Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İcra ve İflas Hukuku İşçi işyerinden emekli olmak üzere ayrıldı, alacağı tazminatın icra dosyasına

İşçi işyerinden emekli olmak üzere ayrıldı, alacağı tazminatın icra dosyasına

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...

MESUT KAYA Site Üyesi

Merhaba Arkadaşlar, eşim çalıştığı işyerinden emekli olmayı hakkettiğinden ayrıldı .Alacağı olan tazminat'ın tamamı maaşında bulunan haciz dosyasına yatırıldı.Ancak sitenizde bir konuyu araştırırken Yargıtay 12.Hukuk Dairesi -1012/32967 E.-2013/7593 K.Sayılı kararını gördüm.Karar'da ikramiye,kıdem tazminatı vs. haklarında ücret sayılabileceği ve 1/4 'nün icra dosyasına kesilmesi gerektiği yönünde bir karar verildiğini gördüm .Şimdi benim soru şu :1-Bu durumda davayı icra dairesi 'ne karşımı yoksa işverene karşımı açmam lazım.2- Eşim emekli olalı yaklaşık 3 yıl oldu bu yalnış hesaplama için açacağımız dava herhangi bir süreye tabimidir yoksa her zaman açılabilirmi ? Sizden bu sorularımı cevaplamanızı rica ederim.Teşekkürler

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

MESUT KAYA yazdı:
Merhaba Arkadaşlar, eşim çalıştığı işyerinden emekli olmayı hakkettiğinden ayrıldı .Alacağı olan tazminat'ın tamamı maaşında bulunan haciz dosyasına yatırıldı.Ancak sitenizde bir konuyu araştırırken Yargıtay 12.Hukuk Dairesi -1012/32967 E.-2013/7593 K.Sayılı kararını gördüm.Karar'da ikramiye,kıdem tazminatı vs. haklarında ücret sayılabileceği ve 1/4 'nün icra dosyasına kesilmesi gerektiği yönünde bir karar verildiğini gördüm .Şimdi benim soru şu :1-Bu durumda davayı icra dairesi 'ne karşımı yoksa işverene karşımı açmam lazım.2- Eşim emekli olalı yaklaşık 3 yıl oldu bu yalnış hesaplama için açacağımız dava herhangi bir süreye tabimidir yoksa her zaman açılabilirmi ? Sizden bu sorularımı cevaplamanızı rica ederim.Teşekkürler

Bu konuda çok değişik kararlar bulunmaktadır.
viewtopic.php?f=47&t=38289&p=65199#p65199
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

MESUT KAYA Site Üyesi

Teşekkür ederim Teoman Bey zahmet oldu size.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Rica ederim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön İcra ve İflas Hukuku