Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İcra ve İflas Hukuku Borçlu tespiti

Borçlu tespiti

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...

Mesaj 11 Eki 2018 13:27
dirilishukuk Site Üyesi

Merhabalar sayın site üyeleri,
Hukuk davası ile kazanmış olduğumuz alacak davamizda davalı koylere hizmet goturma birligi dir. İlami icra takibi yle tahsil etmek istiyorum ;ancak borçlu kurumu bir türlü belirleyemedim. Zira koylere hizmet goturme birliginin tüzel kişiliği bulunmamaktadır , idari birim olarak da kaymakamliga bağlı. Kaymakamlıgi borçlu sıfatı ile belirlemem durumunda yine aynı sorunla karşılaşarak icra takibinin iptali sorunu yaşamak istemiyorum. Yapmış olduğum araştırmalarda ise Içişleri Bakanlığının borçlu sıfatına sahip olduğu yönündedir. Bu konuda görüş ve bilgilerinize ihtiyacım bulunmaktadır. Şimdiden vermiş olduğunuz görüş ve bilgileriniz için teşekkür ederim.
İyi çalışmalar, saygilarimla

Mesaj 11 Eki 2018 14:04
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

dirilishukuk yazdı:
Merhabalar sayın site üyeleri,
Hukuk davası ile kazanmış olduğumuz alacak davamizda davalı koylere hizmet goturma birligi dir. İlami icra takibi yle tahsil etmek istiyorum ;ancak borçlu kurumu bir türlü belirleyemedim. Zira koylere hizmet goturme birliginin tüzel kişiliği bulunmamaktadır , idari birim olarak da kaymakamliga bağlı. Kaymakamlıgi borçlu sıfatı ile belirlemem durumunda yine aynı sorunla karşılaşarak icra takibinin iptali sorunu yaşamak istemiyorum. Yapmış olduğum araştırmalarda ise Içişleri Bakanlığının borçlu sıfatına sahip olduğu yönündedir. Bu konuda görüş ve bilgilerinize ihtiyacım bulunmaktadır. Şimdiden vermiş olduğunuz görüş ve bilgileriniz için teşekkür ederim.
İyi çalışmalar, saygilarimla

Karara bir göz atın derim üstadım belki fikir vere bilir.

T.C
KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU
TAVSİYE KARARI

https://www.ombudsman.gov.tr/contents/files/2013-84.pdf
www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön İcra ve İflas Hukuku