Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Cmtn07071
Site Üyesi

Re: Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Mesaj gönderen Cmtn07071 »

Bende 2016 öncesi 5 ay hapis cezasi aldim hakim hagb verdi 2018 yılında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan idari para cezası aldım ve hakkimdaki hagb kararı aynen aciklandi. Karar kesinleştikten sonra infaza verilen dosyam sürelerine uyarak cumhuriyet savcılığına teslim oldum 03.01.2020 içeri girdim 06.01
.2020 denetimli serbestlik ciktim akşam saat 21 .00 gibi. Yalniz altsoya ustsoya eşe karşı şiddetten içeri olanlar. Denetim kurulundan sürekli red yiyorlar 3-4 aydır içerde olanlar var cezanin miktarı önemli değil 3 ayda olsa 2 senede olsa denetime çıkartmıyorlar.

Gaziyo
Yeni Üye

Mesaj gönderen Gaziyo »

guneysu01 yazdı:
21 Kas 2019 10:29
Merhaba arkadaşlar. Babamın sahte fatura ile alakalı 2013 yılından 3 Yıl 1 Ay cezası vardı. Avukat girdi çıktı olacak denetimli serbestlikten yararlanacak dedi, pazartesi teslim oldu. Adliyedeki memurlar açık cezaevine gidecek dedi 3 günde çıkar dedi. Babamdan bir gün sonra telefon bekledik gelmedi. En son aradım taradım meğerse kapalı cezaevine götürmüşler, zar zor kapalı görüşe yetiştim babamın dediğine göre 2-3 gün burada tutacaklar sonra açık cezaevine 8-10 günde çıkarım diyor.

Bu uygulama doğru mudur? Neden böyle oldu? Kapalıda şartlar çok ağır, telefonla görüşemiyoruz bilgi alamıyoruz. Adliyedeki görevliler neden yalan söyledi? Adliyeden cezaevine giden 6 kişiden 4ü açık cezaevine 2si kapalıya gitmiş. İnşallah bir süprizle karşılaşmayız. Babam kendi gitti adliyeye teslim oldu. Kapalıda ilk gece aç kalmışlar. 2200da giriş yapmışlar. Canımız çok sıkkın lütfen yardım edin... Bu arada babam 65 yaşında...
Kardeşim aynı suçtan benimde aynı miktarda cezam var ilk defa ceza aldım bu pazartesi bende silivriye gireceğim,babanız kac günde çıktı,açıkçası bunu okuduktan sonra bendedebi telaş oldu3-5güne çıkarım derken bu süre daha uzayacakmı diye,bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilirmi

Yabuzzzz
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yabuzzzz »

Hulul yazdı:
30 Kas 2019 23:25
Arkadaslar merhaba simdi bazi arkadaslar isyerinden izin alip girdi cikti yapicam diye benim anlayamadigim isyerinin haberi oluyomu bu durumlarda.bende izin alip girdi cikti yapcam ama isyeri duyarsa isimden olurum.
İş yerinize geldikleri doğru fakat gelmeden arıyorlar sadece imza alıyorlar yani siz araca gidip atabilirsiniz tek sıkıntı araç logolu aradıklarında rica ederseniz

Yabuzzzz
Site Üyesi

Hulul yazdı:
01 Ara 2019 13:22
Tesekkurler peki izin alip cezaevine girdikten sonra denetimli serbestlikten isyerine geliyonumus o nasil oluyo peki.isyeri o zaman ogrenmezmi.
Gelmeden ararlar sizde araca gidip imza ararsınız

Yabuzzzz
Site Üyesi

Turhan yazdı:
25 Kas 2019 00:01
Açık ceza evine girdi çıktıda sakal kesmek zorunlumu acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi
Böyle bir zorunluluk yok fakat içerde kesmenizi isteyebilirler

Cmtn07071
Site Üyesi

Denetimli serbestliğe çıktığınız zaman vaka sorumlunuz sizden sigortalı çalıştığınıza dair işyerinden yetkili tarafından imzalı mühürlü belge isteyecek. Işe giriş bildirgesi ile beraber.

Cmtn07071
Site Üyesi

Işyeri ile ilgili olmayan bir suçtan dolayı ceza alırsanız yani iş dışındaki bir olaydan sucdan dolayı işten cikartilmazsiniz. Tabi istisna suçlar dışında hırsızlık cinsel istismar madde vb.

Cmtn07071
Site Üyesi

Cezaevine girerken sakallarım uzundu. Içeri girdikten sonra kesmem istendi sadece bıyık bıraktım. Tabiki kesmemek sizin hakkınız denetimli serbestlik hakkınızı yakmak istiyorsanız tabiki. Kurula olumsuz uyumsuz raporu sunarlar. En güzeli söyleneni yapmak sorunsuz bir şekilde girdi çıktı yaparsınız.

Cprrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cprrr »

Selamın aleyküm
Bi sorum olacaktı ama ? Ben 2014 yılında alkollü olarak araç kullanırken tek taraflı kaza yaptım. Mahkeme açıldı 5 ay hapis cezası aldım. Mahkeme hagb kararı verdi. 2018 de ikinci kez alkollü olarak yakalandım. 5 aylık cezam onandı. Tebligat geldi On gün içinde savcılığa başvurmam gerektiğini bildiren . Şimdi olay 2016 dan önce olduğu için cezaevine girdi çıktı yapma zorunluluğum var mı yoksa direk denetimli serbestlik ten yararlanabilir miyim ?

Cmtn07071
Site Üyesi

Cprrr yazdı:
29 Oca 2020 16:25
Selamın aleyküm
Bi sorum olacaktı ama ? Ben 2014 yılında alkollü olarak araç kullanırken tek taraflı kaza yaptım. Mahkeme açıldı 5 ay hapis cezası aldım. Mahkeme hagb kararı verdi. 2018 de ikinci kez alkollü olarak yakalandım. 5 aylık cezam onandı. Tebligat geldi On gün içinde savcılığa başvurmam gerektiğini bildiren . Şimdi olay 2016 dan önce olduğu için cezaevine girdi çıktı yapma zorunluluğum var mı yoksa direk denetimli serbestlik ten yararlanabilir miyim ?
Denetimli serbestlikten yararlanabilmek için cezaevine girmek şart. Girdi çıktı yapacaksınız malesef ( 5 ay cezanız onanmış )