Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Cprrr
Site Üyesi

Re: Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Mesaj gönderen Cprrr »

Cevap için teşekkür ler. Bir de savcılığa on gün içinde başvurmam için tebligat geldi on gün içinde ceza evine mi teslim olmam gerekiyor yoksa on gün içinde savcılığa başvurduktan sonraki on gün içinde mi teslim olmam gerekiyor ?

Birbilen
Onaylı Üye

Mesaj gönderen Birbilen »

Cprrr yazdı:
30 Oca 2020 08:49
Cevap için teşekkür ler. Bir de savcılığa on gün içinde başvurmam için tebligat geldi on gün içinde ceza evine mi teslim olmam gerekiyor yoksa on gün içinde savcılığa başvurduktan sonraki on gün içinde mi teslim olmam gerekiyor ?
Hayır tek 10 gün var. 10 gün içinde infaz savcılığına gideceksin onlar cezaevine yönlendirirler seni.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Cprrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cprrr »

Şimdi benim anlamadığım bi konu var. Ceza kesinleştikten sonra eve tebligat geliyor yA on gün içinde iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte cumhuriyet savcılığına başvurun diye, savcılığa başvurduktan sonra da tekrar bi on gün daha mı süre veriyorlar cezaevine teslim olmak için ?

Birbilen
Onaylı Üye

Niye anlamak istemiyorsun, tek 10 gün var :) Tebligattan itibaren 10 gün içinde cezaevine teslim olacacaksın.
Bir bilene sor...

Cmtn07071
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cmtn07071 »

Birbilen yazdı:
05 Şub 2020 17:17
Niye anlamak istemiyorsun, tek 10 gün var :) Tebligattan itibaren 10 gün içinde cezaevine teslim olacacaksın.
Savcılık tebligatını aldıktan sonra 10 gun icerisinde savciliga basvurursaniz bir 10 günlük süre daha alınabilir. Bana tebligat 18 Aralık 2019 da geldi son gün gittim savcılığa bir 10 günlük süre daha istediğimi yazılı bildirdim anında cevap verildi ve 10 gün daha aldım.

Birbilen
Onaylı Üye

Cmtn07071 yazdı:
10 Şub 2020 01:34
Birbilen yazdı:
Savcılık tebligatını aldıktan sonra 10 gun icerisinde savciliga basvurursaniz bir 10 günlük süre daha alınabilir. Bana tebligat 18 Aralık 2019 da geldi son gün gittim savcılığa bir 10 günlük süre daha istediğimi yazılı bildirdim anında cevap verildi ve 10 gün daha aldım.
Yakalama emri
Madde 19- (1) Hükümlü, hapis cezası veya güvenlik tedbirinin infazı için gönderilen
çağrı kâğıdının tebliği üzerine on gün içinde gelmez, kaçar ya da kaçacağına dair şüphe
uyandırırsa, Cumhuriyet savcısı yakalama emri çıkarır.
(2) (Değişik: 24/1/2013-6411/5 md.) Kasten işlenen suçlarda üç yıl, taksirle işlenen
suçlarda ise beş yıldan fazla hapis cezasının infazı için doğrudan yakalama emri çıkarılır.
(3) (Ek: 24/1/2013-6411/5 md.) Adlî para cezasından çevrilen hapsin infazında
hükümlüye öncelikle çağrı kâğıdı gönderilir.

Yukarıdaki kanun metninde tek 10 gün var, senin ikinci 10 günün nerden peydah olmuş anlamadım :)
Bir bilene sor...

Cprrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cprrr »

Ya kardeşim neden çok biliyor Muş gibi konuyorsun herkesi yanlış yönlendiriyorsun. Banada tebligat geldi 10 gün içinde savcılığa başvurmam için gidip başvurdum. Tekrar dan bi 10 gün daha ek süre verdi. Yani iki tane 10 gün var.

Cmtn07071
Site Üyesi

Birbilen yazdı:
10 Şub 2020 21:03
Cmtn07071 yazdı:
10 Şub 2020 01:34
Birbilen yazdı:
Yakalama emri
Madde 19- (1) Hükümlü, hapis cezası veya güvenlik tedbirinin infazı için gönderilen
çağrı kâğıdının tebliği üzerine on gün içinde gelmez, kaçar ya da kaçacağına dair şüphe
uyandırırsa, Cumhuriyet savcısı yakalama emri çıkarır.
(2) (Değişik: 24/1/2013-6411/5 md.) Kasten işlenen suçlarda üç yıl, taksirle işlenen
suçlarda ise beş yıldan fazla hapis cezasının infazı için doğrudan yakalama emri çıkarılır.
(3) (Ek: 24/1/2013-6411/5 md.) Adlî para cezasından çevrilen hapsin infazında
hükümlüye öncelikle çağrı kâğıdı gönderilir.

Yukarıdaki kanun metninde tek 10 gün var, senin ikinci 10 günün nerden peydah olmuş anlamadım :)
Paylaşımınız başlığına bakın yakalama emri ;)
Dediğim gibi süresi içinde başvurursanız 2. Bir 10 gün lük süre alabilirsiniz

Cmtn07071
Site Üyesi

Savcılık tebligatı elinize geçtikten sonra 10 gün içerisinde savcılığa müracaat etmezseniz yakalamanız kolluk kuvvetine verilir ve dolayısı ile size verilecek 2. 10 günlük teslim olma süre hakkınız ortadan kalkar. Siz kendiliginizden savcılığa müracaat etseniz bile ( 10 günlük teslim olma süresinden sonra )savcılık tan çıkamazsınız hemen kolluk kuvveti çağrılır ve cezaevi gönderme işlemleri başlar. NOT: tebligattan sonra cumhuriyet savciligi infaz ilamat bürosuna gidiyorsunuz. Görevli memurlar ( bazı yerlerde ) size sormayabilirler siz talep etmelisiniz 10 gün süre istiyorum diye. Belli şartların olması durumundada infaz erteleme de gercekleşebilmektedir. Geçerli bir mazeretiniz var ise ( hastalık, eğitim vb )

Cancan11
Yeni Üye

Mesaj gönderen Cancan11 »

Merhabalar.
Daha önceden cezam yoktu hapiste de yatmadım. Hakaret suçundan 11 ay 20 gün ceza yemişim hesapladığımda şu çıkıyor

Sanığa verilen ceza yıl 11 ay 20 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 0 YIL 5 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Aklıma takılan soru : girdi çıktı yapıldıktan sonra denetimli serbestlik ten herhangi bir yaptırım mı gelecek yoksa erteleme falan mı verirler ?