Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Re: Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Mesaj gönderen Birbilen »

Sukomili yazdı: 21 Ara 2020 11:38 İyi günler dilerim
5.5 yıl cezalı 2018 tarihli dosyam yargıtay tarafından onandı. Mahkeme cumhuriyet başsavcılığına infaz kağıdı yollamış. Fakat infaz büroya gittiğimde herhangi birşey görünmediğini söylüyor.Yaklaşık 7 ay tutukluluk süresi mevcut. Kapalıya girdi çıktı mı olur? Ve ne kadar sürer ortalama? 31.12.2020 tarihinden sonra denetime ayrılmak için son 1 ayını kapalıda yatmak gerekir diye bir yazı okumuştum. Öyle mi olacak?
Sanığa verilen ceza 5 yıl 5 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 8 AY 17 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 210 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 2 YIL 1 AY 17 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 3 yıl veya daha az süreli olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.

Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Korona çok fena bir hastalık, sakın hafife almayın, aşınızı olup kurallara uyun!
Tokoo
Yeni Üye

Mesaj gönderen Tokoo »

Merhaba ben 2014 yılında bir suça karıştım. 1 yıl 8 1 yıl 5 ay 15 gün ve 10 ay dosya birleşik 4 ay ceza evinde kaldım ve tahliye oldum hükmün açıklanmasını geri bıraktılar 5 sene suç işlememek kaydı ile 2019 da bir basit yaralamadan hakim karşısına çıktım karşı taraf şikayetini geri çekti 1500 TL para cezası ödedim ve diğer dosyalarım patladı şimdi elime kağıt geldi 10 gün içerisinde teslim olun diye bu 10 günlük zaman aldığım gün mü başlıyor yoksa ertesi gün mü birde ne kadar yatarım cezaevinde girdi çıktı şansım var mı şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör

Tokoo yazdı: 14 Nis 2021 21:08 Merhaba ben 2014 yılında bir suça karıştım. 1 yıl 8 1 yıl 5 ay 15 gün ve 10 ay dosya birleşik 4 ay ceza evinde kaldım ve tahliye oldum hükmün açıklanmasını geri bıraktılar 5 sene suç işlememek kaydı ile 2019 da bir basit yaralamadan hakim karşısına çıktım karşı taraf şikayetini geri çekti 1500 TL para cezası ödedim ve diğer dosyalarım patladı şimdi elime kağıt geldi 10 gün içerisinde teslim olun diye bu 10 günlük zaman aldığım gün mü başlıyor yoksa ertesi gün mü birde ne kadar yatarım cezaevinde girdi çıktı şansım var mı şimdiden teşekkür ederim
10 günlük süre tebligatı aldığının ertesi gününden işlemeye başlar. Tam hesap yapmak zor ama yattığın süreyi de düşünce sanki gir çık yaparsın gibi geliyor.
Bir bilene sor...
Korona çok fena bir hastalık, sakın hafife almayın, aşınızı olup kurallara uyun!
Tokoo
Yeni Üye

Mesaj gönderen Tokoo »

Teşekkür ederim yani girdi çıktı yapmayada bilirim uzun süre yatabilirim de galiba burdan bunu anladım siz girdi çıktı yaparsın gibime geliyor deyince. Bana yardımcı olacak başka bir arkadaş var mı acaba 😞
tarcann2
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen tarcann2 »

Cezaevine düşeceklere şunu diyebilirim ki bende bir süre sonra düşeceğim zor bir durum ama başa gelen çekilir, 2-3 gün girdi çıktıda olsak orada bulunduğumuz süre içerisinde orada uzun yıllar yatan mahkumlardan hiçbir farkımız olmayacak, cezaevi hayatında yeni düşenlerin, parası ve dışarıda kimsesi olmayanların işi çok daha zor, eski koğuş ağalarının yerini şimdi koğuş mümessilleri almış durumda, bu mümessiller uzun yıllar hapis yatan suç dosyası oldukça kabarık, idare tarafından destek gören belalı psikopat mahkumlar, özellikle bu mahkumlarla fazla yüzgöz olmayın, diklenmeye kalkışmayın size sataşsalarda aldırış etmeyin çünkü adamların hayatı orayla bitmiş bizlerse en fazla 2-3 gün kalıp kurtulacağız mantığıyla orada fazla ön plana çıkmamaya bakalım herşeyi geçiştiren uysal bir tavır takınalım. Orası sonuçta bir cezaevi dar bir yer hiçbir konuda seçim hakkımız yok idare gardiyanlar koğuş mümessilleri kuralları koyar bizde uymakla yükümlü tutuluruz bazı şeylere karşı çıkmak diklenmek bize kaybettirir, kısa süreli olduğumuz için sessiz kayıtsız kalmalıyız ama dik durmalıyız. Allah kurtarsın.
tarcann2
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen tarcann2 »

