Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

İcra ve tasarrufun iptali davası

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
Hukuksever2323
Yeni Üye

İcra ve tasarrufun iptali davası

Mesaj gönderen Hukuksever2323 »

Mrblar
Benim bir müteahhitten alacağım vardı , müteahhitten şahsi senet almıştım. Senedi icraya verdiğim de öğrendim ki müteahhit ve ortağı şirketin hisselerini müteahhitin diğer ortağının kardeşine devretmişler haliyle birşey alamadım.lakin şirkete bağlı devam eden bir inşaat vardı , bende tasarrufun iptali davası açtım şirket devrenin iptali ve noter sözleşmesine dayanarak tapusu arsa sahibinde olan müteahhitin payına düşen bağımsız bölümlerin tapularına ihtiyati tedbir talep ettim. Mahkeme şirket hisselerine tedbir koydu ama bağımsız bölümlere koymadı. Onlarda arsa sahibi üzerinden daireleri başkalarına verdiler. Bu durumda ben ne yapabilirim. Bu konuda bir örnek karar var mı?

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Re: İcra ve tasarrufun iptali davası

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Biraz konuyu araştırdım ama anlattığınız konuya ilişkin veya benzer bir içtihada rastlamadım.
Resim
Hukuksever2323
Yeni Üye

Re: İcra ve tasarrufun iptali davası

Mesaj gönderen Hukuksever2323 »

IŞIKDEMİR yazdı: 08 Eki 2021 16:26
Biraz konuyu araştırdım ama anlattığınız konuya ilişkin veya benzer bir içtihada rastlamadım.
Teşekkür ederim ilginiz için, mütahhitin kat karşılığı sözleşmesine dayanarak hakkettiği bağımsızlar bölümlerim dava sonuna kadar tedbir koyulması için reddilmiş olan tedbir kararına itiraz ettim rededildi dava konusu şirket diye şirkete bağlı devam eden inşaat dava konusu olmuyormuş tapular arsa sahibinin adına kayıtlı diye. Ben anlamış değilim bu kararları.