Senede itiraz nasıl olmalı?

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
sunstorm
Site Üyesi

Senede itiraz nasıl olmalı?

Mesaj gönderen sunstorm »

Arkadaşlar merhaba,
Sorularıma cevap alabilirsem müteşekkir olacağım ve nasıl davranmam gerektiği konusunda bana yol gösterecek.
Mümkün olduğunca kısa ve öz yazmaya çalışacağım.
2 yıl önce birisine borcumdan dolayı senet vermiştim.
1. Tarafıma borcumu ödemem konusunda tebligat çıkarıldı. Tebligatı geçen hafta Cuma günü almıştım. İtiraz süresi sanırım dün doldu ama dün yarım iş günü çalışıldı, yarısı resmi tatil idi. Bayramdan sonra Salı günü hala itirazda bulunma şansım var mı?
2. Senetteki imza benim, ben doldurdum fakat sonradan borcumun çok daha az olduğunu öğrendim. Borç miktarına itiraz edebilir miyim?
3. Tebligatta %13,5 yıllık faiz işletmişler. Faize itiraz edebilir miyim?
Kısacası imzaya itiraz etmeyip senedin miktarına ve işletilen faize itiraz etmem mümkün mü?
4. Karşı tarafın tefeci bir mantıkla, baskı ve tehditle senet aldığına dair itiraz etmem de mümkün mü? Bunu ayrıca savcılığa da şikayet olarak yapabilir miyim?
Senede itiraz ve savcılığa şikayet elbette biliyorum ki ciddi işler. Bunu elimdeki bir iki delile dayandıracağım.
Vereceğiniz cevaplara göre bir avukatın yardımını alıp almamaya karar verip itiraz etmeyi düşüneceğim.