvelini icra müdürlüğü yapar hangi banka sırada ise alacaklılardan bunun için sıra cetveli oluşturulması icra müdürlüğünden istenir ona göre kim önce ise sıraya icra müdürlüğü koyar, iş yeri her ne kadar kendine gelen müzekkereleri sıraya koyarak maaşınızdan kesse de buna sıra cetveli denmez.

Neticede maaşınızdan bir borcunuz biter diğerine kesilir ona biter diğerine kesilir bu şekil bir düzen içerisinde gider, bankalar evlere hacze gelmezler çünkü tabiri caizse astarı yüzünü geçeceği için evlere hacze geldikleri görülmemiştir zaten evde de haczedilecek pek önemli bir eşya bulunmamaktadır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM


Dön İcra ve İflas Hukuku