Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Cancan11
Yeni Üye

Re: Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Mesaj gönderen Cancan11 »

Merhabalar.
Daha önceden cezam yoktu hapiste de yatmadım. Hakaret suçundan 11 ay 20 gün ceza yemişim hesapladığımda şu çıkıyor

Sanığa verilen ceza yıl 11 ay 20 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 0 YIL 5 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Aklıma takılan soru : girdi çıktı yapıldıktan sonra denetimli serbestlik ten herhangi bir yaptırım mı gelecek yoksa erteleme falan mı verirler ?

Cmtn07071
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cmtn07071 »

Cancan11 yazdı:
15 Şub 2020 03:17
Merhabalar.
Daha önceden cezam yoktu hapiste de yatmadım. Hakaret suçundan 11 ay 20 gün ceza yemişim hesapladığımda şu çıkıyor

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 0 YIL 5 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Aklıma takılan soru : girdi çıktı yapıldıktan sonra denetimli serbestlik ten herhangi bir yaptırım mı gelecek yoksa erteleme falan mı verirler ?
Cancan11 yazdı:
15 Şub 2020 03:17
Merhabalar.

Anladığım kadarıyla ceza hesaplama işleminiz doğruysa suç tarihiniz 01.07.2016 öncesi ve bu zamana kadar infaz edilmediğine göre mahkeme hagb verdi ve siz 5 yıllık denetim süresi içinde tekrardan bir suça karıştınız ve bir ceza aldiniz ama daha öncesi cezam yok hapis de yatmadım dediğinize göre hesaplama işleminiz yanlış muhtemelen. Denetimli serbestlik cezaevinde infaz edilmesi gereken cezanin belli bir kısmını dışarda çekilmesini sağlayan bir infaz sistemidir. Yani girdi çıktı yaptığınızı farz edelim 3 gün cezaevinde kaldığınız şartlı tahliye tarihine kadar olan kısmını denetimli serbestlik altında infaz edersiniz. Mahkemece size verilmemiş bir ceza denetimli serbestlik tarafından uygulanmaz. Girdi çıktı yaptıktan sonra sigortalı bir işde çalışmıyorsanız şayet kamuda çalıştırılırsınız buda yaptırım değildir. Çalışıyorsanız gerekli evrakları isterler ve kamu hizmeti cezanızı kaldırırlar. Haftanın belli günleri belli saatleri arasında ikametinize en yakın karakola imza atarsınız Unutmayın dışarda olsanız bile bihakkın tahliyenize kadar mahkumsunuz

Cprrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cprrr »

Selamın aleyküm arkadaşlar
Kafama takılan bi konu oldu. Konuyu Gerçekten iyi ve doğru bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Ben şimdi açık cezaevine girdi çıktı yaptım. Girmeden önce sigortalı işte çalışıyordum. Cezaevinden çıktıktan sonra denetimli serbestlik e başvurduğumda da sigortam devam ediyordu. Kamuya yararlı bi işte çalıştırılmamam için sigorta giriş kağıdı istediler yanımda vardı e devletten çıkardığım sigorta giriş kağıdı onu kabul etmediler çalıştığın iş yerinin onayı kaşe mühür ve imzasının olması gerektiğini söylediler. Avukat ta diyor ki öyle bi şey yok SGK dan aldığın yani e devlet ten aldığın sigorta giriş kağıdını kabul etmek zorunda lar dedi. Bilgisi olan var mı bu konuda ?

Birbilen
Onaylı Üye

Mesaj gönderen Birbilen »

Cprrr yazdı:
27 Şub 2020 11:16
Kafama takılan bi konu oldu. Konuyu Gerçekten iyi ve doğru bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Ben şimdi açık cezaevine girdi çıktı yaptım. Girmeden önce sigortalı işte çalışıyordum. Cezaevinden çıktıktan sonra denetimli serbestlik e başvurduğumda da sigortam devam ediyordu. Kamuya yararlı bi işte çalıştırılmamam için sigorta giriş kağıdı istediler yanımda vardı e devletten çıkardığım sigorta giriş kağıdı onu kabul etmediler çalıştığın iş yerinin onayı kaşe mühür ve imzasının olması gerektiğini söylediler. Avukat ta diyor ki öyle bi şey yok SGK dan aldığın yani e devlet ten aldığın sigorta giriş kağıdını kabul etmek zorunda lar dedi. Bilgisi olan var mı bu konuda ?
Kağıt üzerinde değil, fiilen çalışma aradıkları için işyerinden onaylı kağıt isterler yapacak birşey yok.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Cmtn07071
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cmtn07071 »

Cprrr yazdı:
27 Şub 2020 11:16
Sadece giriş bildirgisi değil ve Denetimli serbestlik müdürlüğünün vermesi gereken kimlik bilgilerinizin ve çalışma saatlerinizin işveren tarafından onaylanması gereken bir form vermeleri lazım.

