Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Cmtn07071
Site Üyesi

Re: Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Mesaj gönderen Cmtn07071 »

Cancan11 yazdı:
15 Şub 2020 03:17
Merhabalar.
Daha önceden cezam yoktu hapiste de yatmadım. Hakaret suçundan 11 ay 20 gün ceza yemişim hesapladığımda şu çıkıyor

Sanığa verilen ceza yıl 11 ay 20 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 0 YIL 5 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Aklıma takılan soru : girdi çıktı yapıldıktan sonra denetimli serbestlik ten herhangi bir yaptırım mı gelecek yoksa erteleme falan mı verirler ?
Cancan11 yazdı:
15 Şub 2020 03:17
Merhabalar.
Daha önceden cezam yoktu hapiste de yatmadım. Hakaret suçundan 11 ay 20 gün ceza yemişim hesapladığımda şu çıkıyor

Sanığa verilen ceza yıl 11 ay 20 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 0 YIL 5 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Aklıma takılan soru : girdi çıktı yapıldıktan sonra denetimli serbestlik ten herhangi bir yaptırım mı gelecek yoksa erteleme falan mı verirler ?
Anladığım kadarıyla ceza hesaplama işleminiz doğruysa suç tarihiniz 01.07.2016 öncesi ve bu zamana kadar infaz edilmediğine göre mahkeme hagb verdi ve siz 5 yıllık denetim süresi içinde tekrardan bir suça karıştınız ve bir ceza aldiniz ama daha öncesi cezam yok hapis de yatmadım dediğinize göre hesaplama işleminiz yanlış muhtemelen. Denetimli serbestlik cezaevinde infaz edilmesi gereken cezanin belli bir kısmını dışarda çekilmesini sağlayan bir infaz sistemidir. Yani girdi çıktı yaptığınızı farz edelim 3 gün cezaevinde kaldığınız şartlı tahliye tarihine kadar olan kısmını denetimli serbestlik altında infaz edersiniz. Mahkemece size verilmemiş bir ceza denetimli serbestlik tarafından uygulanmaz. Girdi çıktı yaptıktan sonra sigortalı bir işde çalışmıyorsanız şayet kamuda çalıştırılırsınız buda yaptırım değildir. Çalışıyorsanız gerekli evrakları isterler ve kamu hizmeti cezanızı kaldırırlar. Haftanın belli günleri belli saatleri arasında ikametinize en yakın karakola imza atarsınız Unutmayın dışarda olsanız bile bihakkın tahliyenize kadar mahkumsunuz