Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

efectt72
Site Üyesi

Re: Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Mesaj gönderen efectt72 »

Selamlar herkese. Ben 2011 yılında işlemiş olduğum bir zimmet suçundan dolayı yani 5411 Sayılı Bankacılık Kanununa aykırılık suçu işledim. 2 yıl 1 ay ceza aldım. 13 aralık 2019 yılında cezam onandı ben ne kadar yatarım Gaziantepte im yardımcı olursanız sevinirim

Seko34
Site Üyesi

Mesaj gönderen Seko34 »

Herkese geçmiş olsun. Benimde 2 yıl önce karıştığım bir kavgadan dolayı 2 yıl 1 ay cezam var daha önceden sabıkam yok hatta karakola bile hiç girmedim ama 4 ay açıkta yatacakmışım avukat öyle diyor ama ben çok güvenmiyorum bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim..

rıdvan76
Site Üyesi

Mesaj gönderen rıdvan76 »

İşlediğin suç 2016 öncesimi sonrasımı?

Abcdef
Yeni Üye

Mesaj gönderen Abcdef »

10 Kasım 2017 de eşe karşı darptan dolayı açılan mahkemede 24 aralık 2018 de sonuçlanan mahkemede 9 ay (6ay hapis cezası + eşe karşı olduğu için yarı oranında arttırılarak 9 aya çıkarıldı. Daha önce de aramızda geçen bir kavga vardı orada hükmün açıklanması geri bırakılmıştı 5 yılı doldurmadan tekrar bir suç işlendiği için bu cezayı aldım.) hapis cezası aldım. Cezamın niteliği kasten yaralama olarak gözüküyor. Mahkeme sonuçlandıktan sonra istinaf yoluna gittik itirazımızı yaptık. E devlette mevcut dosya dışında 11. Bölge adliyesinde bir istinaf dosyası açıldı yaklaşık 1 sene orada ön inceleme için atama bekledi daha sonra bu ayın başınca karara çıktı yazıyordu, sonrada nihai karar verildi yazmaya başladı, daha sonrada gerekçeli karar yazıldı diye bildirim çıktı. Uyaptan girdiğimizde gerekçeli karar evrağında itirazımızın esastan reddine karar verildiğini gördük. Şimdi bize tebliğ edilmesini bekliyoruz. Sizlere sormak istediğim; yorumların hepsini okudum ve genellikle silivri cezaevinde girdi çıktı işlemlerinin çok kısa sürdüğünü, maltepe cezaevinde çok uzun ve sıkıntılı sürdüğünü yazmışlar. Tavsiyeniz hangi cezaevine teslim olmak ? Bana gelen kağıtta kaç gün girdi çıktı yapacağım yazacak mı?

Seko34
Site Üyesi

Mesaj gönderen Seko34 »

rıdvan76 yazdı:
18 Ara 2019 22:55
Olay 2016 kurban bayramının son günü oldu..

rıdvan76
Site Üyesi

Mesaj gönderen rıdvan76 »

Seko34 yazdı:
19 Ara 2019 20:32
rıdvan76 yazdı:
O yıl kurban sanırım KHK'dan 1-1,5 ay sonraydı bu durumda da avukatınız doğru söylemiş hatta görünüşe göre 4 aydanda fazla hapiste kalma durumunuz olabilir. KHK'dan 1,5 ay sonra bir olaya karışmış olmanız sizin için hakkaten şanssızlık olmuş allah kurtarsın...

Suçunuz neydi bu arada?

aydan
Yeni Üye

Mesaj gönderen aydan »

Benimde kocam 1 yıl 2 ay hapis cezası almıştı sonra istinafa verdi istinafta kararı onadı 3 ay öncede Çankırı taraflarında bir açık cezaevine girdi çıktı yaptı denetimliside halen devam ediyor, burdaki yorumlarıda okudumda anlatılanlar aynı kocamın yaşadıkları gibi kocam 3 gün açıkta yattıda neler çektiğini kimse bilemez, anlattığına görede teslim olduğu cezaevinin koşulları oldukça kötüymüş 3 günde olsa tüm mahkumları sabaha karşı 4 te kaldırıp akşam 9 a kadar köle gibi dinlendirmeden çalıştırıyorlarmış dayakçı işkenceci gardiyanlar varmış koğuşlarda fareler hamam böcekleri cirit atıyormuş yemekler bayat ve kurtluymuş cezaevinden çıktığındada kapalı cezaevinde 1 yıl yatsaydım daha iyiydi demişti. Allah kimseyi düşürmesin şaşırtmasın düşenleride tez elden kurtarsın hapislik çok kötü...