Cancan11
Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba
24.02.2020 pazartesi tarihinde Kürkçüler açık cezaevine girdim. 27.02.2020 perşembe günü 19:30 da saldılar.
Çok kısa özet geçeyim.
Tam tamına rezalet biryer! Yataklar dolu , yedek yatak , BATTANİYE, yastık yok...
2 gün boyunca yerde karton üstünde yatanlar , battaniyesiz yatıp bu soğukta zatürre olanlar , cezaevi içindeki uyuz salgınında hastalık bulaşanlar neler neler...
Sabah kahvaltı : 4 adet zeytin 1 adet 20 gr reçel küçücük paket . O kadar :)
Yemekler aynı keza yarım kaşık ... doymuyorsun vermiyorlar ... benim tanıdık vardı da rahat ettim benimle giren 20 kişi rezil rüsva oldu . Bulaşık yıkayanlar temizlik yapanlar WC - rögar temizlenenler vs vs her sabah 08;00 sayımından 16;30 sayımına kadar çalıştırılıyorsunuz ... girmeyin arkadaşlar gerekirse KEDİ olun dışarda ama o rezalet ortama girmeyin ... gardiyanlar a BAŞKANIM diye seslenmek zorundasın. Sakal yasak saç düzenli kesilecek ...10 adet türktelekomun ankesörlü telefonu var size sıra gelene dek kanser oluyorsunuz her geçen 1 saat konuşuyor .
İçeride sakın ama sakın idarelik olmayın( tartışma , kavga vs) anında dilekçe ile kapalıya sevkiniz sağlanıp tüm cezayı kapalıda çekiyor girdi çıktınız iptal oluyor ... 1 nevi hayvan muamelesi görüyorsunuz ...
Sakın ola fazla nakit bulundurmayın HİÇKİMSE ile kanka olmayın. Size yardımcı olmaya çalışacaklar sakın İZİN VERMEYİN kimse dem şampuan , sigara vs istemeyin ertesi gün 10 katını almak için ellerinden geleni yapacaklardır .
Soran olursa işsiz, gariban olarak kendinizi tanıtın paranızın olmadığını söyleyin . İnsanlarla otururken sigara pketi çıkartmayın günde 3 paket en az biter ...
Hiçkimseye neden girdiğini sormayın kimseye de niye girdiğinizi söylemeyin ...
Gardiyan gözünde 1 yıldır yatan da aynı 1 gün yatanda aynıdır ... idareye de zıt pıt boktan sebeplerle gitmeyin meşgul etmeyin anında sizi ortalık yerde bağırarak bozup rezil ederler .
Giderken kıyafet alıyorlar problem çıkarmadılar şampuan sabun deodrant almıyorlar içeride satın Alman gerek . AÇIK PAKET sigara almıyorlar Tekel bandrollü açılmamış sigaranız varsa sokabilirsiniz yoksa da içeriden de temin edebilirsiniz . Kantin 16:30 a kadar açık
Terlik , havlu , eşofman takımı, 1 pantolon 2 kazak 2 t shirt 5, çorap yeterli olacaktır.
Fazlasını almıyorlar zaten . Adana Kürkçüler 500 TL ye kadar nakit para alıyor . Bana 200 TL yetti arttı 4 günde 3 er pket sigara 1 şampuan almıştım . Günlükte rutin 6-7 çay içiyordum 40 kuruş zaten ..
2. Gün sizi koğuşa veriyorlar gideceğiniz koğuş sorumlusuna girdi çıktı ya geldiğinizi söyleyip para vermeyin illa destek ol destek ol derler se 1 damacana su alın 7 TL yeterli olacaktır ben öyle yaptım
Şimdiden allah kurtarsın ...

scuba
Site Üyesi

Mesaj gönderen scuba »