Cezaevinde özellikle tecavüzcülerin, hırsız, gaspçı ve torbacıların işi çok daha zor en büyük zorluğuda onlar yaşar gerek idare gerek gardiyanlar gerekse diğer mahkumlar bu suçlardan yatanlara çok büyük işkenceler yaparlar hatta bu mahkumların can güvenlikleri bile yoktur zaten cezaevlerindeki cinayetlerin yüzde 70 inin temelini de bu suçlardan hüküm giyenler oluşturur. Aslına bakıldığında bizim ülkemizde asıl adalet içeride tecelli ediyor, idam yok ama içeride öyle şeyler yaşanabiliyorki idamın yerini alabiliyor hatta idamdan beter durumlar olabiliyor. Cezaevlerinde doluluktan dolayı yatılacak yer bulunamaması, temizlik, hijyen sorunları, mahkumun bırakın banyo yapmasını kirli çamaşırlarını yıkayacak deterjanı bulamaması elini yüzünü yıkayacak suyu bile kimi zaman bulamaması, diğer mahkumlar tarafından ezilmek bunlar bile cezanın bir parçası, devletin kanunlarına aykırı davranıldığında toplum için tehdit oluşturulduğunda denge bu şekilde sağlanır, orası bir değirmen, bir gayya kuyusu, dünyadaki cehennem. Birde kader mahkumu diye tabir edilen kesim vardır aslında kader mahkumu diye birşey yoktur her suç bilinçli işlenir evet kimi insanlar yasaları bilemeyebilir, bir anlık öfke ve hırsların esiri olabilir, insanları eğitimsizlik, cehalet, aile ve çevre gibi unsurlarda suça itebilir, sırf birtakım şeyler kanunda yazılı olduğu için suç olarak kabul edilebilir ama suç işlemek hapse düşmek asla bir kader değildir. En azından ben kendimi biliyorum tecavüz, hırsızlık, gasp ve torbacılık gibi iğrenç suçlardan hüküm giymedim bu konuda alnım açık ama yine de cezaevi ortamında bu durum beni ayrıcalıklı yapmayacak.
Atlgslr
Yeni Üye

Mesaj gönderen Atlgslr »

Merhaba istediğim açık cezaevine gidip sonrasında ikamet adresim olan yerde denetimli serbestlik müdürlüğüne başvuru yapabiliyor muyum ?
Uğuruzun41
Yeni Üye

Mesaj gönderen Uğuruzun41 »

Selamün aleyküm arkadaşlar daha önce bir kavgadan 5 yıl denetim almıştım hakaret ten dolayı denetim yandı dün elime ulaşan tebligatta 6 ay 7 gün hapis yazıyordu avukata sordum girdi çıktı yapacaksın dediler adliyeye gittim 10 gün içinde kandıra açık cezaevine git aynı gün 1 2 saat içinde çıkarsın dediler böyle oluyormu birde açık cezaevi izinleri 31 temmuza uzamış bunun bir faydası olurmu girdi ciktiya yani girmeden hallolur mu teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör

Uğuruzun41 yazdı: 27 Haz 2021 00:43 Selamün aleyküm arkadaşlar daha önce bir kavgadan 5 yıl denetim almıştım hakaret ten dolayı denetim yandı dün elime ulaşan tebligatta 6 ay 7 gün hapis yazıyordu avukata sordum girdi çıktı yapacaksın dediler adliyeye gittim 10 gün içinde kandıra açık cezaevine git aynı gün 1 2 saat içinde çıkarsın dediler böyle oluyormu birde açık cezaevi izinleri 31 temmuza uzamış bunun bir faydası olurmu girdi ciktiya yani girmeden hallolur mu teşekkür ederim
Girdi çıktı olur doğru söylemişler... En çok 1 - 2 gün yatarsın , aynı gün yatmadan gir - çık yaptıran cezaevleri de olabiliyor.
Bir bilene sor...
Uğuruzun41
Yeni Üye

Mesaj gönderen Uğuruzun41 »

Hakaret ten dolayı 6 ay hapis almıştım Bugün gün içinde açık cezaevi ne giriş çıkış yaptım bunun devamında ne olacak söylemediler 31 temmuza kadar covidden dolayı izin verdi bana bir daha cezaevine girermiyim acaba