Seko34
Site Üyesi

Mesaj gönderen Seko34 »

rıdvan76 yazdı:
19 Ara 2019 22:55
Seko34 yazdı:
19 Ara 2019 20:32
rıdvan76 yazdı:
O yıl kurban sanırım KHK'dan 1-1,5 ay sonraydı bu durumda da avukatınız doğru söylemiş hatta görünüşe göre 4 aydanda fazla hapiste kalma durumunuz olabilir. KHK'dan 1,5 ay sonra bir olaya karışmış olmanız sizin için hakkaten şanssızlık olmuş allah kurtarsın...

Suçunuz neydi bu arada?
Kavgaya karıştım..

Esray
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esray »

aydan yazdı:
20 Ara 2019 18:15
Benimde kocam 1 yıl 2 ay hapis cezası almıştı sonra istinafa verdi istinafta kararı onadı 3 ay öncede Çankırı taraflarında bir açık cezaevine girdi çıktı yaptı denetimliside halen devam ediyor, burdaki yorumlarıda okudumda anlatılanlar aynı kocamın yaşadıkları gibi kocam 3 gün açıkta yattıda neler çektiğini kimse bilemez, anlattığına görede teslim olduğu cezaevinin koşulları oldukça kötüymüş 3 günde olsa tüm mahkumları sabaha karşı 4 te kaldırıp akşam 9 a kadar köle gibi dinlendirmeden çalıştırıyorlarmış dayakçı işkenceci gardiyanlar varmış koğuşlarda fareler hamam böcekleri cirit atıyormuş yemekler bayat ve kurtluymuş cezaevinden çıktığındada kapalı cezaevinde 1 yıl yatsaydım daha iyiydi demişti. Allah kimseyi düşürmesin şaşırtmasın düşenleride tez elden kurtarsın hapislik çok kötü...
Hakikaten böyle cezaevleri var mı, ya da biz çok şanslıydık.. Benim de eşim 10 gün önce Denizli açıkta girdi çıktı yaptı ve çok iyiydi. Yer sıkıntısı olduğundan işçi koğuşunda kaldı 3 gün, öyle iş falan da vermemişler. Yemekleri iyiymiş ve ben de gördüm gardiyanlar memurlar çok iyiydi, karşısındakinin insan olduğunun farkındaydılar.

Tabi içeride sütü bozuk insanlar da varmış ve onlar hakkında da uyarmışlar eşimi yakınlık kurma diye.

alperlist
Yeni Üye

Mesaj gönderen alperlist »

Selamun aleykum

1- İlk suç :Eşe karşı basit yaralama (29\02\2016) 150 gün karşılığı 3000 tl adli para cezası HAGB olarak sonuçlandı.
2- ikinci suç:(23\10\2017)Alkol veya madde madde etkisinde araç kullanma.Trafiği tehlikeye sokma 1 gün karşılığı 20 tlden 1500 tl adli para cezasına çevrilmesine kararı verildi

ikinci suçu işlediğim için sanırım ertelenen 1.suçtaki 3000 tlyi ödedim ve 2.suçtaki 1500 tlyi ödedim

3- üçüncü suç:(04\11\2019) Alkol veya madde madde etkisinde araç kullanma.Trafiği tehlikeye sokma karar: eylemine uyan suçtan tcknın 179/3 maddesi delaletiyle tcknın 179/2 maddesi gereğince suçun işleniş şekli v.s. takdiren alt sınırdan 3 ay hapis ile cezalandırılmasına.
Mükerrir olduğu anlaşıldığından mükerrir sanık hakkında verilen cezanın tck 58/6 maddesi gereğince mükkerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirilmesine ve cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasına

diye karar çıktı bende istinaf yoluna başvuracağım nasıl bir yol izlemeliyim ? ne kadar yatarım yada yatarmıyım nasıl olur beni aydınlatabilirmisiniz lütfen şimdiden çok teşekkür ediyorum