Cancan11 yazdı:
28 Şub 2020 12:37
Arkadaşlar merhaba
24.02.2020 pazartesi tarihinde Kürkçüler açık cezaevine girdim. 27.02.2020 perşembe günü 19:30 da saldılar.
Çok kısa özet geçeyim.
Tam tamına rezalet biryer! Yataklar dolu , yedek yatak , BATTANİYE, yastık yok...
2 gün boyunca yerde karton üstünde yatanlar , battaniyesiz yatıp bu soğukta zatürre olanlar , cezaevi içindeki uyuz salgınında hastalık bulaşanlar neler neler...
Sabah kahvaltı : 4 adet zeytin 1 adet 20 gr reçel küçücük paket . O kadar :)
Yemekler aynı keza yarım kaşık ... doymuyorsun vermiyorlar ... benim tanıdık vardı da rahat ettim benimle giren 20 kişi rezil rüsva oldu . Bulaşık yıkayanlar temizlik yapanlar WC - rögar temizlenenler vs vs her sabah 08;00 sayımından 16;30 sayımına kadar çalıştırılıyorsunuz ... girmeyin arkadaşlar gerekirse KEDİ olun dışarda ama o rezalet ortama girmeyin ... gardiyanlar a BAŞKANIM diye seslenmek zorundasın. Sakal yasak saç düzenli kesilecek ...10 adet türktelekomun ankesörlü telefonu var size sıra gelene dek kanser oluyorsunuz her geçen 1 saat konuşuyor .
İçeride sakın ama sakın idarelik olmayın( tartışma , kavga vs) anında dilekçe ile kapalıya sevkiniz sağlanıp tüm cezayı kapalıda çekiyor girdi çıktınız iptal oluyor ... 1 nevi hayvan muamelesi görüyorsunuz ...
Sakın ola fazla nakit bulundurmayın HİÇKİMSE ile kanka olmayın. Size yardımcı olmaya çalışacaklar sakın İZİN VERMEYİN kimse dem şampuan , sigara vs istemeyin ertesi gün 10 katını almak için ellerinden geleni yapacaklardır .
Soran olursa işsiz, gariban olarak kendinizi tanıtın paranızın olmadığını söyleyin . İnsanlarla otururken sigara pketi çıkartmayın günde 3 paket en az biter ...
Hiçkimseye neden girdiğini sormayın kimseye de niye girdiğinizi söylemeyin ...
Gardiyan gözünde 1 yıldır yatan da aynı 1 gün yatanda aynıdır ... idareye de zıt pıt boktan sebeplerle gitmeyin meşgul etmeyin anında sizi ortalık yerde bağırarak bozup rezil ederler .
Giderken kıyafet alıyorlar problem çıkarmadılar şampuan sabun deodrant almıyorlar içeride satın Alman gerek . AÇIK PAKET sigara almıyorlar Tekel bandrollü açılmamış sigaranız varsa sokabilirsiniz yoksa da içeriden de temin edebilirsiniz . Kantin 16:30 a kadar açık
Terlik , havlu , eşofman takımı, 1 pantolon 2 kazak 2 t shirt 5, çorap yeterli olacaktır.
Fazlasını almıyorlar zaten . Adana Kürkçüler 500 TL ye kadar nakit para alıyor . Bana 200 TL yetti arttı 4 günde 3 er pket sigara 1 şampuan almıştım . Günlükte rutin 6-7 çay içiyordum 40 kuruş zaten ..
2. Gün sizi koğuşa veriyorlar gideceğiniz koğuş sorumlusuna girdi çıktı ya geldiğinizi söyleyip para vermeyin illa destek ol destek ol derler se 1 damacana su alın 7 TL yeterli olacaktır ben öyle yaptım
Şimdiden allah kurtarsın ...
İzlenimlerinizi burada paylaşarak diğer üyelere yardımcı olduğunuz için teşekkürler, maalesef girdi çıktı ile ceza bitmiyor yine birçok kişinin merak ettiği konu denetimli serbestlik başlıyor, bu konudada bilgi paylaşırsanız çok faydalı olursunuz, Denetimde en sıkıntılı şık kamu yararına çalışma zorunluluğu, benim araştırmalarımda, 1 yıl denetime giden 2 kişi ile tanıştim birisine 122 gün digerine 180 gün çalışma vermişler, sizin denetim sürenizi ve çalışmanız gereken süreyi buraya yazarsanız çok faydalı olursunuz, şimdiden teşekkürler...

Cancan11
Yeni Üye

Bugün denetimli serbestliğe gidip dilekçe verdim Adana dan Antalya ya aktarmak için.. 5 gün müddet tanıdılar ... SSK lı bir işte çalıştığım için ne gibi yükümlülüklerim olacağını pazartesi günü öğreneceğim . Örneğin haftada 2 imza 1 seminer vs vs pzartesi tam detayını yazacağım .
Bu arada aldığım ceza 11 ay 20 gün . Suç işleme tarihim 2016 sonrası olduğu için 3/2 ceza yatarı var 7 ay gibi birşey. Denetim sürem de 7 ay olacak ...
Devamını pazartesi yazacağım

Batın
Site Üyesi

Mesaj gönderen Batın »

Girdi çıktı açık ceza evi nereyi öneriyorsunuz

seÇİLmiş
Site Üyesi

Mesaj gönderen seÇİLmiş »

suc tarıhı 2011 suc silahli tehdıt 106/2-a onanan ceza 2yıl 1 ay oncesnde sabika yok infaz memuru girdi cikti 4. gun aksam cikarsn dedi denetmi serbsetlk olsa bile ben vardiyali calisiyorum imza saatleri nasil olur yer Bursa hangi gun girmeliyim en erken cikmak icin yada ayni gun girip cikmak
mumkunmu hakime savciya
gitsek dinlerlermi cvplar icin simdiden tesk ederim